reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Twardnienie brzuszka nie boli tylko od kilku dni boli mnie caly brzuch i podbrzusze moze to dlatego ze za tydzien zacznie sie 9 miesiac
 
reklama
Tak sobie szperam na necie i trafiłam na coś takiego:
Gdy kwas foliowy szkodzi - Ciąża - Jestem w ciąży - Onet.pl Dziecko
Chyba zaraz szału dostanę :eek:

Kubiaczka ktoras z dziewczyn juz wklejała tego linka, musiałas przeoczyc.
A czemu dostaniesz szału, przeciez lekarze zalecaja brac kwas foliowy przed planowana ciaza i max do 5-6 miesiaca, a potem juz nie!!!! No i wychodzi na to ze dobrze robią jesli jest prawdą to co tam napisali.



dziewczyny,od dwóch dni mam problem z routerem...cały czas rozłącza się.Obiecali nam wymienić w poniedziałek lub wtorek...nie wiem czy Was nadrobię...tyle dni...
Mam nadzieję,że uda mi się tego posta wysłać :)
Całuski dla każdej i do napisania...


Anetrix ja mam router i czasem trzeba go resetowac, ale na razie działa, choc wczesniej mielismy inny i trzeba bylo wymienic. Mam nadzieje ze szybko Ci sie naprawi.

Witam porannie , u nas piekne sloneczko ja z kawka ´, mloda oglada bajki, o m odsypija, nawet wczoraj za pardzo nie poszalal .Jedno co mnie denerwuje to to , ze on normalnie nie pali , ale jak wypije to jakos do fajek go ciegnie. Pozatym czy wy tez tak biegacie do toalety bo ja ostatni to rekordy pobijami , jak jest z waszym apetytem , bo ja jem jak juz musze, chyba na leze do tych co przy koncowce chudna.

Dormark, ja mialam taki etap ze do zoladka niewiele mi sie miescilo, i bylo to bardzo meczace zeby jesc, normalnie jak mega wyczyn wejscia na 4 pietro, ale teraz mi troche przeszlo. A jesli chodzi o sikanie, to teraz wstaje w nocy nawet ze 4 razy a w ciagu dnia moge co 15min!!!!

Cześć Dziewczynki,
Dawno mnie tu mnie było- przepraszam ;-(((( Ale najpierw problem z kompem- 2 tyg odcięta od internetu (mam radiówkę i jakaś awaria była), a potem jak się udało zalogować to ponad 150 stron miałam do nadrobienia... Produkujecie z szybkością światła ;-) Próbowałam nadrobić zaległości i troche mi sie udało, ale ciągle jestem jakieś 80 stron w plecy... Ale dziś może mi sie uda ;-)
Ja sie tylko pochwalę, że w czwartek byłam u gin- moja malutka rożnie dobrze, waży równe 2 kg, a co najważniejsze przekręciła sie główką w dół, wiec CC odwołane ;-)
Cięgle wyprawki skompletowanej nie mam- mam tylko troche ciuszków i to tyle, ale w tym m-cu biore sie za poważne zakupy ;-)

Arwenka gratuluje ze cc odwolane i ciesze sie ze dzidzia zdrowo rosnie!


Czesc dziewczyny mam takie pytanie czy was tez boli brzuch i podbrzusze w sumie caly mnie boli i od czasu do czasu twardnie ale moze to byc ze nasza Nikolcia ma juz malo miejsca do wyrabiania.


Monika mi ostatnio brzuch b. czaesto sie napina, nie jest to bolesna ale...
Gin mi powiedziala ze brzuch jest napiety i ze tak moze byc bo to juz koncówka.

A tak w ogole to mam migrene i ide sie polozyc. Milej niedzielki!
 
Hej,
wpadam powiedzieć Wam dzień dobry, przywitać nowe mamuśki
i pogratulować Agagsm - KOCHANA toż to donoszona ciąża już u Ciebie!!!! super
anerrix
ja jak nie mam neta to czuję się jak bez prądu czy wody normalnie, zepsuł mnie ten postęp totalnie...
Arwenka witaj...będę podziwiać jak nadrobisz... ja mam czasem by jeden dzień na forum dogonić.... no i oczywiście super, że z maleństwem oki!

Kubiaczka, ja czytałam to o tym kwasie foliowy, Gosia chyba podawała wcześniej do tego linka, ale w ogóle się tym nie przejęłam...myślę inaczej niż golanda...bo ja wywnioskowałam, że do końca rzetelnie nie były zrobione...
"Badania opublikowane w tym tygodniu i sugerujące istnienie związku pomiędzy przyjmowaniem kwasu foliowego w czasie ciąży oraz występującym później zwiększonym ryzykiem astmy u dzieci nie są badaniami z losowym doborem próby. Opierają się na rozesłanej do kobiet ankiecie, na którą odpowiedziało 76 procent z nich. Podwyższone ryzyko - jeśli w ogóle istnieje - jest statystycznie ledwo istotne. Astmę można leczyć, podczas gdy rozszczep kręgosłupa jest poważną, trwającą całe życie chorobą."
więc jak dla mnie nie ma się czym przejmować! i jak masz zalecane to jeść kwas foliowy, takie mam zdanie!!

