reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Dziewczyny które przyjmowały progesteron dopochwowo, miałyście jakieś nieprzyjemne objawy? Mam wrażenie że robi mi się jakaś infekcja ale nie są to objawy takie jak zazwyczaj przy infekcji miewałam. Jedynie tak mnie „piecze” tam na dole. Nie bardzo wiem co robić, przemywałam rumiankiem ale średnio to pomogło. Macie jakieś sposoby? Chyba będę się musiała przejść do ginekologa
ja puki co nie mam żadnych objawów, ale stosuję luteinę dopiero tydzień, a do mycia używam Yope Geranium i Żurawina
 
🤰 Ciąża. 9 miesięcy stwarzania świata ❤️

Dobrego dnia! Trzymamy kciuki! Powodzenia!

Wizyty:

06.06.2023r. @wenus018

07.06.2023r. @Kamowata @CuuurlyGirl
09.06.2023r. @Bingibing @olka11135
13.06.2023r. @dream box @aleksandra.ess
14.06.2023r. @Xersia94
15.06.2023r. @Mystriousmc
16.06.2023r. @olka11135 @Annemis @Mystriousmc @Cywil87
20.06.2023r. @Aleksandra893 @mulinyjka
23.06.2023r. @schoo
03.07.2023r. @Lateeecake @jbm23

Prenatalne:
14.06.2023r. @pluto_nova
16.06.2023r. @wenus018
15.06.2023r. @Justi122
21.06.2023r. @again
27.06.2023r. @olka11135
29.06.2023r. @Lateeecake @jbm23
03.07.2023r. @kasia2204

Nasze terminy:
@pluto_nova 27.12.2023r. 🤰
@wenus018 28.12.2023r. 🤰
@olka11135 31.12.2023r. 🤰
@Justi122 31.12.2023r. 🤰
@again 31.12.2023r. 🤰
@Ninka92 01.01.2024r. 🤰
@ocochodzi 06.01.2024r. 🤰
@ZawszeWięcej 06.01.2024r. 🤰
@aleksandra292 06.01.2024r. 🤰
@Gabi12345 07.01.2024r. 🤰
@Magdalena.WK 07.01.2024r. 🤰
@Mystriousmc 08.01.2024r. 🤰
@Lateeecake 08.01.2024r. 🤰
@Cywil87 10.01.2024r. 🤰
@dream box 10.01.2024r. 🤰
@kasia2204 13.01.2024r. 🤰
@LU36 15.01.2024r. 🤰
@CuuurlyGirl 15.01.2024r. 🤰
@Kamowata 16.01.2024r. 🤰
@Xersia94 16.01.2024r. 🤰
@Annemis 17.01.2024r. 🤰
@jbm23 18.01.2024r. 🤰
@Aleksandra893 19.01.2024r. 🤰
@Alcarin 19.01.2024r. 🤰
@wynn 20.01.2024r. 🤰
@vaniliova 23.01.2024r. 🤰
@Bingibing 24.01.2024r. 🤰
@Merry35 25.01.2024r. 🤰
@mulinyjka 27.01.2024r. 🤰
@asia61 31.01.2024r. 🤰
@nindziaa 09.02.2024r. 🤰
@koniczynka792 10.02.2024r. 🤰
 
Ostatnia edycja:
Tak się wystraszyłam pojechałam na izbę przyjęć położniczą tam te pielęgniarki takie strasznie nie miłe wyszlam i pojechałam do lekarza prywatnie bo na moje szczęście mój na urlopie od dzisiaj... I mówi że dziecko zywe i jakaś plamka pewnie krwiak i stąd krwawienie.. Jutro mam wycieczkę z dziećmi do Krakowa i pewnie nie pojade nawet nie chce ryzykować. Przeżyłam zawał przez ta krew co ze mnie poleciała 😭

Najważniejsze, że to nie było nic groźnego i dzidziuś ma się dobrze ☺️

Dzień dobry 🫢❤️ bije mi serce, wg @ 6+5, według usg 7+1, termin 23.01 lub 26.01 😂🫢🥰❤️

Super! Pewnie na prenatalnych Ci ustalą :) dokładnie. U mnie też ten termin skacze, ale ja i tak urodzę po po terminie więc dla mnie w sumie bez różnicy :D

