reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

przeważnie ginekolodzy zalecają robić te badania w połowie ciąży czyli mniejwięcej jak teraz :tak:ja jutro na wizycie dostane wypisane właśnie badania i bedzie tam glukoza do wypicia:tak:

A mi lekarka powiedziala ze mi dopiero da skierowanie na to badanie jak bede nastepnym razem na wizycie, czyli dopiero dostane w 22tyg, to pewnie zrobie je ok 24 tyg.dopiero.
 
reklama
No wlasnie..basen. A powiedzcie dziewczyny cwiczycie cos? Bo ja sie jakas leniwa zrobilam i ani spacerkow za wiele, chyba ze po sklepach:tak:ani basen, ani cwiczenia..w sumie duzo nie tyje ale zaczynam sie jakas ociezala robic..i odczuwam juz brzuszek chodz jest nieduzy..a co bedzie dalej?..

Ja w sumie nie cwicze, jedyne co robie to basen raz w tygodniu (bo maz mi zakazal 2 od kiedy mialam skurcze) i chodze na spacery z psiakiem 4razy dziennie:)
A tycie swoją drogą, bo choc jem tyle ile jadlam przed ciązą to mam +4,7 do przodu

Z tą krzywą cukrową to u mnie w przychodni wszystkie babki dostają - pewnie zależy od lekarza, ale to jak z badaniem cytomegalii, toxo itp. kto chce mieć pewność to robi nawet jak mu skierowania nie dają;-) Cukrzyca ciążowa to się rozwija nawet jak u nikogo w rodzinie nie ma cukrzyków - czytałam ostatnio w jakims starym Mamo to ja, że to prawdopodobnie szalejące hormony w ciąży zaburzają wydzielanie insuliny i stąd się to bierze, a że jest groźne dla dziecka, to lepiej sprawdzić czy się nie przyplątało...

Anulka - mi też się nic nie chce, chociaż myślalam o basenie, ale nawet bez niego mi się przyplątała jakaś infekcja, więc odpada dopóki sie nie podlecze i zastanawiam się czy jednak jakiś zajęć sobie nie znaleźć, bo potem jak się zrobimy baloniki, to ciężko będzie ćwiczyć:tak::tak::-D:-D

Oj to infekcje trzeba faktycznie napierw wyleczyc.
Mi lekarka powiedziala ze basen jak najbardziej, ale po basenie lactovaginal profilaktycznie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja mam nadzieje, ze badania na krzywa cukrowa nie bede musiala robic.
Przypominam sobie, ze pytalam sie o to badanie mojej ginki, i powiedziala, ze jesli nie bedzie potrzeby to nie bedziemy robic.
Dlatego tez wczesniej pytalam, czy to badanie jest obowiazkowe. Moze w Polsce tak, we Wloszech nie.
 
hej dzieczynki
zaraz nadrobie zaległości tylko sie wyżalę bo mam dzis paskudny dzień...najpierw byłam u gina i nie słyszał na detektorze tętna płodu,niby mówi ze tak moze być ze może jeszcze za wczesnie ale ja już łapię paranoje. no a potem poszłam do pulmonologa i okazało się że mam astme i musze brać leki:baffled: normalnie się załamałam.Podobno to bezpieczne dla dziecka ale ja do tej pory nawet proszka przeciwbolowego nie wziełam....
 
Ja w sumie nie cwicze, jedyne co robie to basen raz w tygodniu (bo maz mi zakazal 2 od kiedy mialam skurcze) i chodze na spacery z psiakiem 4razy dziennie:)
A tycie swoją drogą, bo choc jem tyle ile jadlam przed ciązą to mam +4,7 do przodu
Oj to infekcje trzeba faktycznie napierw wyleczyc.
Mi lekarka powiedziala ze basen jak najbardziej, ale po basenie lactovaginal profilaktycznie.

Nic się nie martw - ja na początku zleciałam 3 kg z wagi (pierwszy trymestr), a ostanio tyle właśnie przytyłam w ciągu 1 miesiąca! Więc generalnie jestem na zero, ale jak zobaczyłam wagę ostatnio na wizycie to w szoku byłam, choć apetyt naprawde mi się zwiększył ostatnio:-) Np. godzinę temu zjadłam obiad i już byłam głodna, więc sobie naleśniczka usmażyłam jednego..
A basen fajna rzecz, ale niestety muszę się najpierw wyleczyć-tydzień miałam próbować clotrimazolem, a potem mam wykupić na receptę coś tam..(nie pamiętam nazwy)
hej dzieczynki
zaraz nadrobie zaległości tylko sie wyżalę bo mam dzis paskudny dzień...najpierw byłam u gina i nie słyszał na detektorze tętna płodu,niby mówi ze tak moze być ze może jeszcze za wczesnie ale ja już łapię paranoje. no a potem poszłam do pulmonologa i okazało się że mam astme i musze brać leki:baffled: normalnie się załamałam.Podobno to bezpieczne dla dziecka ale ja do tej pory nawet proszka przeciwbolowego nie wziełam....
Beti nie martw się - czasem dzidziuś tak się ułoży, że nie mogą go znaleźć żeby serducha posłuchać - u mnie fikało ostatnio jak przyłożyła detektor i widziała doktor jak mi brzuch się porusza, a tętna znaleźć nie mogła, tak jej moje maleństwo uciekało.
A leki najważniejsze, że bezpieczne dla dziecka!
 
to nie było usg tylko kontrolna wizyta u gina a ze chodze na NFZ to nie maja tam apratau USG tylko detektor. na USG ide 2 wrzesnia ale do tej pory to chyba zwariuje!!!
 
reklama
A mi lekarka powiedziala ze mi dopiero da skierowanie na to badanie jak bede nastepnym razem na wizycie, czyli dopiero dostane w 22tyg, to pewnie zrobie je ok 24 tyg.dopiero.


no tak jak pisałam dostaje się przeważnie wypisanie na to badanie w połwie ciąży czyli jak teraz np.połówkowe też się robi od 18-do 24 tc( chyba o ile się tak nie myle )co wiadomo o co chodzi jak mówie w połowie ciąży :tak:a badania zawsze robie przed wizytą czyli u mnie tak samo wyjdzie;-)bo mam co miesiąc:tak:

BETI nie martw się idź na usg co sie uspokoisz:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry