reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

reklama
Hej ! Jestem tu nowa, 3 miesiące temu sama rodziłam i rozumiem Twoje obawy =) Też nie uczęszczałam do szkoły rodzenia i sobie poradziłam, nawet sadzę ,że bardzo dobrze ;p Strach ma tylko wielkie oczy.
 
No to trzymam kciuki! A co do nastawienia to tak trzymaj!!! :-) mówią,że najważniejsze jest aby się nie dać strachowi i stresowi bo to najgorszy wróg rodzącej...nie wiem czy to prawda bo sama będę rodziła pierwszy raz ;-)


Oj niestety nastawienie to nie wszystko, ja całą ciążę nie mogłam się doczekać chwili gdy zobaczę moją Kluseczkę, nie bałam się ani troszkę, miałam super podejście, co będzie to będzie, muszę sobie poradzić, przecież tyle kobiet rodzi, zero strachu zero obaw... a poród miałam koszmarny za sprawą lekarzy i położnych które za nic nie chciały dać mi znieczulenia... ale cóż przynajmniej dzięki ćwiczeniom i dużej aktywności w ciąży parłam niespełna 10 minut i Maja była na świecie a to co było wcześniej szybko udało się wyprzeć (prznajmniej na kilka tygodni) ze świadomości.

Szkoła rodzenia moim zdaniem nie wiele daje... niemal wszystkie informacje dotczące porodu i późniejszej opieki nad dzieckiem można wyczytać chociażby w internecie lub czasopismach dla kobiet w ciąży, co zabrać do szpitala najlepiej dowiecie się od dziewczyn rodzących w danym szpitalu, albo od położnych jak pójdziecie na oddział, który z pewnością też wam przy okazji pokarzą.

Życzę Wam lekkiego porodu i dużo radości z pociech :)
 
Moim zdaniem poradzisz sobie bez szkoły rodzenia. Musisz być tylko skupiona na tym co robisz i słuchać uważnie lekarza. I dużo się ruszaj, bo im aktywniejsza będzie ciąża tym łatwiejszy poród. Nie stresuje się bo stres szkodzi maluszkowi, a jego zdrowie jest najważniejsze =)
 
staram sie duzo ruszac takze chyba nie bede miala wiekszych problemow. ale obawiam sie ze stresu nie bede w stanie sluchac lekarza:-D

a jakie wedlug was cwiczenia sa dobre zeby wykonywac je pzred porodem?
 
Ostatnia edycja:
mi dzisiaj wlasnie minal termin, a porod jak go nie widac tak sie nie zapowiada :-) .
brzuch mi nie opadl wogole, ale mam nadzieje ze taka moja natura, skurcze mam czasem ale bardzo małe.
mam nadzieje ze to ze nie mam jako takich zwiastunow, nie oznacza ze mnie nie wezmie w kazdej chwili..
eh dziewczyny,trzymajcie kciuki zeby dzisiaj dzidzia sie zmobilizowala i wyszła juz ze mnie ;-)
 
Oj niestety nastawienie to nie wszystko, ja całą ciążę nie mogłam się doczekać chwili gdy zobaczę moją Kluseczkę, nie bałam się ani troszkę, miałam super podejście, co będzie to będzie, muszę sobie poradzić, przecież tyle kobiet rodzi, zero strachu zero obaw... a poród miałam koszmarny za sprawą lekarzy i położnych które za nic nie chciały dać mi znieczulenia... ale cóż przynajmniej dzięki ćwiczeniom i dużej aktywności w ciąży parłam niespełna 10 minut i Maja była na świecie a to co było wcześniej szybko udało się wyprzeć (prznajmniej na kilka tygodni) ze świadomości.

Szkoła rodzenia moim zdaniem nie wiele daje... niemal wszystkie informacje dotczące porodu i późniejszej opieki nad dzieckiem można wyczytać chociażby w internecie lub czasopismach dla kobiet w ciąży, co zabrać do szpitala najlepiej dowiecie się od dziewczyn rodzących w danym szpitalu, albo od położnych jak pójdziecie na oddział, który z pewnością też wam przy okazji pokarzą.

Życzę Wam lekkiego porodu i dużo radości z pociech :)

YoungLady nastawienie jest bardzo ważne bo pomaga łatwiej przejść przez poród, ja pisałam ogólnie, a wiadomo,że każdy poród przebiega inaczej i nie każdej z nas będzie łatwo ale nie ma co straszyć przyszłe mamy przed pierwszym porodem ;-).
Co do szkoły rodzenia to wszystko zależy od tego na jakie zajęcia trafisz. Ja niestety uczęszczałam do kiepskiej szkoły rodzenia pod względem ćwiczeń praktycznych, ale na teoretycznych dowiedziałam się paru rzeczy i mogłam uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Ćwiczenia praktyczne nadrobiłam w Internetowej szkole rodzenia, którą bardzo polecam. Szkoła rodzenia zawsze coś tam daje, chociażby nakreśla przebieg porodu i pomaga nastawić się pozytywnie, można porozmawiać z położną i poznać inne ciężarne, z którymi czasami nawiązuje się kontakty później - a to też jakiś plus :-). Niestety nie zawsze w gazetach czy internecie znajdziesz potrzebne informacje. Nie każda położna w szpitalu ma czas aby posiedzieć i porozmawiać z ciężarnymi jak ma jakąś rodzącą na sali ( sama tego doświadczyłam, bo oglądałam wiele porodówek i wiem ile czasu miały położne dla mnie co jest zrozumiałe).
Ale oczywiście to, że ktoś nie chodził do szkoły rodzenia nie oznacza,że ma gorzej. Jak to mówią "matka natura" sama poprowadzi nas przez poród. Instynktownie pewne odruchy przyjdą. Ale taka wiedza pomaga chociażby psychicznie. :-)

czyli to nic zlego ze nie chodze do rzadnej szkoly?

Pewnie,że nic złego :-). Sama sobie na pewno poradzisz. Poza tym będzie przy Tobie położna, która pokieruje Tobą jak nie będziesz sama sobie dawała rady.

staram sie duzo ruszac takze chyba nie bede miala wiekszych problemow. ale obawiam sie ze stresu nie bede w stanie sluchac lekarza:-D

a jakie wedlug was cwiczenia sa dobre zeby wykonywac je pzred porodem?

VeronicaMelania
bardzo dobrze że się sporo ruszasz...ale nie przesadzaj ;-). To że nie będziesz czasem słuchała lekarza to oczywiste przy takim przeżyciu, ważne abyś słuchała samej siebie i swojego organizmu.
Co do ćwiczeń jak chcesz to priva wyślę Ci link do filmików z ćwiczeniami, które zresztą sama stosuję i bardzo polecam. Znajdziesz tam ćwiczenia usprawniające, rozciągające krocze, relaksacyjne, ćwiczenia w I i II fazie porodu oraz ćwiczenia pomagające uśmierzać ból porodowy. No i oczywiście ćwiczenia oddychania. Może akurat coś Ci się przyda ;-)
 
reklama
Do góry