reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swieta, Swieta, Swieta: BOZE NARODZENIE I WIELKANOC

reklama
Nuska, mojgo Kamilka w tym wieku juz krecily firmowe ciuchy, wiec zawsze staralam sie cos takiego mu kupic, niekoniecznie bluze za ponad 100zl, ale jakies mniejsze rzeczy typu slipki/bokserki itp. on byl przeszczesliwy
 
Co do prezentu dla takich starszych dzieci to nie pomge bo nie mam pomyslu.
Mi samej brakuje pomyslu na prezent dl astarszego dziecka czyli meza mojego. Hanifka mamy z glowy chlop mi zostal.
A swieta w ty, roku spedzamy w De. Z przyjaciolmi My i Karina z rodzinka. Jak stwierdzilismy z Karina bedzie to wigilia multikulti :-) My katoliczki (od siedmiu bolesci), Sven niewierzacy, chlop muzulmanin. Nie bedziemy sie specjalnie katowac i przygotowywac wigilijnych potraw, bo kazdy by podziubal i glodny od stolu wstal. Nie bedzie karpia, ryby po zydowsku czy w galareci. Nie bedzie makowek, moczki, grzybowej czy fasolowej bo nikt z nas tego nie lubi. Ja co prawda moczke jem ale dla siebie nie wiem czy bede robil. Za to bedzie prawdziwa obfita kolacje i 12, a moze i wiecje potraw. Bedzie kaczka nadziewana suszonymi owocami, knedle i czerwona kapusta. Bedzie biala ryba, turecka salatka ziemniaczana, krokiety, paszteciki, golabki, bigos i pierogi. Bedzie salatka z tunczyka, rolmopski w oleju, jajka faszerowane i barszcz z uszkami i oczywiscie sernik. Jak mozna sie domyslic my z chlopem to najbardziej czekamy na ta nadziewana kaczke ktora przygotuje Karina. Bedziemy sie objadali. Bedziemy siedziec do pozna przy czerwonym winku, smeijac sie, plotkujac, bawiac sie z dziewczynkami. Potem z Karina na pasterke pojdziemy a mezowie nasi z dziecmi zostana.
 
kupiłam wczoraj tak przez przypadek Matiasy bo stwierdziłam że zrobie na święta sałatką ale dopiero w domu zorientowałam sie że świeta dopiero za tydzień:eek:no i co teraz z nimi zrobic gdyby były w tej ich wodzie to luzik ale kupiłam tylko 4 płaty (bo tyle potrzebne do sałatki) i co maja się zmarnowac?:sorry:
 
kupiłam wczoraj tak przez przypadek Matiasy bo stwierdziłam że zrobie na święta sałatką ale dopiero w domu zorientowałam sie że świeta dopiero za tydzień:eek:no i co teraz z nimi zrobic gdyby były w tej ich wodzie to luzik ale kupiłam tylko 4 płaty (bo tyle potrzebne do sałatki) i co maja się zmarnowac?:sorry:
zrób sałatkę z ketchupem i postoi do świąt w lodówkce:tak:
 
pokroj w mniejsze kawalki, dodaj pieprzu, cebule w talarkach, duzo cytryny, moze byc tez ogorek kiszony w kostke i zalej do pelnego w sloika olejem,acha sledzie troche wymocz.
 
reklama
KULECZKI
Skladniki
Na ciasto:
* 200g mielonych orzechów włoskich lub kokosu
* 1 białko
* 200g cukru pudru
Na mase:
* 3 zoltka
* 15 dag cukru pudru
* pol kostki masla
* 2 kieliszki wodki
Przygotowanie
Ciasto: Wszystkie skladniki dokladnie wymieszac. Wsadzic na 30 minut do lodowki. Po czy formowac malutkie kuleczki, w kazdej robiac dziurke na mase.
Masa: Skladniki rozetrzec dokladnie na gladka mase i nadziewac wczesniej przygotowane kuleczki. By masa nie wyplynela przykryc okraglym wafelkiem.
Gore kuleczek skropic czekoladowa polewa i wstawic do lodowki.​
kuleczki.jpg
 
Do góry