reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

reklama
Czy ktoś się orientuje jeśli chodzi o szczepionke na pneumokoki?co to jest,i ile kosztuje?no i czy ktoś z was szczepł dziecko?bo chyba różni się ona od rotawirusa,ja zaszczepiłam synka na rotawirusa a pytając o pneumokoki dostałam ulotke ze wskazaniem na rotawirusa właśnie,i myślałam że to inna nazwa:baffled:

Pneumokoki i rotawirusy to są zupełnie inne wirusy wywołujące inne choroby i wymagające oddzielnych szczepień. Córkę na pneumokoki szczepiłam szczepionką o nazwie Prevenar koszt to 280 zł dawka, w przypadku niemowląt wymagane są 3 dawki i 4 przypominająca w przyszłości. Starsze dzieci szczepi się chyba tylko jedną dawką, ale nie orientuję się tu zbyt dobrze.
 
Nie, to nie stad jest ograniczenie.
Nalezy szczepic dzieci do 16 tyg zycia a wiekszosc zachorowan jest u starszych dzieci. O ile wiem, to u starszych dzieci istnieje ryzyko powiklan, dlatego szczepionka jest zabrobiona powyzej 24tyg.
 
A ja mam trochę inne pytanie ponieważ mój synek ma 2 lata i 3 miesiące jak miał rok zachorował na rotawirusy więc wiem jak to jest, ale czy w tym wieku też można szczepić.
Pozdrawiam
 
Nie, to nie stad jest ograniczenie.
Nalezy szczepic dzieci do 16 tyg zycia a wiekszosc zachorowan jest u starszych dzieci. O ile wiem, to u starszych dzieci istnieje ryzyko powiklan, dlatego szczepionka jest zabrobiona powyzej 24tyg.
Nasza pani doktor mówiła nam, że należy się zmieścić do 24 tyg z obiema dawkami, a odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić conajmniej 4 tyg, a więc pierwszą dawkę można podać nawet po 16 tygodniu.
 
Ja zaszepilam malego szczepionka Rotateq. Mieszkam w Hiszpani i jedna dawka kosztuje mnie 80 E, a sa trzy dawki :szok:. Jestesmy po pierwszej i nie bylo wiekszej reakcji. Nie zastanawialam sie zbytnio jak lekarka mi ja doradzila bo starsza corka miala rotawirus 4 razy w tym 2 w szpitalu, bo sie szybko odwadniala i wole tego oszczedzic malemy.
 
reklama
Anineczka male sprostowanie:pneumokoki to bakterie a nie wirusy!

Stwierdzenie ze "pozniej nie ma potrzeby szczepic niz do 24 tyg bo dzieci lagodniej przechodza chorobe wywolana rotawirusami"nie jest do konca prawdziwa.
Rejestracja szczepionki obejmuje dzieci do 24 tyg miesiaca zycia,poniewaz u starszych dzieci nie przeprowadzono badań nie wiadomo jaka moze byc ich reakcja na szczepienie. Szczepionka przeciwrotawirusowa wprowadzona kilka lat wcześniej i której cykl szczepień przekraczał 6 miesiąc życia zwiększała nieco ryzyko wglobien jelita i dlatego została wycofana.

W polsce do uzytku dopuszczone sa dwie szczepionki:



Rotarix-kurs szczepien sklada sie z dwoch dawek.Pierwsza dawke mozna podac od 6 tygodnia zycia.Okres miedzy dawkami musi wynosic przynajmniej 4 tygodnie.Dwudawkowy kurs szczepien musi zostac ukonczony do 24 tygodnia zycia.ale najlepiej aby zostal ukonczony przed 16 tygodniem zycia.


RotaTeq-kurs szczepien sklada sie z trzecz dawek. Pierwsza dawke nalezy podac miedzy 6 a 12 tygodniem .Ostatnia dawke nalezy podac przed 24 tygodniem zycia.odstepy miedzy dawkami musz wynosic minimum 4 tygodnie.

AnieNie wiem czym szczepisz?? Jesli szczepisz Rotarixem to mozesz podac po 16 tygodniu ale jak wyniki badan pokazuja najlepiej podac piersza dawka miedz 6 a 12 tygodniem a druga 4 tygodnie pozniej czyli tak aby zmiescic sie do 16 tygodnia.
Jesli RotaTeqem to po 16 tygodniu szans nie ma bo sa 3 dawki co 4 tygodnie a to sie robi 12 tygodni czyli razem 28 tyg.

Iza 03 Niestety jest juz za pozno na szczepionke przeciw rotawirusom.
 
Do góry