reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

A mnie znów trochę nie było. Strasznie dużo teraz na głowie mam. Ale postaram się już pisać na bieżąco. Poprawie się ;) dziewczynkom wizytującym w poprzednich dniach gratuluję za te w szpitalu i plamienia mi współczuję i trzymam kciuki. Ja jestem w trakcie odstawiania tabsow na mdłości. Idzie w miarę dobrze. Biorę już jedna na wieczór mdłości czasem jeszcze dopadają ale sporadycznie. Co do badań prenatalnych na NFZ nie mam pojęcia co położna wpisala ale mam je na NFZ pomimo że swój kariotyp miałam badany trzy razy( przed stymulacja i punkcja , gdyż trzy razy oddawałam jajeczka byłam dawczynią) ale nic nie musiałam umawiać tylko ona to zrobiła za mnie. Dlatego z prywatnych prenatalnych będę miała tylko USG i dosle im wyniki te, które zrobili mi na NFZ i trochę dzięki temu zaoszczędzę. U mnie 2 kg na plusie nie licząc tego że schudłam 8 kg więc w sumie to zestawienie wagi z przed ciąży to -6kg więc nie jest źle ;) delikatnie się zaokrągla ale minimalnie pomimo że to 4 ciąża.
 
reklama
Witam dziewczynki. U nas wszystko w porządku dzidziolek rośnie i ma się dobrze. Kolejna wizyta 24.06,a badania prenatalne 20.06. Termin nadal 01.01.24 IMG_20230610_112247.jpg
 
Witam. 5 ciąża . 4 dziecko. W październiku 40 lat. OM 13.04. I badanie USG 29.05 6t2d puls widoczny . Dwa dni temu byłam kontrolnie na SOR . Tam USG 7t4d i widoczne bicie serca lekarz zaznaczył że wszystko ok serce 160/min. Byłam na SOR bo pojawia się u mnie od tygodnia z przerwami kilkudniowymi dziwna wydzielina nie upławy tylko śluz jasnobrązowy lub żółto brudny po podcieraniu. Lekarz w czwartek powiedział że nic nie jest niepokojącego. Zrobił USG zbadał mnie powiedział że wydzielina jest właściwa. Co do terminów które ok. 4 dni różne w stosunku do miesiączki to ..hmm...miałam bardzo regularne cykle ...26 dni. Przed cyklem ciążowym miałam skrócony 17 dniowy no i ten chyba miał być wydłużony stąd podejrzenie i wyjaśnienie że to stąd... Boje się strasznie. Mój wiek, poronienie... Nie mówiliśmy jeszcze nikomu... Nawet dzieciom. Córka 17 syn 25 córka 9... Poroniłam 3 dzieciątko... Tez pojawił się dziwny brązowy śluz, w 6 tygodniu. Pojechałam zrobiono USG a tam 4 tygodniowa ciąża . Beta początkowo przerastało ale wolno, nawet pojawił się puls... Ostatecznie okazało się że ciałko żółte wchłonęło zarodek ... Nie udało się naturalnie..w 10 tygodniu farmakologicznie i łyżeczkowanie.... Pomimo tego że po 4 miesiącach byłam w kolejnej zdrowej ciąży strach pozostał..
 
Witam. 5 ciąża . 4 dziecko. W październiku 40 lat. OM 13.04. I badanie USG 29.05 6t2d puls widoczny . Dwa dni temu byłam kontrolnie na SOR . Tam USG 7t4d i widoczne bicie serca lekarz zaznaczył że wszystko ok serce 160/min. Byłam na SOR bo pojawia się u mnie od tygodnia z przerwami kilkudniowymi dziwna wydzielina nie upławy tylko śluz jasnobrązowy lub żółto brudny po podcieraniu. Lekarz w czwartek powiedział że nic nie jest niepokojącego. Zrobił USG zbadał mnie powiedział że wydzielina jest właściwa. Co do terminów które ok. 4 dni różne w stosunku do miesiączki to ..hmm...miałam bardzo regularne cykle ...26 dni. Przed cyklem ciążowym miałam skrócony 17 dniowy no i ten chyba miał być wydłużony stąd podejrzenie i wyjaśnienie że to stąd... Boje się strasznie. Mój wiek, poronienie... Nie mówiliśmy jeszcze nikomu... Nawet dzieciom. Córka 17 syn 15 córka 9... Poroniłam 3 dzieciątko... Tez pojawił się dziwny brązowy śluz, w 6 tygodniu. Pojechałam zrobiono USG a tam 4 tygodniowa ciąża . Beta początkowo przerastało ale wolno, nawet pojawił się puls... Ostatecznie okazało się że ciałko żółte wchłonęło zarodek ... Nie udało się naturalnie..w 10 tygodniu farmakologicznie i łyżeczkowanie.... Pomimo tego że po 4 miesiącach byłam w kolejnej zdrowej ciąży strach pozostał..
 
Cześć
Przeczytałam wczoraj cały wątek i postanowiłam dołączyć 🙂
Mam 31 lat (jeszcze 😉 ), to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się wczesnym poronieniem, blisko 5 lat temu. Mam PCOS i trochę nam zajęło aby ponownie zobaczyć dwie kreski. Szczerze mówiąc, już chyba nawet skreśliłam siebie w roli matki, a tu niespodzianka, zupełnie naturalnie i bez wspomagania cyklu.
Aktualnie jestem najprawdopodobniej w 9t1d, OM 06.04. Na ostatnim USG 06.06 maluch miał już 2 cm, a już we wtorek 13.06 nasze kolejne spotkanie 😊
Witam się serdecznie z Wami i mam nadzieję, że mnie jeszcze przyjmiecie🙂
 
Pozdrawiam ze szpitala. Ja na ginekologii a syn piętro niżej na pediatrii z cholernym rotawirusem...

