reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplementy w ciąży

Sprawdźcie to:
af9b23fe07f109d7gen.jpg

Mi lekarz zalecił i naprawdę dobrze się czuję. Skład jest świetny, idealny dla kobiet w ciąży.
 
reklama
Ja z powodu wieloletniej anemii dostałam skierowanie do instytutu chematologii. Tam bardzo kompetentna lekarka pomogła mi z tego wyjść dość szybko przy pomocy paru zasad. Witaminy miałam brać oddzielnie nie w formie jednej tabletki wiele witamin i minerałów razem bo wtedy bardzo słabo się przyswajają. Rano na cczo biorę Szelaxo SR, czyli żelazo, kwas foliowy z Wit c. Te suplementy muszą mieć Wit c żeby dobrze się przyswoić więc popijam szklanką soku pomarańczowego, z cytryny lub innego kwaśnego. Po około godzinie jem śniadanie.. Staram się bez nabiału bo niweluje działanie żelaza Po południu godzinę przed obiadem biorę tran, łyżeczkę oleju lnianego i co dwa dni Wit D. Jem jakiś owoc lub znów sok z cytryny bo lepiej się przyswajają. Lekki obiad dużo zielonego np. pietruszki, kasze, chude mięso. Bez śmietany itp. Bo żelazo się nie przyswoi. Wieczorem juz nabiał sery, maslanki, pelnoziarniste pieczywo no i magnez bo magnez uwielbia nabiał do trawienia się. Przed snem żurawina, pestki z dyni, orzechy włoskie,, winogrona że swojego ogródka.
Powiem wam że polecam taki tryb żywienia i suplemlntowania. Żelazo w górę, dobry sen, przeszło uczucie zmęczenia, zęby mi się nie psują. Ogólnie mimo 7 miesiąca ciąży mam coraz więcej energii.
W miarę możliwości stosujcie się zasad, że żelazo, kwas foliowy, oleje, tran uwielbiają kwaśne a magnez mleczne.
 
Bo suplementacja w ciązy to nic złego. Przecież po to mamy medycynę, lekarzy i naukowców, żeby nasze zycie przebiegało bardziej komfortowo i żebyśmy byli zdrowsi. Kwestią jest to, żeby suplemntować z sensem i nie zastępować tabletkami zdrowej i zróżnicowanej diety.
 
No dokładnie, nie ma sensu brać wszystkich witamin jak leci. Lepiej utrzymywać zdrową i zbilansowaną dietę, ale są składniki, które w diecie bardzo ciężko dostarczyć i takie przeba przyjmować. Wiem, ze PTG zaleca kwas foliowy, DHA, witaminę D, magnez i jod. Ja przeanalizowałam składy różnych preparatów i wybrałam mama DHA premium. Przez cała ciążą je brałam i teraz jak karmię to również biorę, za radą mojej połoznej.
 
No to też masz fajną położną, która zwróciła uwagę,żeby nie przerywać suplemntacji przy karmieniu piersią. Niestety nie wszyscy lekarze czy położne o tym pamiętają, a przecież karmienie piersią to nie lada wyzwanie dla organizmu kobiety!
 
ależ to bardzo dziwne, że lekarza Was o tym nie informują, żeby nie przerywać suplementacji podczas karmienia piersią. Mi lekarz od razu powiedział, żeby tego nie robić, jesli podczas całej ciąży brałam mama dha premium + i nic się nie działo negatywnego z moim organizmem, a wręcz przeciwnie wszystkie badania były w normie i dzieciak urodził się zdrowy, to powinnam cały czas brać składniki do których nasz organizm się już dobrze przyzwyczaił.
 
reklama
moja siostra teraz kupila sobie kwas foliowy na doz.pl, zapłaciłą coś kolo 12-13 zł, myślicie że sam kwas foliowy jest ok, cena przystępna jak na zapas na 3 miesiące
 
Do góry