reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Moja wstała 4.10 - poleżałyśmy do 5.00 - później bawiłyśmy się do 6.30 - położyłam ją spać wstała o 7.30 i teraz znowu poszła spać.
Wczoraj byliśmy na koncercie Metaliki (nie wiem jak to odmienić) było zarąbiście - wróciliśmy po 1. Jestem totalnie nieprzytomna ale mamy gości więc z odespania i spokoju nici.

Jak mogłaś mi to zrobić? :-:)-:)-( ja też chciałam a nie mogłam... buuu...

Malwina, mam nadzieję, że nocki już takie zostaną :-)

Agagsm, pewnie, że dla zasiłku, a co będę płacić na jakichś darmozjadów, co wolą winko w krzakach popijać, a ja mam nie skorzystać? A za pół roku baj baj UP i albo M mnie zgłosi, albo rozszerzę swoje ubezpieczenie.

Rox, nadineczka dobrze napisała, szkoda klawiaturę niszczyć :-D
 
reklama
WITAM:-)
Pół dnia na miescie nogi w tyłek wchodzą:-p

Alanek to śpioszek mój hehe lubi pospać na dniu i noc całą przespi dopiero budzi się na karmienie ok 6:00:tak:

aaa dostałam pierwszą paczkę od Bobovity - ktoś się nade mną w końcu ulitował hehe - poradnik żywienia, zupka w sloiczku, deserek, kaszki, mleko, herbatka. Mała rzecz a cieszy:-D
no nie:-D
kobiety no ręce nogi cycki opadają

rozmowa moja i mojego brata dziewczyny na gg pozwólcie ze przekleje bo nie mam siły pisać raz jeszcze
dodam ze ich Marcel ma 6 miesiecy !!!

zuzik
10:16:58
a nasz wczoraj dostał chodzik i siedział cały dzien w nim i dreptał z mijesca na miejsce

roxy
10:17:51
Zuza przepraszam ze sie wtrące ale absolutnie nie wkładajcie go do chodzika!! i to na cały dzień w dodatku !!!
10:18:08
pediatrzy trabią o tym juz od dawna ortopedzi i wszyscy inni chodziki niszczą kręgosłup dziecka,wady postawy itpe
to nie jest moj wymysl

zuzik
10:18:40
ja jakos jak miałam 5 miesiecy juz siedziałam i jest ok to zalezy od siły dziecka

roxy
10:18:54
nie kochana dziecko jesli w 5 miechu jest silne i sobie siadzie samo ok
ale chodzik to nie siła dziecka a ingerencja tak naprawde - jak je postawisz na nogach to sie nie utrzyma samo - zatem kręgosłup jeszcze nie jest gotowy

zuzik
10:19:05
skoro on juz sam siada to chyba silny jest

roxy
10:19:57
ale siada sam a do chodzenia tez powinien sam sie rwac a chodzik to "pomoc" i to juz jest zły pomysł w tym wieku
przetrzymywanie dziecka w chodziku to w konsekwencji osłabiony kręgosłup i mięśnie brzucha, co się równa problemom w nauce chodzenia, dzieci używające chodzika nie mają przy nauce chodzenia obronnego odruchu wyciągania rąk przy upadku, bo przyzwyczajone do chodzika nie wiedzą, co to wywrotka i nie mają pojęcia, jak się przed nią bronic
10:23:18
i tak jeszcze na koniec jak dzidzi od razu smiga w chodziku to faza raczkowania jest czesto pomijana
10:23:31
a raczkowanie to jeden z najwazniejszych etapow rozwoju, to krok milowy w nauce samodzielnego poruszania się, Połączenia między półkulami tworzą się między innymi podczas raczkowania

zuzik
10:24:24
on juz raczkuje

roxy
10:24:33
to niech sobie raczkuje :) naprawde :) to lepsze niz chodzik :)
zuzik
10:24:46
on juz chce chodzic a ja nie jestem wstanie ciagle go prowadzac bo mam tez zajecia w domu a on potem beczy
roxy
10:24:59
on ma 6 miesiecy ! zadne pół roczne dziecko nie chodzi ... predzej raczkuje, jak bedzie miał 8 miesiecy i zacznie chdozic to fajnie :) bo dzieci najszybciej staja na nogi jak maja 8
ale jak pół roczku to lepiej go nie przyzwyczajac do prowadzania za łapki i chodzików

