reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
To znowu marudna i narzekająca ja... Jak ja się cieszę, że Was mam babeczki! Zawsze potraficie mnie pocieszyć. DZIĘKUJĘ
gosia, kaja, tysiolek, nadarienne Natek jak ostatnio był w szpitalu w Polsce to dostawał 1 antybiotyk przez niecałe 3 dni (kto normalny przerywa serię po 3 dniach:wściekła/y:???- pani "mądra" ordynator) a poza tym same sterydy i hormony sterydowe, dlatego go stamtąd zabrałam. A poprzedni antybiotyk to miał dawno, że nie pamiętam kiedy i Ksawek tak samo. Też nie popieram częstych antybiotyków więc staram się ich unikać ale zapalenie oskrzeli 5 tygodni to już przesada co nie?! Teraz się boję aby Natek jeszcze od Ksawka dodatkowego paskudztwa nie złapał...:-(
Minnie dmuchawę do ogrzewania stosuję tylko w dni kiedy temp w pokoju spada poniżej 16 stopni wiec rzadko i tylko w nocy. Suchego powietrza raczej nie ma ale mimo wszystko codziennie na noc kładę mokre ręczniki na grzejniki i często wietrzę. Dmuchawy do chłodzenia jeszcze nie miałam potrzeby stosować bo maleć ma najchłodniejszy pokój w domu i nawet w upały tam jest przyjemnie (jedyne pomieszczenie w domu).
Macy nie zbesztam bo szukam rozwiązania i każdą sugestię rozważam. :tak:Ksawek i tak ma już od 3 lat zdrową dietę na ząbki bo próchnica szaleje (długa historia i może innym razem Was zdołuję). Mleko rzadko pije, jogurty tak samo za to daje Actimela codziennie. Słodycze od święta, a owoce i warzywa to pochłania kilogramami.:-)
Takie małe podsumowanie stanu zdrowia mojej rodzinki, M się śmieje, że raz w miesiącu lista obecności na izbie przyjęć musi być podpisana: M ma problemy z sercem, ja z nerkami i torbielami na jajnikach, Ksawek ząbki (i od nich ma częste infekcje i zabiegi pod narkozą), a Natuś to mój kochany wcześniaczek. Wesoło to nie wygląda ale my się nie poddajemy!;-);-);-)

Pogoda dziś znowu do d... i o spacerku mogę pomarzyć! Wietrzycho okropiczne i deszcz...:-:)-:)-(Nocka w miarę spokojna (tylko jeden skok gorączki) więc nadzieja, że idziemy ku lepszemu!:-) Mykam jakiś obiadek upichcić. Buziaki pa...
 
Witam w kolejny, upalny dzień:)
Chyba mi to w krew wejdzie, że w pracy zawsze tu zajrzę na chwilę;-)
No więc nocka była na raty ale i tak moje dziecko dzielne bo budził się jeszcze 2 razy od tej 22-ej a potem chyba tak go ten upał zmeczył że więcej ja nie spałam niż on:tak: ale wybrał na tę noc pozycję na szerokość łóżeczka z nogami wystajacymi przez szczebelki i jak tylko układałam go inaczej to się budził i marudził, dopiero picie go uspakajało, no to odpuściłam i niech spi z tymi gołymi stópkami poza łózeczkiem:confused: Rano były dalej ciepłe więc nie zmarzł w nocy choc miał tylko rampers na krótkie rekawki i nogawki bo wiekszy i mniej obcisły niż bodziaki:))) a temperatura spadła tylko do 25 !!!!

a dzis rano byismy na szczepieniu i ważeniu, miałam wrażenie że jest ostatnio lżejszy i troche schudł ale okazało się że raczej to ja mam większy power i słodki ciężar lekko się nosi:szok:szcegóły w odpowiednim watku.

morka- widzęże fotka cudnej Buni juz na pasku się wyświetla:)

Jol - gratulacje zęba, mam nadzieję że u nas też bedzie szyybko i bez problemów...

Czechow - spoko, takie słonko ze się mozno opal i rozstępów nie bedzie widać a jak będą jaśniejsze to wyrównaj samoopalaczem i chop w krótkie gacie:)))) U nas jest chyba ponad 30 w cieniu? ... ale ja lubę takie tropiki tylko ta wilgotność w kość daje bo wszystko się do człowieka przykleja

Miłego dnia:))))
 
Asiowo, cieszę się, że jest już dobrze z uszkami. Teraz coś kup malutkiej na odbudowanie flory bakteryjnej. Najlepszy probiotyk w PL to probacti4.

