reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia na COVID a ciąża !

Przecież amantadya była już testowana w Meksyku. To raz . A dwa ruszyły już oficjalne badania w Polsce, problem mają tylko ze znalezieniem odpowiedniej ilości chętnych.
No właśnie. Amantadyna to ogólnie słaby lek. I jak na ironię leczyć masowo amantadyną chcą ci, którzy tak boją się powikłań poszczepiennych.
 
reklama
Przecież amantadya była już testowana w Meksyku. To raz . A dwa ruszyły już oficjalne badania w Polsce, problem mają tylko ze znalezieniem odpowiedniej ilości chętnych.
w Danii też badają.
Dla mnie każdą konferencje tego grona naukowców dyskwalifikuje mówienie o wdychaniu własnych spalin z maseczek, podważanie śmiertelności spowodowanej przez COVID-19 i powielaniu innych bzdur. Mam nadzieje, że ci ludzie odpowiedzą za głoszenie takich pseudonaukowych teorii.
 
A dlaczego uważasz, że to bzdury?
Z doświadczenia. Parę kółeczek po internetowych kretynstwach i wiesz jakim językiem się tacy ludzie posługują, jaka retoryką.
Nawiasem mówiąc nie zestawiał abym Żydów z panią Krysia. Żydzi to wylęgarnia wybitnych jednostek. W bardzo dużej części oni pchają świat naprzód i to im zawdzięczasz wysoko zaawansowane technologie.
 
Z doświadczenia. Parę kółeczek po internetowych kretynstwach i wiesz jakim językiem się tacy ludzie posługują, jaka retoryką.
Nawiasem mówiąc nie zestawiał abym Żydów z panią Krysia. Żydzi to wylęgarnia wybitnych jednostek. W bardzo dużej części oni pchają świat naprzód i to im zawdzięczasz wysoko zaawansowane technologie.
Ja nie podważam ich osiągnięć. Jednak decyzję o szczepieniu zwłaszcza w ciąży chciałabym jednak podjąć nie tylko na podstawie faktu, że Żydzi to zrobili. Tym bardziej, że ze strony lekarzy słychać różne opinie (i nie mówię tylko o tych że stowarzyszenia).

Nie wiem skąd u wielu takie święte przekonanie, że szczepienia są na 100% bezpieczne. I, że nie powtórzy się np. Scenariusz ze świńskiej grypy.

Ja nie twierdzę, że one są złe. Ale daleka jestem od brania za pewnik, że są bezpieczne.
 
@frez.ja1987 nie przegadasz proszczepionkowcow. Widać wystarczy przejść kilka kółek w internecie i wie się wszystko. Nikt nawet nie pomyśli o tym, że w tym co mówią może być jednak ziarenko prawdy.
A antyszczepionkowców da się przegadać?
akurat proszczepionkowcy bazują na wiedzy naukowej, opiniach naukowców (mogących wykazać się dużym dorobkiem naukowym), a antyszczepionkowcy na teoriach spiskowych z internetu.
Zresztą bardzo podziękujemy negującym szczepienia na jesieni. Cieszę się, że ja i moi bliscy są już zaszczepieni. Jak urodzę, to mam nadzieje, że szczepionka będzie również dostępna dla dzieci młodszych, niż 12 lat. Covid jest straszną chorobą i zrobię wszystko, żeby nikt z moich bliskich na nią ponownie nie zachorował.
 
reklama
A antyszczepionkowców da się przegadać?
akurat proszczepionkowcy bazują na wiedzy naukowej, opiniach naukowców (mogących wykazać się dużym dorobkiem naukowym), a antyszczepionkowcy na teoriach spiskowych z internetu.
Zresztą bardzo podziękujemy negującym szczepienia na jesieni. Cieszę się, że ja i moi bliscy są już zaszczepieni. Jak urodzę, to mam nadzieje, że szczepionka będzie również dostępna dla dzieci młodszych, niż 12 lat. Covid jest straszną chorobą i zrobię wszystko, żeby nikt z moich bliskich na nią ponownie nie zachorował.
A skąd przekonanie, ze Ci którzy nie chcą się szczepic lub mają wątpliwości wiedzę czerpią tylko z internetu i teorii spiskowych?
To się nazywa ignorancja. I jeżeli wierzysz, ze szczepienie uchroni Cię przed zachorowaniem to się mylisz.
Ja miałam wątpliwa przyjemność zaszczepić się "tylko" na grype. Zrobiłam to pierwszy i ostatni raz. I tu wiedzę opieram na swoim doświadczeniu a nie teoriach spiskowych.
Szanuję to, że ktoś chce się szczepic i nie namawiam aby tego nie robił. I tego samego oczekuje od innych aby szanowali moją decyzję a nie wyzywali od antyszczepow.
 
Do góry