reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Z tego wszystkiego nie wstawiłam wam zdjęcia.
 

Załączniki

  • 20200701_130413.jpg
    20200701_130413.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 119
reklama
Lekarz mówił prosze się nie denerwować to sa statystyki . Z usg nie widać zeby coś było nie tak. Wszystkie wymiary są ok , przelywy również ale białko niestety złe. Będę brać ten acard 150
I będę miala Synka :)
To juz brzmi zdecydowanie lepiej! Bądź dobrej myśli [emoji3590][emoji3059]
12 tc i rowniez mam już wypukłość od rana :) od dwóch tygodni zaczął się robić nabrzmiały.połowicznie obstawiam tez dodatkowe 2 kg, ale lampka zapaliła sie, jak probowalam wciągnąć brzuch jak kiedyś [emoji1] wiedziałam juz, że zaraz będzie coś widać. Ale też jestem zaskoczona że tak wcześnie :)
Ja wprawdzie teraz mam beben jak sto dwa! Od dwóch dni zjadam michę bobu dziennie więc coz [emoji23] ale przed tym już nawet rano widziałam że coś się pojawia, pomimo że to pierwsza (prawidłowa) ciaza [emoji3059] i przyznam, że.. Cieszę się ta mała wypukłością jak dziecko [emoji16] nawet mąż ostatnio do mnie ostatnio czy ja już aż taki brzuszek mam bo już widać [emoji16]
 
Półsrodki?przecież test nifty jest bezinwazyjny i bardzo czuły zwłaszcza w 3 podstawowych trisomiach. Przecież to badanie wolnego dna dziecka..
Ja bym nie ryzykowała amino kiedy mam wybór bezpiecznej nie inwazyjnej metody która dają nam praktycznie takie samo prawdopodobieństwo. Kwestia kasy lub priorytetow.
Jak można tak pisać? Kasy lub priorytetów? Priorytetem jest dla mnie i myślę, że dla każdej matki zdrowie dziecka. Ale tylko amniopunkcja daje 100% pewności!! Nie nimfy, chociaż jestem zwolennikiem i będę prawdopodobnie robiła ten test. Jeśli wyjdzie zle nimfy to i tak zrobię amniopunkcje, bo to jedyna metoda by wykluczyć wadę. Nikt na podstawie nimfy nie podejmie decyzji o usunięciu ciąży ( tylko proszę nie łapać zaraz mnie za słówka, bo nie twierdzę, że Ania czy ja podjełybyśmy taką decyzję). Ja akurat chciałabym mieć 100% pewności, nie 95% w przypadku nimfy tylko 100% by jak najlepiej się do tego przygotować. Bardzo jest dużo historii, że podejrzenie wady było i dziecko się urodziło zdrowe, ale uwierz, że równie dużo jest takich przypadków, że diagnoza się potwierdziła. Ryzyko jest na tyle małe, że każda z nas powinna sama zdecydować o tym czy je podejmie.
 
Półsrodki?przecież test nifty jest bezinwazyjny i bardzo czuły zwłaszcza w 3 podstawowych trisomiach. Przecież to badanie wolnego dna dziecka..
Ja bym nie ryzykowała amino kiedy mam wybór bezpiecznej nie inwazyjnej metody która dają nam praktycznie takie samo prawdopodobieństwo. Kwestia kasy lub priorytetow.
A ja uważam że pochopnie jest mówić o kasie i priorytetach w kwestii wyboru badań. Test nifty jest badaniem przesiewowym a więc wskazuje podwyższone ryzyko wystąpienia trisomii. Ja podjeła bym taka sama decyzję tym bardziej że gdyby nifty wyszło podwyższone i tak robi się amniopunkcje a ja można wykonac tylko to podajże 20 tc. Im większe dziecko tym trudniej to zrobić.
 
reklama
Ostatnio zauważam, że czasami zaczyna tu już baaardzo delikatnie iskrzyć w niektórych tematach [emoji16] chyba w końcu wychodzą z nas baby [emoji16]
Ciężko byłoby przy tylu osobach zeby każda miała takie samo zdanie na każdy temat. Dopóki nikt nikogo nie obraża to jest OK. Jedna potrzebuje głaskania i pocieszenia, jeszcze inna konkretnych słów by wziąć się w garść. Mi się podoba różnorodność.
 
Do góry