Poza tym w witaminach które całą ciążę się przyjmuje jest kwas foliowy, a kobiety obciążone dodatkowo w wywiadzie wadami cewy nerwowej w poprzednich ciążach czy nawet odklejeniem łożyska itd... nie będę wymieniać wszystkiego bo i po co, mają zalecone większe dawki kwasu foliowego, nawet jeśli jedzą preparat witaminowy go zawierający i to przez całą ciążę...


Miłego dzionka kobiety, ja dziś mówię mężusiowi jak zrobić ciasto na pierniczki... będzie u nas tydzień leżakować :) w lodówce...
 
Ostatnia edycja:
Klara - to ale piękne zapachy się dziś u was szykują. Faktycznie niebawem już trzeba o tych pienrikach myśleć. Labamba ma już cudnie podekorowane ;-)

Co do tych doniesień na temat kwasu foliowego - może i jakaś prawda w tym jest ale ja też nie przejmowałabym sie zbytnio. Naukowcy raz po raz ogłaszają jakies rewelacje - mające wpływ na ludzkośc a szczególnie na przemysł farmaceutyczny bo wszyscy się rzucają na jakiś prepart.
Potem pojawiają się inni naukowcy i ogłaszają coś zupełnie odwrotnego. :-D
Kubiaczka jeśli obecnie twoj lekarz proponował ci abyś nada brała to sobie odstaw i będziesz miała równowagę. ;-)A jak bierzesz jakiś komplex witamin zawiarający kwas foliowy (większość ma) to nie wiem... zmień może jak się niepokoisz.
 
Kaja już nie mogę się doczekać tego zapachu pierniczków... my robimy takie bardzo cieniutkie...mniam...nie muszą w sumie wcale leżakować już gotowe, ale mogą długo leżeć i nadają się do spożycia nic na tym nie tracąc..
my musimy trochę porobić wcześniej bo mam nadzieję, że jak Mały się nie pospieszy to w święta rodzę...
chcę jednak by mężuś mógł podjeść jak wróci do domku ze szpitala i miał też tak świątecznie...
bigos np. jest zawsze u nas na święta już w zamrażalce czeka :) W przyszłym tygodniu zrobi się makowca i sernik i się zamrozi i chyba pierożki...między czasie jakoś barszczyk do słoiczka i do zamrażarki, potem nic tylko odgrzać... pewnie że lepiej na świeżo ale takie też domowe i pyszne...niech jest..
zawsze będzie miał namiastkę i jak wrócimy do domku we trójkę zrobimy sobie wigilię na bis :), tyle, że już domową.
 
Witam Ciężaróweczki :)

mmmmm ale się wyspałam - tak powinno się spać zawsze, tylko jedna pobudka na siuśku i spałam do 9.30 - czyż to niesamowite :szok:

teraz przeniosłam się z sypialni i wskakuje dalej do wyrka przed Tv z mężusiem i tak pewnie do obiadku będziemy się obijać :)

Wczoraj pierwszy raz od dawna zebrało mi się na serduszkowanie....i stwierdzam że chce częściej bo odrazu ise jakoś lepiej czuje....:tak: czuje się odrazu atrakcyjniejsza że no wiecie....pociągam jeszcze męża - z takim korbolem :-D

Dzisiaj czeka mnie wyprawa do Ikei, musze poszukac jakieś ładne kartoniki na książki i inne taki pierdołki bo już nie mam gdzie tego upychać, potrzebuje też jakiś regał do dziennego pokoju i może coś jeszcze łądnego się znajdzie dla Amelki hihihii ! aaaaaaa i wkońcu musze sobie blaszke do muffinów kupic bo fajne proste przepisy znalazłam :)

To póki co zmykam przed tv a wam życze równie milusiego poranka w ramionach M :tak:
 
Golanda- ja to wieczorem przed spaniem normalnie co inuta a teraz tez nie lepiej i caly czas brzuch twardnieje , ja juz chyba zwarjuje , panikuje jakby byla to oja pierwsza ciaza yslalam , ze przý drugim bedzie lzej a wcale nie jest .Jestem dziwnie podekcytowana , ale stwierdzilam , ze do szpitala pojade jak sie naprwde zacznie .
Co do kwasu foljowego to tutaj wgole tego nie przepisuja.
Dobra kozystajac z okazji , ze M jeszcze spij, zabieram sie za sprzatanie i chyba pozniej jeszcze kokosanki zrobie, cos naszla mnie ochota na wypieki.
 