zuzik
10:26:32
ja miałam 8 i poł i chodziłam klazde dziecko jest inne i ja tez w chodziku chodziłam tak szybko

roxy
10:27:10
owszem jest inne ale ja nie mowie tak sama z siebie ja poprstu mowie to co mowił moj ortopeda a to gosc który jak nic sie na tym zna bardziej ode mnie od ciebie twojej mojej mamy i wszystkich innch mam
:)
rób jak uważasz .. ja ci tylko dobrze radze - nei przyspieszaj rozwoju dziecka niech sobie raczkuje
a skoro on sie rwie do chodzenia to znaczy ze nie bedzie problemu nie musisz go specjalnie szybciej uczyc
sie nie gniewaj na mnie ;)



no kurde bele no ja piernicze no :no:

dziewczyna ma 18 lat, moj brat 22 ich pół roczne dziecko ma juz chodzić bo ona nie ma czasu z nim sie bawic ja pierdziele ... aaaaa

fakt naprawde Marcelek jest bardzo silny ale BEZ PRZESADY

czy ja sie myle ? bo ja już nie wiem !
Boszeeeee jak ja nie nawidze takich bzdur:wściekła/y:moze ja jestem inna ale pierwsze słysze aby dziecko chodziło w 6 miesiącu:eek:dziecko dopiero uczy się siadania lub ledwo co załapało ta umiejętnosc tak samo z raczkowaniem powiem ze 7 miesiąc albo nawet i jak mój Dominiś w 9 miesiacu a gdzie tu chodzenie:eek:niepokolei w głowie ma ta bratowa twoja:no:ty zrobiłas wszystko w swojej mocy ja znam z doświadczenia(wcześniej pisałam)że głupim nie przegadasz mają swoje głupie chore racje...:sorry:
 
znowu nam się temp rozkręca rano było ok a teraz znowu ma 37,7 na razie nie panikuję ale co jest do Ch....

moja nie ma żyłki, ale myślę, że nie ma się czym martwić.
 
czesc laseczki

u na s ze spankiem nie ciekawie. ostatnio zasypia o 21.00 ale co 4h budzi sie na jedzonko a przeciez je butle;-) coprawda spi do 7-8. to juz i tak lepiej niz jak zasypiala o 17.00 i wstawala o 4.00;-)

sluchajcie Fioclia wlasnie zrobila ciemno zielona kupkę...nie jadla nic zielonego-powinnam sie martwic?
 
Beti to podobnie jest u nas. mała zasypia około 21, wstaje o 12.30 i pozniej 4, 5 to tez jest około 4 godziny, a wczesniej wstawała co 3!!!! a tez na butli;-)
 
MALWINA a po ile zjada? moaj zjada ostatnio po 150ml wiec mysle ze to dlatego. no i napewno dlatego tez ze je na spiocha bo inaczej sie nie da;-) kurcze moze macie jakis sposob zeby moje dziecie przekonac do jedzenia mleka????ja juz nie wyrabiam.za kazdym razem musze ja troszke przykimac zeby jej butle wcisnac.najgorzej jak gdzies pojdziemy..wtedy trudno jej zasnac,jest zla, glodna i dopiero cyrk sie zaczyna. a na zupke czy kaszke nie zawsze ma ochote.
 
reklama
Roxeen przykro mi szkoda dziecka bylam u m w pracy i gadam z jednym takim co ma 7miesięcznego bobasa i mi opowiada ja ten w chodzika śmiga:sorry2: ja wiem że to ładne i tanie ale na Boga czemu dziecko ma cierpieć?!
Nadineczka widać już ząbka?
i doopa nie pamiętam więcej a wlazłam żeby wam powiedzieć że wlazlam na osę i mnie pipa dziabnęła także z wyprowadzenia psa wróciłam ranna:D dobrze żeJaś drzemie mogę się nad sobą poużalać
 
Do góry