Jeju strasznie współczuję! Trzymaj się! :(

A mnie znów trochę nie było. Strasznie dużo teraz na głowie mam. Ale postaram się już pisać na bieżąco. Poprawie się ;) dziewczynkom wizytującym w poprzednich dniach gratuluję za te w szpitalu i plamienia mi współczuję i trzymam kciuki. Ja jestem w trakcie odstawiania tabsow na mdłości. Idzie w miarę dobrze. Biorę już jedna na wieczór mdłości czasem jeszcze dopadają ale sporadycznie. Co do badań prenatalnych na NFZ nie mam pojęcia co położna wpisala ale mam je na NFZ pomimo że swój kariotyp miałam badany trzy razy( przed stymulacja i punkcja , gdyż trzy razy oddawałam jajeczka byłam dawczynią) ale nic nie musiałam umawiać tylko ona to zrobiła za mnie. Dlatego z prywatnych prenatalnych będę miała tylko USG i dosle im wyniki te, które zrobili mi na NFZ i trochę dzięki temu zaoszczędzę. U mnie 2 kg na plusie nie licząc tego że schudłam 8 kg więc w sumie to zestawienie wagi z przed ciąży to -6kg więc nie jest źle ;) delikatnie się zaokrągla ale minimalnie pomimo że to 4 ciąża.

Super! :)

Witam dziewczynki. U nas wszystko w porządku dzidziolek rośnie i ma się dobrze. Kolejna wizyta 24.06,a badania prenatalne 20.06. Termin nadal 01.01.24Zobacz załącznik 1535627

Gratki!

Witam. 5 ciąża . 4 dziecko. W październiku 40 lat. OM 13.04. I badanie USG 29.05 6t2d puls widoczny . Dwa dni temu byłam kontrolnie na SOR . Tam USG 7t4d i widoczne bicie serca lekarz zaznaczył że wszystko ok serce 160/min. Byłam na SOR bo pojawia się u mnie od tygodnia z przerwami kilkudniowymi dziwna wydzielina nie upławy tylko śluz jasnobrązowy lub żółto brudny po podcieraniu. Lekarz w czwartek powiedział że nic nie jest niepokojącego. Zrobił USG zbadał mnie powiedział że wydzielina jest właściwa. Co do terminów które ok. 4 dni różne w stosunku do miesiączki to ..hmm...miałam bardzo regularne cykle ...26 dni. Przed cyklem ciążowym miałam skrócony 17 dniowy no i ten chyba miał być wydłużony stąd podejrzenie i wyjaśnienie że to stąd... Boje się strasznie. Mój wiek, poronienie... Nie mówiliśmy jeszcze nikomu... Nawet dzieciom. Córka 17 syn 25 córka 9... Poroniłam 3 dzieciątko... Tez pojawił się dziwny brązowy śluz, w 6 tygodniu. Pojechałam zrobiono USG a tam 4 tygodniowa ciąża . Beta początkowo przerastało ale wolno, nawet pojawił się puls... Ostatecznie okazało się że ciałko żółte wchłonęło zarodek ... Nie udało się naturalnie..w 10 tygodniu farmakologicznie i łyżeczkowanie.... Pomimo tego że po 4 miesiącach byłam w kolejnej zdrowej ciąży strach pozostał..

U mnie niby wszystko okej, dwie ciąże fizjologiczne, a potem pozamaciczna i przez to teraz mam jakiś lęk

Cześć
Przeczytałam wczoraj cały wątek i postanowiłam dołączyć 🙂
Mam 31 lat (jeszcze 😉 ), to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się wczesnym poronieniem, blisko 5 lat temu. Mam PCOS i trochę nam zajęło aby ponownie zobaczyć dwie kreski. Szczerze mówiąc, już chyba nawet skreśliłam siebie w roli matki, a tu niespodzianka, zupełnie naturalnie i bez wspomagania cyklu.
Aktualnie jestem najprawdopodobniej w 9t1d, OM 06.04. Na ostatnim USG 06.06 maluch miał już 2 cm, a już we wtorek 13.06 nasze kolejne spotkanie 😊
Witam się serdecznie z Wami i mam nadzieję, że mnie jeszcze przyjmiecie🙂

Witaj! :)
 
reklama
Gin nie ma w gabinecie urządzenia od USG, głównie jest od prowadzenia ciąży oraz dawania skierowań.
W sumie to myślałam, że dzisiaj będę mieć to USG i spytałam czy się odbędzie, ale niestety nie 🤔
USG będzie wykonywać mi inny lekarz.
Nie wiem jak babeczka ocenia rozwój ciąży, skoro nie doświadczyłam poronień, nie plamię itd. a czuć, że macica rośnie, teoretycznie powinno być wszystko dobrze 🙄
Ciśnienie z nerwów...w poprzedniej ciąży też musiałam kontrolować, profilaktycznie. Standard to 120/60, więc gin jest tylko ostrożna.
Mogłabym pójść prywatnie na USG, ale osobiście nie widzę takiej potrzeby 😉
A tak zapytam, bo nie mam bladego pojęcia - jak ona oceniła bez usg czy jesteś w ciąży prawidłowej, czy jest zarodek itp.?
 
Do góry