Bardziej byłam zła na męża że kupił pewnie jakieś prezerwatywy z promocji bo jest strasznym sknerom (zdarzyło się nam pęknięcie w dni teoretycznie niepłodne) planowaliśmy drugie dziecko ale za rok czy dwa żeby już mieszkać u siebie a tak przeprowadzka się przesunie. Dodatkowo wizja porodu mnie przeraża bo po pierwszym miesiąc miałam wyjęty z życia. Mój syn jeszcze nie wie że będzie starszym bratem ale bardzo często mówi że chce mieć rodzeństwo a w piątek mnie pytał gdzie się kupuje dzieci i rozpłakał się że on nie ma nikogo że jest sam. Więc chyba los podjął decyzję za nas w odpowiednim czasie :)

Moje dzieci też oficjalnie nie wiedzą. Bo czekam na NIFTY, ale córka też ciągle pyta i pyta :p kiedy będzie bobas.

Dziewczyny które przyjmowały progesteron dopochwowo, miałyście jakieś nieprzyjemne objawy? Mam wrażenie że robi mi się jakaś infekcja ale nie są to objawy takie jak zazwyczaj przy infekcji miewałam. Jedynie tak mnie „piecze” tam na dole. Nie bardzo wiem co robić, przemywałam rumiankiem ale średnio to pomogło. Macie jakieś sposoby? Chyba będę się musiała przejść do ginekologa

Ja akurat nie biorę, ale przy luteinie dopochwowej to raczej standard niestety. Owszem jest też tzw. podjęzykowa, ale podobno smak straszny i chyba jednak gorsze wchłanianie, także coś za coś :(
Mi się najlepiej sprawdzał w tabletkach progesterone besins, ale niestety jest dość drogi :(

a nie prosciej poprosic o tabsy? Ja mialam duphaston doustny, ale opakowanie mi na 10 dni starczalo, troche szło kasy. Poprosilam zatem o luteine 😂. I robimy podmiankę 😂

Luteina w ciąży jest chyba za darmo o ile dobrze kojarzę no i lepsze wchłanianie dopochwowo - stąd może taka decyzja lekarza

tantum rosa. Uwazaj na lactacyd, czesto lubi mocniej podrażnić jak juz jest infekcja. Ale najlepiej udac sie do gina

Warto też brać probiotyki ja np. teraz biorę estabiom pregna

Gin nie ma w gabinecie urządzenia od USG, głównie jest od prowadzenia ciąży oraz dawania skierowań.
W sumie to myślałam, że dzisiaj będę mieć to USG i spytałam czy się odbędzie, ale niestety nie 🤔
USG będzie wykonywać mi inny lekarz.
Nie wiem jak babeczka ocenia rozwój ciąży, skoro nie doświadczyłam poronień, nie plamię itd. a czuć, że macica rośnie, teoretycznie powinno być wszystko dobrze 🙄
Ciśnienie z nerwów...w poprzedniej ciąży też musiałam kontrolować, profilaktycznie. Standard to 120/60, więc gin jest tylko ostrożna.
Mogłabym pójść prywatnie na USG, ale osobiście nie widzę takiej potrzeby 😉

Uważam, że to nic złego. Ja sobie mam wrażenie, że krzywdę robię tym USG co chwilę. Jak nic się złego nie dzieje, ciąża jest fizjologiczna to tak naprawdę te 3 USG w ciągu całej ciąży są optymalne

Tak właśnie na nfz jest, ale powinna dać skierowanie na usg żeby potwierdzić ciążę do 10 tyg. A ona pewnie z grubej rury Ci dała skierowanie na prenatalne I trymestru. Później pewnie II dostaniesz. ;)

Według ustawy nie ma obowiązku wystawienia skierowania na "potwierdzenie ciąży" przed prenatalnymi.
Wielu lekarzy wystawia, ale nie jest to standard i mus (dwa razy już tu gdzieś wrzucałam screen z ustawy co przysługuje na NFZ)

Czy jesli robie nifty to MUSZE zrobić dodatkowe prenatalne te na NFZ?

Generalnie NIC NIE MUSISZ :) wszystkie badania w ciąży MOŻESZ zrobić.
Niemniej jednak NIFTY nie zastąpi porządnego prenatalnego USG które pozwoli ocenić wszystkie narządy i ich obecność (np. wady serca stwierdzi tylko USG) oraz test PAPP-A (w Twoim wieku już za darmo na NFZ) który pozwala stwierdzić (i włączyć odpowiednie leczenie wcześniej) ryzyko preeklampsji oraz przedwczesnego porodu
 
Ja mam teraz takie myśli, że to koniec świata. Ja się cieszę, że to dziecko będzie ale chciałabym je tak przenieść w czasie na potem 🙈 Ja mam już 2 dzieci i o kolejnym myśleliśmy, że może za parę lat jak te się "usamodzielnią". Rok temu wróciłam do pracy a tu już kolejny macierzyński się szykuje. Dodatkowo tak samo czeka nas przeprowadzka na koniec roku do innego miasta. A też początkowo miałaś do siebie jakby żal, że nie uniknęłaś tej ciąży? Ja sobie ciągle wyrzucam, że mogłam lepiej stosować antykoncepcję itp.
Dla mnie to było duże zaskoczenie bo już nie planowałam. Przez dwa miesiące przed przeprowadzka cykl całkowicie mi się zatrzymal pierwszy okres po kilkumiesięcznej przerwie miałam 23 marca i był on ostatnim bo kilka dni po przeprowadzce doszło do zapłodnienia ... Wszystko się odblokowało i zaskoczyło przez przypadek a zawsze uważaliśmy. Ale nie dramatyzowalam. Nie zrezygnowałam ze studiów na nawet od października zaczynam drugi kierunek zaocznie. Wszystko jest do zrobienia tylko trzeba dobrze się zorganizowac.
Hej dziewczyny co u was? Ja jade do szpitala dostałam krwawienia 😭 trzymajcie kciuki tak się boję
Dobrze że to tylko krwiaczek.
Ja mam wizytę u położnej na NFZ o 12. W poniedziałek robię badania krwi pappa i wolna hcg i 16.06 prenatalne już nie mogę się doczekać.
 
Dzięki. Dziewczyny czy którąś z Was ciąża zaskoczyła tak bardzo jak mnie ? Czy wszystkie tu są ze starających się? Co prawda o mojej ciąży wiem już ponad miesiąc a dalej miotam się w myślach i czuję się przerażona. Cieszę się na swój sposób z dzieciątka ale jakoś do końca nie czuje się z tym pogodzona.

W moim przypadku będzie to drugie dziecko, z córką przez pierwsze pół roku byłam sama, bo partner wyjechał w sprawach służbowych za granicę i teraz, nie obwiniam go, ale nie zdaje sobie sprawy jak to jest z noworodkiem...
Na tą chwilę też 90% obowiązków leży na moich barkach i przez to boje się, że po porodzie nie będę mieć już w ogóle czasu i siły na nic..
Mówi, że "postara" 🫣 się przejąć trochę obowiązków, ale mu nie śpieszno do tego, a już w ogóle doprowadza mnie do szału gadaniem, ze ja mam mu mówić co on ma zrobić, bo on nie wie.. 🥲
Reasumując, bardzo jestem podekscytowana ciążą, drugim dzieckiem, tym jaka relacja będzie pomiędzy dzieciakami ❤️ ale osamotnienie w związku mnie martwi.
Sama ciąża mnie nie zaskoczyła, bo podjęliśmy decyzję, że chcemy drugie, kwestia dogadania obowiązków.
 
reklama
W moim przypadku będzie to drugie dziecko, z córką przez pierwsze pół roku byłam sama, bo partner wyjechał w sprawach służbowych za granicę i teraz, nie obwiniam go, ale nie zdaje sobie sprawy jak to jest z noworodkiem...
Na tą chwilę też 90% obowiązków leży na moich barkach i przez to boje się, że po porodzie nie będę mieć już w ogóle czasu i siły na nic..
Mówi, że "postara" 🫣 się przejąć trochę obowiązków, ale mu nie śpieszno do tego, a już w ogóle doprowadza mnie do szału gadaniem, ze ja mam mu mówić co on ma zrobić, bo on nie wie.. 🥲
Reasumując, bardzo jestem podekscytowana ciążą, drugim dzieckiem, tym jaka relacja będzie pomiędzy dzieciakami ❤️ ale osamotnienie w związku mnie martwi.
Sama ciąża mnie nie zaskoczyła, bo podjęliśmy decyzję, że chcemy drugie, kwestia dogadania obowiązków.
mój mąż jest zagorzałym konserwatystą, prawicowcem przez kilka lat współpracował z Korwinem.... Ale na szczęście nie czuje się osamotniona podobnie jak Ola idę na wygodę całą trójkę karmiłam piersią i z nimi spaliśmy na początku. Mąż wstawał podawał mi dziecko, przewijał dzieliliśmy się po równo . Zobaczysz że też będzie cię wspierał jak zobaczy jak to jest z noworodkiem
 
Do góry