reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Szczerze każdy mówi i tak robi że jeśli masz dwójkę czyli chodzone to możesz nawet na wakacje jechać. Bo to oznacza że masz mieć ruch i odpoczywać na świeżym powietrzu a nie leżeć plackiem.
Teraz i tak kontroli nie robią :).



Sprawdź Decathlon kiedyś mieli super .



Sprawdź galla lub zyczkowskiego
Ja kiedyś czytałam o tych wakacjach i ogólnie jest tak że jeśli kobieta w ciąży jest na L4 nawet na 'chodzonym' to nie ma prawa wyjeżdżać na wakacje. Tak samo jest jak ogólnie od lekarza masz takie chodzone nawet bez ciąży. Wiem że niektórzy uważają że jak chodzone to można robić wszystko i jeździć wszędzie, ale to jedynie chodzi o to że można więcej niż na leżącym, tzn możesz iść do apteki, na zakupy itp - takie pierwsze potrzeby, ale na wakacje jechać nie można. Moja koleżanka jak była już na l4 i miała 5 miesiąc była na wakacjach i nawet wstawiala zdjęcia na internet 🤦‍♀️ moim zdaniem miała szczęście że nikt z jej pracy jej nie podkablował. Szczerze powiem że nie wiem jak jest teraz przy wirusie czy sprawdzają czy nie.
 
reklama
Oj to rzeczywiście masz przejścia. Ja też leczę się - Hashimoto, ale bez większych wahań. Ja przyjmowalam Jodid w 1 ciąży, a teraz w ogóle jest niedostępny w aptekach w mojej okolicy i lekarz kazal przyjmowac Prenatal Uno. A Ty przyjmujesz jodid?
Dlatego jadę za 2 tyg nad morze i nie przyjmuję jodu w tabletkach i póki co jest wszystko ok :) Jod z powietrza mniej pobudza tarczyce a uzupełnia niedobór w organizmie przynajmniej tak sobie wmawiam 😂
 
ja też na Twoim miejscu zostałabym na L4, nawet się nie zastanawiała...

dziewczyny jak już jesteśmy przy takich tematach to podpowiedzcie mi jak to jest jak moją firmę, kupiła druga firma i w tym momencie mam umowę o pracę na czas nieokreślony, zresztą już od 5 lat, ale z tego co się orientuję ta druga firma chce zostawić nasze biuro ale zmienić pracownikom umowy na działalność gospodarczą - w trakcie L4 ciążowego i potem macierzyńskiego nie mogą tego zrobić prawda? tak samo jak nie mogą mnie zwolnić, dobrze myślę? Na razie moja firma jeszcze istnieje ale w przeciągu 1.5 roku ma zmienić nazwę i zostać "wchłonięta" przez drugą. Jeszcze nic nie robią, więc nie szukałam odpowiedzi u kogoś kompetentnego w tym temacie, ale tak mnie to zastanawia, a może Wy więcej wiecie [emoji848][emoji848][emoji848]
Moja firma wykupywała inne a 2 lata temu sama została wykupiona w przyszłym roku się kończy okres ochronny. Mnie to nie obejmuje bo mi się umowa kończy w styczniu. Z tego co się orientuję to gdy forma wykupi inną to dla tej wykupowane jest czas ochronny dla pracowników. Z tego co piszesz u Ciebie wynosi on 1,5 roku. Później może się nic nie zmienić a może być tak, że będą zmieniać umowy to zależy od firmy wykupującej. Kiedy był wykup? Jeśli chodzi o Ciebie to powinnaś nie mieć problemu do końca macierzyńskiego ale do końca nie jestem pewna.
 
musiałaś być szczepiona, zobacz w książeczce, ale wszędzie znajduje info, że dziewczynki były szczepione od 1988 roku a od 2004 obowiązek ten obejmował też i chłopców. Nie chce mi się wgrać chyba screen ale zobacz w necie.
Chłopcy od 1993 roku byli bo mój brat na kursie prawo jazdy się zaraził a jest rocznik 1992 i pani lekarz wtedy się śmiała że ostatni rocznik nie szczepiony ( chyba że różnie jest jeśli chodzi o dany region). On chorował a ja normalnie z nim mieszkałam wtedy bo dziewczynki były obowiązkowo.
 
Moja firma wykupywała inne a 2 lata temu sama została wykupiona w przyszłym roku się kończy okres ochronny. Mnie to nie obejmuje bo mi się umowa kończy w styczniu. Z tego co się orientuję to gdy forma wykupi inną to dla tej wykupowane jest czas ochronny dla pracowników. Z tego co piszesz u Ciebie wynosi on 1,5 roku. Później może się nic nie zmienić a może być tak, że będą zmieniać umowy to zależy od firmy wykupującej. Kiedy był wykup? Jeśli chodzi o Ciebie to powinnaś nie mieć problemu do końca macierzyńskiego ale do końca nie jestem pewna.
kupiona została w styczniu tego roku i całe przejęcie miało trwac dwa lata, więc przypuszczam, że to jest ten okres ochronny.
 
Znów oddzywa się moja ostatnia ósemka. Zawsze w ciąży ;/. Między ciążami nie miałam jak usunąć sprawy wyższe jak to się mówi. Teraz chyba będę cierpieć do końca ciąży. Bo dentysta raczej przy heparynie i acardzie nie zgodzi się na wygranie w drugim trymestrze
Mi też od kilku dni podejrzewam że nam napuchniete dziąsła i tam właśnie na końcu u mnie nie ma miejsca i ósemka się rozpycha a dziąsła napuchniete
 
Dzień dobry wszystkim 🙂 ja już po śniadanku zauważam już mały progres dziś zjadłam że smakiem kanapkę z wędlina nie jadłam od 1.5 mca a dziś już smakowało. Także wkraczam w 13 tydzień i coś się zmienia. Za to wieczorem nie jest puki co rewelacyjnie dalej mnie męczą mdłości i szarpie na wymioty. U nas kolejny upalny dzień się zapowiada ☀️. Bardzo się męczę w taką pogodę bo niskie ciśnienie mi głowę rozsadza. A co do forum to czy nie ma takiej możliwości żeby właśnie to zrobić zamkniętym kto dołączył już jest z nami? Chyba że można usunąć w jakiś łatwiejszy sposób posty.
 
reklama
Dzień dobry wszystkim 🙂 ja już po śniadanku zauważam już mały progres dziś zjadłam że smakiem kanapkę z wędlina nie jadłam od 1.5 mca a dziś już smakowało. Także wkraczam w 13 tydzień i coś się zmienia. Za to wieczorem nie jest puki co rewelacyjnie dalej mnie męczą mdłości i szarpie na wymioty. U nas kolejny upalny dzień się zapowiada ☀️. Bardzo się męczę w taką pogodę bo niskie ciśnienie mi głowę rozsadza. A co do forum to czy nie ma takiej możliwości żeby właśnie to zrobić zamkniętym kto dołączył już jest z nami? Chyba że można usunąć w jakiś łatwiejszy sposób posty.
Zawisza to jakiś sukces jest🙂 Może zaraz i mdłości Ci w końcu przejdą, strasznie Ci ich współczuję. Ja usunęłam treść postu, a że nie można przy edycji zostawić pustego postu to wstawiłam kropkę.
 
Do góry