reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Mnie dzisiaj też dopadły chyba problemy intymne......Zrobiłam płukankę z Tantum Rosa..... I jeszcze dokucza mi alergia a miałam mieć spokój, przy pierwszej ciąży wyciszyła mi się całkowicie a teraz swędzą mnie oczy, z nosa leci.....a na to podobno tylko wapno można wypić.
 
reklama
Witam dziweczynki! Chciałam zapytać czy może któraś się orientuje jaka powinna być ta przyzierność karkowa NT między 11/12 tygodniem??? Z góry dziękuję
 
ja znalazłam taki ogólny opis że nie powinno przekraczać 2,5 mm:tak: w google jak poszukasz na pewno pisze coś więcej :tak:


Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:

  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dzidzia ma 1,4mm a CRL 4,08 . To sądzę że ok według tego co napisałaś:-) A czy to się może zmienić tzn. wzrosnąć??? Szukałam w necie ale jakoś konkretnie nie doczytałam:)
 
No a ja zrobilam ok 55 pierogow i troche z truskawkami....
troche pozamrazalam ale ja sama zjadlam chyba z 15 ale ma spust az sama sie zdziwilam :baffled::szok:
no mlody buszuje w domku nikogo nie ma wiec nie ma co robic, polozylabym sie bo z tego przejedzenia ciezko mi sie ruszyc :sorry2::-)


bibik13 witaj :-)
wiecie juz jest 80 mamusiek styczniowych,
jestes z Zor widze wiec mieszkamy niedaleko siebie bo ja w Boguszowicach :tak:
Witajcie w ten smutny dla mnie wieczór!Niestety nie mam już swojego aniołka straciłam go 3czerwca:(( a myslałam i miałam nadzieje ze uda mi się być mamą ziemską a nie tylko mama aniołkową:((Straciłam nadzieje ze kiedykolwiek usłyszę te piękne słowo MAMUSIA:((To tak boli i nawet niewiem czy bede miała siłe walczyc aby zarejstrowac to maleństwo:(( Dla moich dwóch aniołkow Grzesia
[*]23tc i malej kruszynki 8/9tc
[*] kocham Was moje aniołki i tatuś także
tak mi przykro jednak nie trac nadziei, ja trzymam kciuki ze uda sie Wam i uslyszycie te piekne slowa :tak:

moiltor
- witaj :-)

raxneta witaj :-)

tuti witaj :-)

magda.w1980 witaj :-)
Dużo z was chodzi do lekarza prywatnie, ja oraz moja lekarka jesteśmy zdania skoro państwo płaci za badania i wizyty to po co mam je wyręczać i sama za wszystko płacić? oczywiście dodatkowe badania odpłatne możńa zrobić we własnym zakresie. Dodam że moja gin przyjmuje prywatnie i jak kiedyś do niej poszła to stwierdziła że bez sensu wydaję kasę, mogłam przyjść normalnie do przychodni.

Więcej napiszę jak tylko doczytam zaległości :-)
ja chodze do lekarza prywatnie ... bo u nas nie ma dobrego gina jezeli chodzi o nfz :sorry2:
Mam coś do pobawienia :-D:-D:-D
What will your baby look like?
Wpiszcie imię swoje i partnera zobaczycie jak będzie wyglądać wasze dziecko:-D:-D:-D:-D
hehe wyszedl mi fajny dzidzius tak usmiechniety :-D

zolza666 witaj:-)
też dziś na obiadek mam pierogi z kapustą i grzybkami :-) niestety kupne :dry:
ja kupne lubie ale z auchanu :tak:
Ja pierogi tylko na wigilię lepię...
Czy u Was też taka duchota?
no baaaaaaaa... duszno a nic nie pada :sorry2:
hehe jak tak o jedzeniu piszecie to mnie kręci na czerwony barszczyk z pierogami :-D:-Daż mi ślinka cieknie:-D
pierogi moge Ci podrzucic :-D:-D:-p:-p
a macie tez taki nie pokuj o dzidzie,czy napewno jest wszystko ok.
napewno wszystkie maja :tak:
Dziewczynki 3majcie kciuki za moje malenstwo, szykuje sie powoli do Gina..
Do wieczora
wiec trzymam kciuki i daj znac :tak:

no nadrobilam Was.... bo macie takie tempo... ze wchodzac na kazdy watek to nie daje rady juz po dwoch :sorry2:
 
W związku z bólami podbrzusza jutro dzwonię do mojej ginki i umawiam się prywatnie na jak najszybszy termin. Dodatkowo mam uczucie jakby skurczy macicy... W pierwszej ciąży takie skurcze też mialam, ale po 30 tc.... Martwię się jak cholera... Żeby wszystko było ok
 
reklama
W związku z bólami podbrzusza jutro dzwonię do mojej ginki i umawiam się prywatnie na jak najszybszy termin. Dodatkowo mam uczucie jakby skurczy macicy... W pierwszej ciąży takie skurcze też mialam, ale po 30 tc.... Martwię się jak cholera... Żeby wszystko było ok
nie strasz :szok::szok::szok:
a moze to nic powaznego poprostu macica sie rozszerza :baffled:
 
Do góry