reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

U nas od tygodnia mała zaczęła mało przybierać. Przez tydzień zrobiła tylko 70 g. Waga urodzeniowa 3270, teraz w 6 tygodniu i 5 dniu waży 4500 g. Pediatra mówiła że waga ładna i dzieci przybierają skokowo ale nie podoba mi się ten mały tygodniowy przyrost. Karmię tylko piersią ale zastanawiam się czy nie dawać raz dziennie mm. Mamy czekać do następnego tygodnia i znów zważyć ją i wtedy zobaczymy co dalej. Nie wiem czy powodem małych przyrostów nie jest ulewanie. Niby nie zawsze uleje ale może to ma wpływ.

To ja mialam lepiej. Wazylam Młodego sama w piątek w domu A potem w poniedziałek pediatra u siebie wazyla. I przez 3 dni Młody spadł z wagi 20 g. Pediatra to był neatolog w szpitalu, to kazała się jeszcze nie przejmować, że może było po kupie lub przed jedzeniem.
Ja miałam wagę w domu, to sobie częściej wazylam i to był po prostu taki tydzień. Jak normalnie przybiera tygodniowo ok. 200 g to wtedy w ciągu tygodnia przybrał ok. 120 gram.
I jak czasami jak mam nocne kryzysy to go podkarmiam MM.
 
reklama
Dziewczyny które już szczepiły dzieci ile jest w kłuć przy 5 w 1 a ile przy tradycyjnych brałyście refundowane pneumokoki czy te płatne.
 
Dziewczyny które już szczepiły dzieci ile jest w kłuć przy 5 w 1 a ile przy tradycyjnych brałyście refundowane pneumokoki czy te płatne.
Tutaj jest fajna strona i przesuwając suwakiem można zobaczyć ilość wkłuć.


Ja akurat brałam 6w1 żeby zmniejszyć ilość kłucia plus dodatkowo rota i pleumo (13 walentna) tą płatną. Mąż mój pracuje w farmacji i mówił że ta płatna jest lepsza bo chroni przed dodatkowymi szczepami których nie ma ta 10 walentna.
 
Tutaj jest fajna strona i przesuwając suwakiem można zobaczyć ilość wkłuć.


Ja akurat brałam 6w1 żeby zmniejszyć ilość kłucia plus dodatkowo rota i pleumo (13 walentna) tą płatną. Mąż mój pracuje w farmacji i mówił że ta płatna jest lepsza bo chroni przed dodatkowymi szczepami których nie ma ta 10 walentna.
Pneumokoki będę brać właśnie 13 walentne tylko zastanawiałam się czy 5w1 czy tradycyjne. Starsza córka miała 5w1 i chyba teraz też wezmę
 
Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziś byliśmy na badaniu krwi i moczu, bo mała jeszcze troszkę jest zażółcona. Przy okazji została zważona i zmierzona. Przez miesiąc + 1kg. Waży 4020 :D troszkę Utuczyłam ją tym mlekiem:p

Jeżeli chodzi o szczepienia to szczepimy tradycyjnie:) starsza córka też była tak szczepiona :)
 
Do góry