reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

:confused: Zastanawiam się czy warto szczepić na rotawirusy? Czy któraś z was szczepiła swojego malucha?? Podobno można tylko do 6 miesiąca ciekawe czemu... moj Janek ma 4 miesiące i musiała bym zdecydować się na najbliższym szczepieniu bo to podobno sa dwie dawki i nie wiem czy zmieścimy sie w czasie do 6 miesiąca.... czy to jest na recepte? Podobno kosztuje 300 złotych od dawki.

Macie jakieś doświadczenia? To dla mnie ważne bo mój synek generalnie ciężko znosi szczepionki i wolałabym wiedzieć czy tą też dzieciaki znoszą ciężko....słyszałam że jest w kropelkach

W sumie to nie mam planów oddawać go do przedszkola ale nigdy nie wiadomo...
 
reklama
najpierw też byłam tym wszystkim przerażona, ale teraz (nie zrozumcie mnie źle) troszkę wyluzowałam - odczyny poszczepienne (wszelkiego rodzaju) mogą być po każdej szczepionce i każde dziecko inaczej reaguje na szczepienia. Michałowi nic nie było (chociaż nie wiem, czy nic, bo 2 dni po szczepieniu strasznie pakał i nie mogłam go uspokoić chyba przez jakąś godzinę, ale nie wiem czy to po szczepionce - możliwe) więc nie należy chyba nazywać tych szczepionek gó***. skoro zostały przywrócone do sprzedaży to znaczy, że były dokładnie sprawdzone i jest wszystko ok. dla mnie ich przywrócenie do sprzedaży jest dowodem na to, że nie mam się czego obawiać, a "zagrożeniem" nie musiały być koniecznie tylko te serie, które zostały wstrzymane
 
Hej.Ja również mam 4 miesięcznego synka i tez zastanawiałam się nad szczepionką na rotawirusy gdyż dzieci często chorują i podobno większość przypadków wymaga hospitalizacji.Słyszałam że są dostępne te szczepionki w formie doustnej jednak nie mam uinformacji dotyczacych kosztów takiego szczepienia.Myślę że najlepiej zapytać pediatre.Chciałam zaszczepić Dominika przeciw pneumokokom ale tą szczepionkę lekarze odradzają jeśli dziecko nie ma wielkiego kontaktu z innymi dziećmi.Podobno taka szczepionka nie daje gwarancji że dziecko nie zachoruje.Uważam jednak że w przypadku rotawirusów warto zaszczepić.Pozdrawiam
 
My zaszczepiliśmy ba rotawirusy. W przypadku zakażenia rotawirusem dziecko bardzo szybko się odwadnia i tego bardzo się bałam a choroba spowodowana rotawirusem jest bardzo powszechna u nas. Na razie to tyle ze szczepionek dodatkowych. Nad pneumokokami zastanowimy się jak Szymek skończy rok. Na razie do żłobka się nie wybiera a ja jestem przeciwna faszerowania dziecka czym się da.
 
Dziewczyny, (nie moglam znalezc tematu wiec zalozylam nowy)- chcialam Was zapytac co myslicie o szczepionce na pneumokoki oraz meningokoki, ja chcę w poniedziałek wybrać się z córcią do przychodni ,zapytać o poradę, wziać receptę,.. nie wiem..już jestem skolowana od nadmiaru informacji ..
W dodatku kazdy mówi co innego..jedni SZCZEPIĆ,,inni-NIE SZCZEPIC!!..nie wiem czy corcia nie bedzie chodzila do zlobka ( i w zasadzie dlatego najbardziej obawiam się zarażenia), ale na razie jest ze mną i już nie wiem co o robić..jedni mówią że to bardzo UDANA Akcja Reklamowa ale w telewizji ciągle słyszy się o sepsie i zakazeniu ...
proszę napiszcie jakie Wy macie zdanie na ten temat???
 
My z mężem zamierzamy zaszczepić naszego synka przeciw pneumokokom. Za dwa tyg wybieramy sie na szczepienie.
Uważamy, że skoro jak na razie mamy troche oszczędności to warto zainwestować je w zdrowie naszej pociechy.
Rozważamy tez inne dodatkowe szczepienia, ale wybór zależy od kasy - niestety.
Wychodzimy z założenia, że skoro możemy dac synowi szanse nie zachorowania na jakąs chorobę to dlaczego nie?!
 
