reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

masz rację , że w przychodni nie ma z kim rozmawiać. Zaraz zadzwoniliśmy do pediatry a ona nam, że kolejne szczepienie normalnie ale tą 3 w 1. No to uprzedzona pojechałam do innego lekarza a ona mi na to, że absolutnie nie szczepić na krztusiec bo będzie zapalenie opon mózgowych. Więc wolę mieć ewentualną możliwość leczenia krztuśca (nikłą wg mnie ) niż zmaganie się z zapaleniem o.m. lub jakimś porażeniem do końca życia.

KRZTUSIEC:
"Dawniej choroba często kończyła się śmiercią, obecnie praktycznie nie występuje dzięki szczepieniom ochronnym (w Polsce stosowane są szczepienia szczepionkami skojarzonymi Di-Per-Te, które służą także do uodparniania przeciw błonicy i tężcowi)."

"absolutnie nie szczepić na krztusiec bo będzie zapalenie opon mózgowych"

rozumiem, ze jak nie zaszczepisz to być może będziesz walczyła ze krztuścem , a jak zaszczepisz to dziecko na 100% będzie miało zapalenie o.m??

Ja długo śledze tematy o szczepionkach, jak głupia je analizuje, ale mam to szczęście (dzięki mężowi) , że znamy sporo lekarzy (kadrowych itp). I przeprowadziłam własny wywiad środowiskowy i wybacz ale jeśli LEKARZ (zaprzyjaźniony) mówi mi , ze szczepi według kalendarza swoje dzieci to ja nie mam więcej pytań (Jego dzieci mają Franek 4 latka, Julka 5,5), mój kuzyn (2 córki, 4,6 lat) szczepi według kalendarza i paru innych lekarzy (ale tu dzieci sa starsze, niektóre w naszym wieku)

dla mnie to jest tak, dopóki wszyscy szczepią to jak Ty nie zaszczepisz to i tak dziecko nie zachoruje, bo niby od kogo ma się zarazić, ale zastanawiałyście się co będzie jak wszyscy, dosłownie WSZYSCY przestaną szczepić??

Oczywiście kwestia szczepionek czy je podamy dzieciom czy nie jest nasza indywidualną decyzją. Tylko rozśmieszyło mnie stwierdzenie, ze dziecko będzie miało zom, nie że może mieć ale że będzie miało...

Dodam jeszcze: "Krztusiec u małych dzieci może powodować ciężkie zapalenie płuc, trwałe uszkodzenie mózgu, a nawet opóźnienie rozwoju fizycznego i umysłowego. Może dojść do zaburzenia świadomości, uszkodzenia słuchu i wzroku. Częstym powikłaniem jest także zapalenie ucha środkowego. Im mniejsze dziecko, tym przebieg choroby może być cięższy. U niemowląt mogą wystąpić drgawki, bezdech oraz zapalenie mózgu. W wyniku powikłań do trwałego uszkodzenia mózgu dochodzi w 2% przypadków. Krztusiec u niemowląt jest realnym zagrożeniem dla życia. " Na pewno wolisz mieć ewentualną możliwość leczenia Krztuśca??
 
Ostatnia edycja:
reklama
No właśnie, który sensowny lekarz stwierdzi, że dziecko na pewno będzie miało ZOM?? Jeżeli któryś tak mówi to uważam, że lepiej go unikać, to nie jest poważny lekarz tylko jakiś wróżbita co najwyżej...
 
mareditka szczepiłaś tą 5 w 1? Przeciwwskazaniem do szczepienia jest tzw.krzyk mózgowy czyli nieutulony płacz przez parę godz.Więc jesli twoje dziecko to miało to ja bym chyba trzeci raz nie szczepiła

znalazłam ulotke 5w1 ; Następujące objawy uważane uprzednio za przeciwwskazania do podania DTPw, uznawane są obecnie za powód do zachowania szczególnych środków ostrożności :
- Gorączka wyższa niż 40°C (mierzona w odbytnicy) w ciągu 48 godzin po podaniu szczepionki, nie wywołana przez jakikolwiek, możliwy do zidentyfikowania czynnik;
- Zapaść lub stan podobny do wstrząsu (epizod hypotonii – hyporeaktywności) w ciągu 48 godzin po szczepieniu;
- Przewlekły, nieustanny płacz trwający powyżej 3 godzin, pojawiający się w ciągu 48 godzin po szczepieniu;
- Drgawki przebiegające z gorączką lub bez, występujące w ciągu 3 dni po szczepieniu;
 
mary- szczepiłam tymi zwykłymi na NFZ,
a dla mnie nie jest to śmieszne a raczej bardzo prawdopodobne, że coś się stanie. Po ostatnim razie pisałam co się z małym działo i jak nas babka z pogotowia potraktowała ale to mało ważne w tym momencie. Jedno wiem na pewno, że chcę szczepić wg kalendarza ale nie takim kosztem. Jakby młody nie zareagował tak jak zareagował to nawet przez myśl mi nie przeszło aby zrezygnować z któregokolwiek szczepienia a i jeszcze myślałam nad dodatkowymi rota, pneumo,meningo. Widoczne moje dziecko jest w tej grupie co b. źle zniosło szczepienie i jest wrażliwe na przeciwciała zawarte w niej. A i nie zamierzam rezygnować ze wszystkich tylko z konkretnego krztuśca ( a miał już 2 dawki) więc chyba pandemii krztuśca nie wywołam.
 
kurczę, tak sie napisałam i wszystko znikło jak kliknęłam 'wyslij odpowiedź'... to już bez farmazonów tylko krótko:

Meriderka dla mnie absolutnie nie jest śmieszne to, ze Twoje dziecko mogłoby mieć powikłania poszczepienne, ABSOLUTNIE!! Ja tylko jestem w szoku po wypowiedzi lekarki... Na jakiej podstawie Ona twierdzi, ze na pewno będzie zom?? nie wiem i tego pewnie nigdy się nie dowiem. 1st raz spotkałąm się z taką opinią, a uwierz mi, ze przez podróżniczy tryb życia miałam do czynienia z około 15 pediatrami odkąd urodził się Rafał (może nawet więcej). W związku z nagonką na szczepienia niemalże wszytskich pytałam co i jak.. różne były opinie, ale nikt nigdy wprost w ten sposób... Oczywiście życze zdrówka, i lepszego znoszenia innych szczepionek.
 
dla mnieoczywiste jest, że mogą się różne rzeczy zdarzyć i jeśli lekarz powie, że może wystąpić ZOM, to rodzice decydują co zrobić ich prawo i to szanuję ale nie rozumiem i pewnie już nie zrozumiem jak może powiedzieć, że będzie na pewno, bo pewna jest tylko śmierć ale i tak nikt nie wie kiedy...
 
reklama
meriderko moja Ninka też tylko 2 dawki krztuśca dostała,
POMYLIŁAM SIĘ - dziś byliśmy z Nusią na bilansie 2latka i doczytałam w książeczce, że tej szczepionki krztuścowej dostała 3 dawki, zgodnie z zaleceniami; nie dostała ostatniej, przypominającej dawki Infanrixu jedynie;
Leo wciąż niezaszczepiony;
 
Do góry