Klara - widzę, że zaplanowane wszystko na tip top. Ja myślę, że jak ty Cyprianka urodzisz 23 grudnia to w wigilię choćbyście jedli pierożki z mrożonki i barszczyk z kartonu to będziecie najszczęśliwsi na świecie. To znaczy raczej twój mąz to będzie jadł - bo ty dzień bo CC to jeszcze dietka - ale jak myślę, też ci to nie przeszkadza. ;-) Fajnie, że tak sobie szykujecie już.
Przy okazji ta głodówka i dietka po CC mnie interesuje, czemu po SN takiej nie ma? Czy jest a ja nie pamiętam ... ;-)

Tysiolek miłych zakupów - melduj potem co zakupiłaś bo ja lada dzień też mam w planie poznańską IKEA odwiedzić ;-)
 
Klara - widzę, że zaplanowane wszystko na tip top. Ja myślę, że jak ty Cyprianka urodzisz 23 grudnia to w wigilię choćbyście jedli pierożki z mrożonki i barszczyk z kartonu to będziecie najszczęśliwsi na świecie. To znaczy raczej twój mąz to będzie jadł - bo ty dzień bo CC to jeszcze dietka - ale jak myślę, też ci to nie przeszkadza. ;-) Fajnie, że tak sobie szykujecie już.
Przy okazji ta głodówka i dietka po CC mnie interesuje, czemu po SN takiej nie ma? Czy jest a ja nie pamiętam ... ;-)

Tysiolek miłych zakupów - melduj potem co zakupiłaś bo ja lada dzień też mam w planie poznańską IKEA odwiedzić ;-)

Kaja Ty to masz rację, ja na bank będę sucharki jeść wtedy:tak:..tyle pamiętam po wcześniejszym cc, a co do sn to nie wiem, bo u mnie sn skończył się cesarką...
A z tym szykowaniem na święta , chcę dla męża, choć on sam musi przygotować to wiem, że kupić by nie chciał (byłoby że dla siebie to nie kupuję bo po co, albo zapomniałem kupić) , a jak będzie miał domowe wg moich sposobów, to choć wtedy szczęśliwy byłby o samej wodzie, to chętnie zje:tak: znam go:tak:!!

Tysiolek też życzę Ci udanych łowów, choć pewnie będzie tłum... ja jak jadę do Ikei w weekend to tam zawsze pełno ludzi, bez względu na porę dnia i roku...
 
reklama
Dzień dobry!

Dzisiaj sobie poleniuchowałam trochę i dopiero śniadanko wcinam. Mężczyzna pojechał z kumplami pomuzykować trochę na gitarce, więc mam samotne przedpołudnie. Dawniej z nimi jeździłam też, ale teraz się boję, że to za duży hałas dla naszego Dzidziołka jednak. :(

anetrix pisze:
dziewczyny,od dwóch dni mam problem z routerem...cały czas rozłącza się.Obiecali nam wymienić w poniedziałek lub wtorek...nie wiem czy Was nadrobię...tyle dni...
Mam nadzieję,że uda mi się tego posta wysłać :)
Całuski dla każdej i do napisania...
Oj, to współczuję.U mnie jak brak internetu to podobnie jak Klara M, jak bez wody i prądu. ;) W każdym razie życzę szybkiej naprawy sprzętu i nadrabiaj zaległości. :)

Kaja_10 pisze:
Popijam kawkę i wzdycham nad nowymi ciuszkami. Wczoraj od mamy przywiozłam - matko jakie cuda nakupiła plus piękny miś przytulanka, którego ubrala w buciki mięciutkie - uwaga.. moje z dzieciństwa. ;-) Te buciki kilka dzieci obeszło, nawet moj starszy syn je miał ale nie sądziłam, że nadal są w całości... mają 40 lat :szok: a nadal bielutkie, frotkowe - chyba były specjalnie traktowane. Wszystko wyprane, pachnące
;-) Rozkoszne to jest :tak:
Słodko. :) Ja dostałam od teściowej kilka maleńkich ubranek po moim mężu, może troszeńkę młodsze niż Twoje buciki, ale też zadbane jak nowe normalnie. Jak to mamy potrafią zachomikować takie rzeczy, hehe. :)

Chyba się zaraz wezmę za serniczek, bo już od piątku się przymierzam do zrobienia.

Miłego dnia!

edit (co by nie wrzucać posta pod postem):

Kaja_10 pisze:
Przy okazji ta głodówka i dietka po CC mnie interesuje, czemu po SN takiej nie ma? Czy jest a ja nie pamiętam ...
Dieta chyba jest dlatego, że to zabieg operacyjny na brzuchu. Chociaż nie ingeruje bezpośrednio w przewód pokarmowy, ale jednak powłoki brzuszne są otwierane, a to wszystko razem tam jest. To na moją logikę, bo medykiem nie jestem. :p Po wyrostku mi miesiąc kazali być na diecie -.- więc tydzień to chyba nie tak dużo. :)
Ale jeśli się karmi piersią, to chyba i tak trzeba uważać, co się je, niezależnie jaki poród był.
 
Ostatnia edycja:
Do góry