reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Teraz różnica wynosi 11dni, poprzednio też 11 więc się nie pogarsza jak chodzi o wagę, bo np taką główkę jak 2 tygodnie temu miała na 25+5 To teraz ma na 30tc. Więc ja nie wiem jaki to jest zakres błędu i poprawność pomiaru.
2 tygodnie temu wazyla 755g teraz dokładnie 1006g
No właśnie byłam 2 tygodnie temu to mała ważyła 784 g i już była tydzień wagowo mniejsza, a wymiarami 4 dni. Dlatego się pytam. Teraz idę za 2 tygodnie na badanie. Córke urodziłam z hipotrofią ale nie duża bo była do dwóch tygodni różnica. Urodzona w 38 tygodniu z wagą 2840 i 48 cm
Dziewczyny rodzące sn, będziecie rodzic ze znieczuleniem czy bez? Jeśli z to z jakim? Ja mam do wyboru każdy rodzaj znieczulenia w szpitalu, ale chciałam spróbować urodzić bez. Mam zamiar kupić sobie TENS (nie zawsze aparat jest dostępny w szpitalu, albo jest, ale zepsuty, a nowy kosztuje niewiele), no i skorzystać z tego gazu ewentualnie, jeśli to cos w ogóle pomaga. Mogę wybrać sposrod: syntetyczna morfina, epidural, TENS I gaz rozweselający.
Ja miałam z córką najpierw TENS ale przy 6 cm przestał mi pomagać, więc poprosiłam o znieczulenie zewnątrzoponowe... i to był w moim przypadku największy błąd:( znieczulenie zaburzyło mi skurcze... więc te skurcze już do parcia zamiast co ileś sekund u mnie się pojawiały co minutę-półtora... więc mój poród właściwy trwał 3 godziny i byłam o maluteńki krok od kleszczy :( lekarz już się przygotowywał, ale dał mi szanse na ostatnie parcie i się udało, przemieściła się Karolcia :) u mnie w szpitalu jest jeszcze gaz rozweselający do wyboru, ale w tym przypadku chyba po prostu zacisnę zęby i będę rodzić bez niczego :p pociesz mnie opinia mojej gin że ten poród powinien być lżejszy :D no... chyba że będzie cesarka... to już nie mam wpływu na nic
 
reklama
U mnie jest tak że będę miała cc, miałam już dwie teraz będzie trzecia, ciekawe czy dotrwam do stycznia, poprzedniego syna urodziłam miesiąc wcześniej, miałam zatrucie ciążowe
 
Obolała i przez 12 godz z łóżka nie możesz się podnieść ptem każą wstać żeby iść się umyć, po pierwszej cesarce miesiąc dochodziłam do siebie a po drugiej to już krócej 2-3 tygodnie
 
Tak szybko sie zapomina o bolu porodowym:p
Chyba
No właśnie byłam 2 tygodnie temu to mała ważyła 784 g i już była tydzień wagowo mniejsza, a wymiarami 4 dni. Dlatego się pytam. Teraz idę za 2 tygodnie na badanie. Córke urodziłam z hipotrofią ale nie duża bo była do dwóch tygodni różnica. Urodzona w 38 tygodniu z wagą 2840 i 48 cm

Ja miałam z córką najpierw TENS ale przy 6 cm przestał mi pomagać, więc poprosiłam o znieczulenie zewnątrzoponowe... i to był w moim przypadku największy błąd:( znieczulenie zaburzyło mi skurcze... więc te skurcze już do parcia zamiast co ileś sekund u mnie się pojawiały co minutę-półtora... więc mój poród właściwy trwał 3 godziny i byłam o maluteńki krok od kleszczy :( lekarz już się przygotowywał, ale dał mi szanse na ostatnie parcie i się udało, przemieściła się Karolcia :) u mnie w szpitalu jest jeszcze gaz rozweselający do wyboru, ale w tym przypadku chyba po prostu zacisnę zęby i będę rodzić bez niczego :p pociesz mnie opinia mojej gin że ten poród powinien być lżejszy :D no... chyba że będzie cesarka... to już nie mam wpływu na nic
No właśnie czytałam o tym, że znieczulenie zaburza skurcze i poród trwa średnio dużo dłużej niż bez. Do tego mam w bliskim otoczeniu 2 kobiety, które po epiduralu mają długotrwałe problemy z kręgosłupem i wolałabym tego uniknąć. Wiem, że całe mnóstwo kobiet nie ma skutków ubocznych, no ale.. Spróbuję chyba na TENS i gazie, chyba że będzie tragedia i nie będę dawała rady to może wtedy to znieczulenie.
 
Przyznaje zgapilam... bardzo ladna czapeczka;) 20201106_113631.jpg
 
To ja wolę dzień się pomęczyć i mieć za sobą. Pierwszy syn SN i po godzinie już sama się mylam😁
Wow 😊 a mialas moze rozcinane krocze albo peklo samo? Mnie nie przeraża porod tylko szycie krocza... najgorsze ze wszystkiego, nie znieczulil mi do szycia i wyłam tam jak glupia normalnie plakalam , porod mnie tak nie bolal jak to szycie i pozniej gojenie sie rany .
 
reklama
Do góry