reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

mamy , które szczepią swoje dzieciaczki szczepicie tymi szczepionkami bezpłatnymi czy tymi 5w 1 czy 6w1 ? bo ja chciałam szczepić ta 6w1 ale K wczoraj przyszedł i mówi ze ktoś mu tam powiedział że jakieś dziecko po tej szczepionce zachorowało ale na co to nie wie.
a przeciw rotawirusom i pneumokokom?
 
reklama
ja szczepię zwykłymi, żeby nie faszerować małego 6 bakterriami na raz, i do tego pneumokoki i rotawirusy i może jeszcze meningokoki...
 
No ja cały czas się zastanawiam. Biorę pod uwagę tą 5w 1 za 130 zł i do tego rotawirus, pneumokoki sobie odpuszczam
 
ja też tymi zapakowanymi sto w jednym nie będę podawać ,boję się,bo czytałam,że może nawet niepełnosprawne być,kurde ,czytałam przypadki że po takich dzieci przestały się rozwijać,mówić chodzić itd ,masakra.

ale na rotawirucha bym zaszczepiła... popytam się pediatry .


 
mitaginka ja też chcę taki zestaw jak ty wolę zaszczepić niz mam później nie daj boże żałować mojej kolezanki syn3 letni miał zapalenie opon mózgowych, przeszedł to łagodnie i bez powikłań dzieki temu że był zaszczepiony na pneumokoki.
troszkę to będzie kosztować ale cóż zrobić :-(
 
Ja 5w1 Pentaximem i na rotawirusy, później jak będzie mieć 2 lata zaszczepię na pnemo i meningokoki. Dziewczyny sprawdzcie jakimi szczepionkami u Was szczepią, tymi bez dopłaty...bo u mnie takimi co to zawierają rtęć.
Mi pediatra odradzała 6w1 bo tam macie WZW, a tą szczepionką jeszcze trzeba się zaszczepić dwukrotnie i WZW jest tyle razy niepotrzebne.
 
ja w szpitalu nie pozwolilam zaszczepic euvaxem (wzw) wiec 6w1 dla mnie byloby dobra opcja, bo mloda nie miala wzw wcale....

na pewno nie szczepie na meningo, pneumo, rota, grype, ospe itd.... Starszak mial meningo, grype i ospe. grypa niepotrzebna. ale czytalam ze po meningo dziecko narazone jest na choroby pluc no i niestety moje dziecie 2 razy juz bylo w szpitalu na zapalenie pluc i oskrzeli.... generalnie nie szczepie na nic dodatkowego, juz mlodego nie szczpilam wiec jedynie biedny starszak....

teraz w ogole nie chcialam szczepic, ale cos za duzo homeopatow wokól tematu 'nieszczepienia' sie kreci...sama nie wiem:-(

darmowymi nie szczepie, sanepid kupuje szczepionki koreanskie, najgorsze dziadostwo zawierające rtęć i alu... :-(
więc 6w1 z racji braku 1wszej dawki wzw i tylko to co obligatoryjne, nic poza...
rotawirusów jest 100 a szczepionka zawiera kilka...nie ma sensu - tylko kasa.
 
reklama
Do góry