reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2024

Ja miałam wczoraj intensywny dzień, najpierw sprzątanie domu, na tyle na ile forma pozwala, później urodziny u koleżanki mojej 4-latki i jeszcze 18 u siostrzeńca. Jak wróciłam do domu po 21 to padłam. Dobrze, że mąż ogarnął młodą przed snem. Dzisiaj w planach tylko zrobienie obiadu i odpoczywanie caaały dzień. Miłej niedzieli dziewczyny 😊
 
reklama
Z tego co wszędzie czytałam to najgorszy okres jeżeli chodzi o nudności/ nieprzyjemne objawy to jest właśnie do końca pierwszego trymestru a czasem nawet i 12 tygodnia bo później beta hcg zaczyna powoli spadać i nasze ciało już się przyzwyczaiło do zmian. Jeszcze trochę i zaczniemy porównywać intensywność kopniaków przez maleństwa :)
 
Ja też z niecierpliwością wypatruje 2 trymestru i liczę na to, że poczuję się lepiej. Chociaż w 1 ciąży mdłości trzymały mnie do 21 tygodnia - myślałam, że oszaleje.

Dziś już zdążyłam pojechać do Rygi 🤣
@olka11135 , mi tez lekarka przepisała xonvea, ale przyznam szczerze, że jej nie brałam. Naczytałam się opinii, że boli po niej głowa a potem ciężko ją odstawić, więc doszłam do wniosku, że póki nie jest tak tragicznie to może się jakoś przemęczę.
Jak Ty reagujesz na ten lek? Z tego co widziałam to zmniejszyl Twoje dolegliwości ;)

Możesz też dopisać mnie do listy badań prenatalnych na 8.07.
Trochę zła jestem, bo 7.07 mam wizytę i wolałabym mieć większa różnicę między badaniami, ale jakoś tak wyszło i pokrywa mi się to w czasie.
 
Ja też z niecierpliwością wypatruje 2 trymestru i liczę na to, że poczuję się lepiej. Chociaż w 1 ciąży mdłości trzymały mnie do 21 tygodnia - myślałam, że oszaleje.

Dziś już zdążyłam pojechać do Rygi 🤣
@olka11135 , mi tez lekarka przepisała xonvea, ale przyznam szczerze, że jej nie brałam. Naczytałam się opinii, że boli po niej głowa a potem ciężko ją odstawić, więc doszłam do wniosku, że póki nie jest tak tragicznie to może się jakoś przemęczę.
Jak Ty reagujesz na ten lek? Z tego co widziałam to zmniejszyl Twoje dolegliwości ;)

Możesz też dopisać mnie do listy badań prenatalnych na 8.07.
Trochę zła jestem, bo 7.07 mam wizytę i wolałabym mieć większa różnicę między badaniami, ale jakoś tak wyszło i pokrywa mi się to w czasie.
Ściema z tym, że ciężko odstawić. Laski odstawiały po prostu za wcześnie. Ja brałam do 15+coś tygodnia i odstawiłam bez problemu, wcześniej miałam dwie próby i były jeszcze mdłości, więc to znaczy że potrzeba było dalej brać.
 
reklama
@dream box - teleporade odnośnie tej furaginy i infekcji mam jutro o 10:30, niestety wcześniej nie dało rady umówić
@olka11135 - ja nie jestem na tej liście porodów, kiedyś byłam, nie wiem czy mogę być w tej prywatnej grupie?

Faktycznie coś wymodziłam i mi zniknęłaś. Już dodałam :) będę pisała do administratorki późnym wieczorem więc jak ktoś jeszcze nie widzi siebie w liście, a się regularnie udziela to dawajcie znać :)

Ja sobie nie wyobrazam jak Ty funkcjonowalas. Ja po 12-15 razach dziś byłam jak wrak. Ustać nie mogłam na nogach. Pompują mi te kroplówki i w końcu zaczynam się lepiej czuc…

Jak sobie o tym pomyślę, to też zastanawiam się jak ja to zniosłam. Myśląc o sobie, o tym okresie kiedy dostałam kroplówkę - to był chyba ostatni moment.
Ja jeszcze niestety jestem też taki typ - wszystko sama więc i ciężko mi jak ktoś chce chce mi pomóc :(

ciąża jest nie nieobliczalna ale nagroda jaka na nas czeka na samym końcu jest warta każdego cierpienia ❤️