A ja radzę przeczytac o skutkach ubocznych szczepień o których bardzo mało się mówi. Dlaczego ? W Polsce 3 firmy farmaceutyczne tylko na szczepionkach przeciwko grypie zarabily w zeszlym roku 5 mld zł ). Przeciwko pneumokokom z tego co wiem to szczepionka jest troche bajer. Jak sie nie myle istnieje szczepionka przeciwko odmianie A a zdecydowana wiekszość zachorowań jest na odmianie B na która NIE MA szczepionki. Podobnie przeciwko rotawirusom zrobili nagonkę - biegnijcie i szczepcie.Ja moja 2 miesięczna córkę bede szczepił tylko na to co obowiazkowe(W Polsce co mnie wkurza jest kara w wysokosci 5000 zł jezeli nie zaszczepi sie dziecka bo jest to obowiazkowe). Temat jest szeroki jak rzeka, ostatnio spedziłem ponad 5 godz czytajac forum dotyczace nieszczepienia lub rozwaznego szczepienia.Polecam przejrzec i zapoznac sie z kilkoma opracowaniami jakie tam zamiescili(podam na razie 5 linków do artykułów):

Artykuły Dr Jerzego Jaśkowskiego
http://sonia.low.pl/sonia/ono/0a.htm

książka szczepienia ukrywane fakty:
http://www.nexus.media.pl/zakupy/product_info.php?products_id=225

Ciemna strona szczepionek? http://www.biomedical.pl/aktualn....46.html
Koklusz powraca pomimo szczepień http://www.naukapolska.pap.pl/nauka....ge=text
Sekrety zdrowia szczepienia profilaktyczne: http://www.sekretyzdrowia.pl/_strona....temid=8

sekrety zdrowia cz 2 http://klapuch.nazwa.pl/_strona....temid=9

Szczepienia i powikłania poszczepienneu niemowląt i małych dzieci http://www.melhorn.de/Impfen/indexpolnisch.htm#2

ps. A dlaczego zaczynacie maile tylko dziewczyny ?:) skoro ja chłopakiem jestem :)
 
Witam wszystkie mamy ciepło. Mam do Was pytanie zbliza się u nas termin szczepień dodam ze pierwszych ide z córeczką we wtorek i zastanawiam sie co bedzie po. Mam do Was pytanie jak wasze pociechy reagowały na szczepienie ( wybrałam szczepienia skojarzone )słyszałam o pojawiajacej sie temperaturze nie wiem co powinnam zrobic jak sie pojawi- podac czopek ? :confused::confused::confused: Napiszcie prosze jak przebiegło to u Waszych maluchów. Pozdrawiam tradycyjnie :-)
 
To może ja odpowiem. Też szczepilimsy szczepionkmai skojarzonymi 5 w 1, u nas nie było rzadnych nawet niejmniejszych efektów poszczepiennych, ale Pani doktor na wszelki wypadek przepsała nam czopki przeciwgorączkowe, bo temperaturka może się pojawić, ale nie musi.
Wypytaj o wszystko pediatrę, on Ci również wyjaśni ile, jaką część tego czopka podac w razie czego. Bo przy takiej maleńkiej dzidzi nie można podac całego, w zależności od zawartości paracetamolu.

I nie martw się na zapas ;-) będzie dobrze :tak:
 
reklama
Nika ma racje, po szczepieniach skojarzonych są zwykle mniejsze reakcje poszczepienne, gorzej z tymi kiedy kłuje się trzy razy. U nas to było tak, że za pierwszym razem Małgosia była kłuta trzykrotnie i bez gorączki się nie obyło. Zastosowaliśmy Viburcol i zimne okłady.No i była okropnie marudna. Teraz była szczepiona dwa razy infarixem i w sumie jest ok. Ale dla własnego spokoju zapytaj swojego pediatrę, zawsze powie co i jak.
 
Do góry