reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Ale czekaj. Ty nie skończyłaś dopiero teraz w maju 35 lat?
Bo jak tak to przecież w ciąże zaszłaś w marcu - więc chłopak (patrzymy tylko na lata skończone, nie rocznikowe 34 lata - 3 miesiąc = M)

Zobacz załącznik 1533143
Mi się nie sprawdziła pierwsza ciąża, według tego kalendarza powinien być synek, ale kto wie, czy Blanka w przyszłości nie będzie np. Maćkiem? 😅
 
Ja nie wierze w żadne zabobony, w pierwszej ciąży wyglądałam i czułam się super, cera piękna, wlosy urosly do pasa, zero mdłości, żadnych negatywnych objawów, wszyscy mówili syn na 100% I co mam swoją córeczkę 🥰 a w tej ciąży nie czuję się najlepiej, na początku nie miałam objawów ale teraz mam mdłości I strasznie mnie wysypało na buzi.. ciekawa jestem płci strasznie 😆
Czyli chłopiec! :D A poważnie to ja też nie wierzę, ale trzecia identyczna jak druga, więc też obstawiam chłopca ;)
 
U mnie ciąża też zupełnie inna niż pierwsza. Moja mama i siostra obstawiają dziewczynę bo inaczej wyglądam schudłam inaczej też się czuje. A z chińskim kalendarzem to ciekawe bo dzidzia została zmajstrowana w nocy gdzie miałam urodziny 32 pokazuje dziewczynkę 33 chlopca :D Mam też jakieś dołki psychiczne z jednej strony się cieszę a z drugiej jak wstaje do mojego 3.5 latka żeby mu zrobić mm w nocy ( próbowałam go oduczyć i tak się udało zejść z 4 razy do 1) to myślę że nie dam rady z dwójką że padnę na twarz zwłaszcza że syn jest wymagający i pamiętam jak jeździłam do pracy nieprzytomna do kilkudziesięciu pobudkach w nocy. Mamy dom w budowie co prawda końcówka ale wiem że po macierzyńskim będę musiała wracać do pracy bo mąż z marnej pensji nas nie utrzyma. Czy wasi mężowie/partnerzy byli na wychowawczych ? Bo tak myślę żeby po roku zostawić dziecko z mężem bo bardziej to się będzie kalkulować niż niania.
 
reklama
U mnie ciąża też zupełnie inna niż pierwsza. Moja mama i siostra obstawiają dziewczynę bo inaczej wyglądam schudłam inaczej też się czuje. A z chińskim kalendarzem to ciekawe bo dzidzia została zmajstrowana w nocy gdzie miałam urodziny 32 pokazuje dziewczynkę 33 chlopca :D Mam też jakieś dołki psychiczne z jednej strony się cieszę a z drugiej jak wstaje do mojego 3.5 latka żeby mu zrobić mm w nocy ( próbowałam go oduczyć i tak się udało zejść z 4 razy do 1) to myślę że nie dam rady z dwójką że padnę na twarz zwłaszcza że syn jest wymagający i pamiętam jak jeździłam do pracy nieprzytomna do kilkudziesięciu pobudkach w nocy. Mamy dom w budowie co prawda końcówka ale wiem że po macierzyńskim będę musiała wracać do pracy bo mąż z marnej pensji nas nie utrzyma. Czy wasi mężowie/partnerzy byli na wychowawczych ? Bo tak myślę żeby po roku zostawić dziecko z mężem bo bardziej to się będzie kalkulować niż niania.

Na wychowawczym to nie bo mąż zarabia 5 razy więcej niż ja. Także zupełnie było by to bez sensu. Ale od firmy ma taki gratis 8 tygodni urlopu po urodzeniu dziecka. Teraz też wszedł 9 tygodniowy urlop rodzicielski więc na pewno te dwa plus tacierzynski będzie brał 😊

Ja pewnie po macierzyńskim najpierw wykorzystam zaległy urlop a potem na plus minus rok na wychowawczym. Bo na 18 miesięcy do żłobka ale adaptacja, plus choroby. To pewnie realnie wrócę do pracy jak maluch będzie miał dwa lata
 
Do góry