Kurcze... a to są czopki?
Bo daje małej cały czas adicolac baby, ale wypluwa mi to i połowa ląduje na brzuszku, a nie w brzuszku...

edit
... juz doczytałam, doustnie sie podaje wiec bedzie ten sam problem i wyczytałam, ze jest to dla dzieci powyzej 3 roku zycia...


edit 2:
Jedziemy ze starsza na basen po południu:-) Nic innego mi nie przychodzi do głowy, zeby sie ochłodzic;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kurcze moje dziecie wlasnie dostala histerii, zmeczona, goraco i nie jestemy u siebie. przyjechalysmy na 1 dzien do wawki, tu gdzie zimowalismy. podobnie zachowywala sie ostatnio u mojej mamy mimo iz raz na 2 tyg tam jest. czy wasze szkrabki tez tak raeguja na nowe miejsca??? u nas jest wszystko ok. dopoki nie jest zmeczona,jak sie zmeczy i nie moze zasnac to zaczyna sie ryk,az sie bidna zanosi...boje sie zeby dzikus z niej nie wyrosl.nie poweim troche mnie to drazni bo nigdzie nie mozna isc bo ona po jakism czasie zaczyna plakac.za to jak ktos do nas przyjdzie to jest w 7 niebie...;-)
 
hej, my już po spacerku, gorąc straszny, nie da się wytrzymać!! Posprzątałam dzisiaj całe mieszkanie, podam na pysk normalnie. Zaraz przyjdzie do mnie koleżanka, trochę sobie poplotkujemy, jejku, jak dawno nikt mnie nie odwiedzał........ zdziczeję niedługo :) Ale tak to jest, wszyscy pracują. Mati właśnie zasnął, mam nadzieję że z 1,5 h pośpi
No i dzwonili znajomi z Anglii że są w Polsce od 2 tyg i jutro do nas przyjadą i chyba będą nocować, wcale mi sie to nie uśmiecha, bo mój M dalej nie dostał wypłaty, dzisiaj zapłaciłam kredyt i marne grosze zostały, niby m ma dostać kasę w następnym tyg. zobaczymy. A jak oni przyjadą to trzeba będzie coś ugotować, napewno jakieś piwko kupić, zły moment

miłego popołudnia życzę, mój M za godzinę jedzie w sprawie tej pracy, mam nadzieję że będzie ok, trochę mniej wtedy będę się martwić
 
Beti: moja dziś też ciut bardziej wymagająca niz zwykle - taki upał, że i dzieciom dokucza! a co do wyjazdów i innych miejsc - to u nas przechodzą niezauważone - może dlatego, że połowę domu zabieram ze sobą i w zasadzie to leżaczek, ochraniacz i pościel, zabawki - wszystko ma swoje, więc jej nie przeszkadza, że wyjeżdżamy:)
Agniecha: mam nadzieję, że twój M dostanie tą prace. Mój też niedawno musiał zmieniać jedną z dwóch, które ma - i na szczęście bardzo szybko znalazł - ale wiem jak fajnie się liczy każdą złotówkę! Będzie dobrze!!!

Ożesz kurde - wyszłam na spacer około południa, bo musiałam na pocztę poczłapać, a mam z jakieś 20 minut w jedną stronę i kurde po 10 minutach ciekło ze mnie od góry do dołu. Michasia nogi sobie opaliła, bo oczywiście tetra na wózku jej przeszkadza choć nawet jej nie dotyka i mimo, że mamy wywietrznik w budce, a dziecko w samym body na ramiączka to też wierciła się na wszystkie strony bo jej gorąco. Czym prędzej do domu wróciłyśmy! Na moim termometrze w cieniu 33 stopnie, w domu 26! A okna sypialni i salonu mam od wschodu - jak bym miała od południa to bym sobie w łeb palnęła chyba ze szczęścia...
 
reklama
Moja jest butelkowa, a tez bardzo mała dzisiaj wypiła i zjazdł. nocą bedzie nadrabiała haha:-)

U nas w pokoju jest uwaga:szok: 30 stopni!!! i mozna kopnąc w kalendarz a u Małej 27!!!!

My tez jak sie gdzies wybieramy w podróz to bierzemy łózeczko, leżaczek, zabawki.A ostatnio nie wzięłam karuzeli i był problem z zasnieciem

miłego wieczorka
 
Do góry