reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplementy w ciąży

Kwas jak kwas, ale to chyba trochę za mało jeśli jest w ciąży lub ją planuje. PTG zaleca też kwasy DHA, witaminę D, magnez i jod, więc lepiej kupić sobie jakiś taki zestaw witamin jak np. mama DHA premium, to i tak wychodzi taniej niż jakby miała kupować wszystko osobno.
 
reklama
Ja słyszałam, że kwas foliowy można suplementować nawet nie planując ciąży na długo przed. Moja dawna ginekolożka miała takie podejście :D Mówiła mi wówczas, że kobiety na zachodzie cały czas przyjmują. Także pewnie co lekarz to opinia ;)
 
Podobnie, od początku rano jod 150mikrogram, kwasy dha Jak tutaj i wieczorem folian. Później doszła wit d do pewnego czasu, magnez, żelazo . W femibionie jest dużo suplementów ale w niewystarczające ilości. Obecnie odstawiamy magnez 39tc.

Poza tym przychylam się tutaj do opinii dziewczyn powyżej. Nie liczy się tylko to jakie suplementy przyjmujesz ale to czy przykłądasz się do diety. Podstawą powinno być odpowiednie odżywianie i codzienne dostarczanie organizmowi wszystkich składników odżywczych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry