reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A czemu szybciej muszą rozwiązać jak będzie przybierało ale mniej? Przepraszam że tak wypytuje ale mnie martwi
Pytaj ile chcesz tylko wiesz jak jest.. każdy przypadek jest inny mimo wszystko i też inne masz powody niskiej wagi.

Jak pisałam wcześniej u mnie jest problem z krzepliwoscia przez co łożysko jest niewystarczająco dokrwione, A to powoduje, że się po prostu wcześniej starzeje i wody plodowe już są stare. Wtedy jak urodziłam to nawet położna zwróciła uwagę, że łożysko jest jak w 42tc A byłam przecież w 36tc. Z resztą na usg było widać zwapniale biale plamy w łożysku i skrajne malowodzie. Dziecko może się najzwyczajniej w świecie udusić albo zatruć.
 
reklama
Pytaj ile chcesz tylko wiesz jak jest.. każdy przypadek jest inny mimo wszystko i też inne masz powody niskiej wagi.

Jak pisałam wcześniej u mnie jest problem z krzepliwoscia przez co łożysko jest niewystarczająco dokrwione, A to powoduje, że się po prostu wcześniej starzeje i wody plodowe już są stare. Wtedy jak urodziłam to nawet położna zwróciła uwagę, że łożysko jest jak w 42tc A byłam przecież w 36tc. Z resztą na usg było widać zwapniale biale plamy w łożysku i skrajne malowodzie. Dziecko może się najzwyczajniej w świecie udusić albo zatruć.
tak samo jest przy cukrzycy z insuliną, łożysko szybciej się starzeje dlatego rozwiązuje się je maksymalnie w 38 tygodniu. cukrzyca albo powoduje albo makrosomie albo hipotrofie.
 
reklama
A u Ciebie Martyna z jakiego powodu była hipotrofia w poprzedniej ciąży?
ze względu na cukrzycę. cukrzycę miałam stwierdzoną w 28 tygodniu i od 30 byłam na insulinie. Karolina przestała rosnąć jak powinna w 32 tygodniu, w 36 tygodniu różnica była już 2ch tygodni, przez kolejne 2 tygodnie spędzone w szpitalu przyrosła niewiele, ale mówili że nie jest źle i że łatwiej mi się takie małe dziecko będzie rodzić.
 
Do góry