reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

tyle, że na raz fundujesz maleństwu 6 wirusów...

baby tez tak powiedzialam pediatrze. nawet jak idziesz na nfz szczepic, to ładują Ci tyle samo wirusów jedno kłucie po drugim.
bo ja myslalam ze temu odradzają 5w1 i 6w1 ze to jest na raz tyle wirusów do organizmu, a na nfz to masz 3 kłucia ale nie w ten sam dzien, np tydzien po tygodniu.
a to masz 3 klucia w jeden dzien, z czego jedno klucie ma 2 wirusy wiec w sumei ladujesz 4 czy 5 wirusow w organizm tez. co za roznica? no chyba to jedno wzw wiecej w szepiace 6w1 czyli 6 wirusow zamiast 5ciu... i tak cholernie duzo i tak w innych krajach szczepią pierwszy raz po 3 lub 6 miesiącach!! po co u nas dla tak malego dziecka??!! wkurzam sie tylko i coraz bardziej sklaniam sie ku decyzji odroczenia szczepien na miesiac dwa... albo w ogole!!

a i nie ma obowiazku szczepienia:) sanedpid moze nas pocalowac w .... czoło:-p
 
reklama
nie ma obowiazku?? co za bzdura. z jedenj strony powinno to zalezec od rodzicow ale z drugiej powinna byc kontrola zeby nie wrocily choroby. Nas szczepiono i sie nic zlego nie dzialo to i teraz sie nie dzieje.
 
nati kazdy kij ma dwa konce. to nei jest tak ze nic sie nie dzialo i zyjemy... ale to grubszy temat:)

edit: mam wrażenie ze argument 'zawsze sie szczepilo i nic sie nie dzialo' to ich jedyny argument na szczepienia...

problem w tym ze sie dzialo i dzieje, tylko skutki uboczne wystepuja na tyle pozno od szczepienia i jednoczesnie w tak mlodym wieku rozwojowym dziecka, ze nikt tego nie kwalifikuje i nie laczy ze szczepieniem...jak cos jest z ukl.neurologicznym dziecka nie halo, no to takie sie urodzilo i teraz to wyszlo;( wiec tak naprawde nie wiemy jaki wplyw maja te szczepionki...
 
Ostatnia edycja:
nati kazdy kij ma dwa konce. to nei jest tak ze nic sie nie dzialo i zyjemy... ale to grubszy temat:)

edit: mam wrażenie ze argument 'zawsze sie szczepilo i nic sie nie dzialo' to ich jedyny argument na szczepienia...

problem w tym ze sie dzialo i dzieje, tylko skutki uboczne wystepuja na tyle pozno od szczepienia i jednoczesnie w tak mlodym wieku rozwojowym dziecka, ze nikt tego nie kwalifikuje i nie laczy ze szczepieniem...jak cos jest z ukl.neurologicznym dziecka nie halo, no to takie sie urodzilo i teraz to wyszlo;( wiec tak naprawde nie wiemy jaki wplyw maja te szczepionki...

no i otoz to... Najwieksze dobrodziejstwo cywilizacyjne, za ktore nikt nie chce brac odpowiedzialnosci... U nas przy szczepieniu trzeba podpisac oswiadczenie, ze sie szczepisz na wlasna odpowiedzialnosc... wiec potem jakies pretensje to do sibie. Najlepiej, co?
 
Morgaine nikt nie udowodnił, że to przez szczepionki, ani że samo tak wyszło, tak jak napisałaś, każdy kij ma dwa końce, jeśli ktoś nie chce szczepić jego sprawa, ja uważam, że nie powinnam ryzykować zdrowia dziecka i moim obowiązkiem jest zrobić wszystko aby zadbać o jego zdrowie w przyszłości, a co do szczepień refundowanych, to biorąc 6w1 i do tego rota masz 7 wirusów, ja zdecydowałam, że na razie 2 wkłucia w tym jedno podwójne i rota czyli łącznie 4 wirusy, to jednak nieco mniej, a poza tym możesz przecież na własne życzenie to rozdzielić na mniejsze ilości jednorazowo i tak jak pisała Nati te choroby raczej nie występują, bo się wszystkich szczepiło, ale zaczynają wracać, bo coraz więcej ludzi przestaje szczepić
 
A my dalej nie zaszczepieni...myślałam, że ich rozszarpię. Wystaliśmy swoje, rozebrałam młodą, pobadała lekarka, już była gotowa, no i ja psychicznie już też (choć ze stresem), a pańcia nam mówi, że pentaxim jest po 8mym tygodniu........ więc pozostało mi się tylko wku.....ić i zawieść szczepionki do domy oby mi rotki z tej szczepionki nie padły w tym upale. Najpierw godz. w poczekalni....ech szkoda gadać.
1400g na plusie w 6 tygodni na moim mleczku, czyli ok.
 
no i otoz to... Najwieksze dobrodziejstwo cywilizacyjne, za ktore nikt nie chce brac odpowiedzialnosci... U nas przy szczepieniu trzeba podpisac oswiadczenie, ze sie szczepisz na wlasna odpowiedzialnosc... wiec potem jakies pretensje to do sibie. Najlepiej, co?
tak po przychodnie i szpitale nei wezma na siebie odpowiedzialnosci bo wiedza ze szczepionka moze szkodzic !
Morgaine nikt nie udowodnił, że to przez szczepionki, ani że samo tak wyszło, tak jak napisałaś, każdy kij ma dwa końce, jeśli ktoś nie chce szczepić jego sprawa, ja uważam, że nie powinnam ryzykować zdrowia dziecka i moim obowiązkiem jest zrobić wszystko aby zadbać o jego zdrowie w przyszłości, a co do szczepień refundowanych, to biorąc 6w1 i do tego rota masz 7 wirusów, ja zdecydowałam, że na razie 2 wkłucia w tym jedno podwójne i rota czyli łącznie 4 wirusy, to jednak nieco mniej, a poza tym możesz przecież na własne życzenie to rozdzielić na mniejsze ilości jednorazowo i tak jak pisała Nati te choroby raczej nie występują, bo się wszystkich szczepiło, ale zaczynają wracać, bo coraz więcej ludzi przestaje szczepić

problem w tym ze to udowodnione zostalo. w Japonii nazywaja rzecz po imieniu, publikuja ile dzieci zmarlo, zachorowalo po jakich szczepionkach.
w europie nie nazywa sie rzeczy po imieniu i zwala sie na co innego. a nie dopuszcza sie publikacji jakie to szkodliwe bo lekarze, szpitale, przychodnie maja kase z koncernow farmaceutycznych za ilosc sprzedanych szczepionek. a koncerny kasy na tym zbijają opór.
ja nie krytykuje jak ktos szczepi. po prostu sama glosno sie zastanawiam co zrobic i biore pod uwage argumenty obu końców kija;-)
 
reklama
Dziewczyny, czy przy szczepieniu 6w1 jest jakis wybor, jak przy wzw [euvax i energetix], czy jest tylko jedna konkretna?
 
Do góry