No po dwóch bezproblemowych ciążach to niesamowity szok

Dobrze to czytać 😘
Bierzesz jeszcze Xonvee? :)

Tak, cały czas próbuję jakoś przełożyć nasze wakacje z maja i chyba odstawię dopiero jak w końcu gdzieś pojedziemy i wrócimy xD Ale w tej chwili biorę dwie na noc i jest okej

U mnie też skończony 12 TC i o niebo lepiej z samopoczuciem. W końcu odżyłam i rozglądam się za wyprawką bo nie mam kompletnie nic jako że dziecko nieplanowane to po dwójce wszystko oddałam. Wiem że to wcześnie ale mam taką silna potrzebę :D

To ja celowo oddałam wszystko po córce - raz, że nas ona trochę przeorała i nie wiedziałam czy w ogóle się zdecydujemy na 3 dziecko. A dwa że ja normalnie staram się nie być konsumpcjonistą bo to mało eko itd. ale noworodkach nie mogę się powtrzymać. Także już stoję w bloku startowym, w sobotę imprezka z poznaniem płci i zaczynam szaleństwo :) choć już wstępnie niektóre rzeczy mam wybrane. Albo np. wózek i kolor jest niezależny od płci, ale z tym poczekam do jesieni bo po co ma mi gwarancja lecieć

Z tego co wszędzie czytałam to najgorszy okres jeżeli chodzi o nudności/ nieprzyjemne objawy to jest właśnie do końca pierwszego trymestru a czasem nawet i 12 tygodnia bo później beta hcg zaczyna powoli spadać i nasze ciało już się przyzwyczaiło do zmian. Jeszcze trochę i zaczniemy porównywać intensywność kopniaków przez maleństwa :)

Ja już 3 razy miałam jazdę, że czuję - no ale bez jaj nie w 10 tygodniu ciąży. Z córką czułam od 14tc i uważam, że już to było mega wcześnie i wręcz niemożliwe

Rany już nie mogę się doczekać drugiego trymestru, mam wrażenie że jeszcze wieki miną zanim do niego dotrę 🤣

Ja miałam taki moment chyba koło 8 tygodnia że też mi się wydawało że te 12tc to jeszcze miesiąc i jak to długo, ale jakoś zleciało. Mam wrażenie, że jakoś od tego 10tc jak się uspokoiłam na dodatkowym USG to mi zaczęło szybciej lecieć

Ja też z niecierpliwością wypatruje 2 trymestru i liczę na to, że poczuję się lepiej. Chociaż w 1 ciąży mdłości trzymały mnie do 21 tygodnia - myślałam, że oszaleje.

Dziś już zdążyłam pojechać do Rygi 🤣
@olka11135 , mi tez lekarka przepisała xonvea, ale przyznam szczerze, że jej nie brałam. Naczytałam się opinii, że boli po niej głowa a potem ciężko ją odstawić, więc doszłam do wniosku, że póki nie jest tak tragicznie to może się jakoś przemęczę.
Jak Ty reagujesz na ten lek? Z tego co widziałam to zmniejszyl Twoje dolegliwości ;)

Możesz też dopisać mnie do listy badań prenatalnych na 8.07.
Trochę zła jestem, bo 7.07 mam wizytę i wolałabym mieć większa różnicę między badaniami, ale jakoś tak wyszło i pokrywa mi się to w czasie.

Wiesz ja potrafiłam wymiotować 30 razy na dobę. Budziłam się nawet w nocy, żeby zwymiotować. Byłam odwodniona, głodna, zmęczona. Jestem mamą dwójki dzieci - a ja całymi dniami tylko leżałam i spałam. Lekarz dał mi skierowanie do szpitala. Ja jestem przeciwniczką leków, biorę naprawdę w ostateczności, ale tu dla nie bilans był prosty - ja nie wiem czy bym dotrzymała do tego 12tc gdyby nie te leki. Nie wiem czy będzie mi je łatwo odstawić, zobaczymy. Z tego co zrozumiałam mojego lekarza to, mam zmniejszać dawkę, a nie od razu wszystkie
 
Do góry