reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2024

Nie wiem jakiej wielkości ale lekarz stwierdził, że jest odpowiedni na ten czas. Nie mam nadwagi. Nawet było bardziej widać przez brzuch niz dopochwowo.

Pytam no ja np. mam sporo tłuszczu na brzuchu i u mnie wszystko było opóźnione w widoku. Ogólnie między 5+2 a 5+4 powinien pojawić się pęcherzyk żółtkowy. Powinno się to stać jak pęcherzyk ciążowy będzie miał 8-10mm
Z tym że tzw puste jajo płodowe określą się przy pęcherzyku 25mm.
Średnio na dobę pęcherzyk powinien rosnac ok 1.5mm dlatego szkoda że nie znasz jego rozmiaru. Nie masz jakiejś fotki na której są jego miary? Jakiegoś opisu badania?
 
reklama
Ja mimo określania mojego partnera jako mąż nie jesteśmy małżeństwem. Mamy prawie 15 lat stażu. Dwoje całkiem dużych dzieci. Mój partner oświadczał się już wiele razy. A mi szkoda kasy. A jak mam brać skromny ślub to mi się nie chce 🙈🤣
No my krótko, bo w sumie 2,5 roku, z czego rok w totalnym ukryciu... jest kawalerem, ja mam bagaż doświadczeń, zaczął o tym ślubie tak nagle... nie chcę być "konkubiną"- to słowo jest okropne i kojarzy mi się tylko z patologią... Ale czy jestem gotowa na bycie żoną? nie wiem.... ale śmieszne to było:
"mówią, że ludzi nie stać na ślub. Przecież to kosztuje 84zł w USC" :p
 
No my krótko, bo w sumie 2,5 roku, z czego rok w totalnym ukryciu... jest kawalerem, ja mam bagaż doświadczeń, zaczął o tym ślubie tak nagle... nie chcę być "konkubiną"- to słowo jest okropne i kojarzy mi się tylko z patologią... Ale czy jestem gotowa na bycie żoną? nie wiem.... ale śmieszne to było:
"mówią, że ludzi nie stać na ślub. Przecież to kosztuje 84zł w USC" :p

No my w końcu mamy brać w 2025 roku. Bo już męczył i wymęczył. Kosztów nie liczę. Będą w setkach tysięcy jak nie w milionach. No ale jak ma być jedna impreza w życiu to ja chce tak jak ze snów 🙈
 
A tak wybiegając troszkę w przyszłośc, skoro tak tu sobie gawedzimy- jaka płeć Wam się marzy? Jeśli pierwsze to pewnie beż różnicy? No że przede wszystkim zdrowe to wiem 😊co do mamus po raz drugi lub więcej, czy wasze objawy się różnią od poprzednich ciąż? Ja mam w domu uroczego chlopaka lat 3i8. Świetnie jakby dołączyła siostra, ale on mówi że chce blata. A i do chłopca nawet miałabym już imię, a do dziewuchy w ogóle. Moje objawy na tą chwilę są jakby łagodniejsze niż z synem.

Mam 6 letniego synka i jeżeli miałabym decydować to teraz też bym chciała chłopca :)
Dziewczyny! Mój P oszalał. Wczoraj powiedział, że chyba się hajtniemy!
Ja pierdziele, nie, to nie oświadczyny ani nic... wiadomo... Ja już mam za sobą 12 letnie małżeństwo... Czy chcę kolejnego? nie wiem... czy to coś zmienia między nami? Nie... nie wiem co mysleć....

Jeszcze kolejnych emocji Ci dodaje 🤣
Też jestem po pierwszym małżeństwie zakończonym rozwodem i też czuje lekkie naciski na ślub, na którym mi kompletnie nie zależy 😅 Ale skoro on tego bardzo chce to co mi szkodzi - może kiedyś;)
 
Kiedy juz napewno powinno być widać na usg zarodek?

To zależy na jaki parametr chcesz patrzeć.
Puste jajo to teoretycznie tak jak napisałam 25mm pęcherzyka (choć według mnie to bardzo na wyrost. Jak chcesz patrzeć na betę to jak dobrze kojarzę 10 tys. Jak chcesz patrzeć na okres zapłodnienia to w 22 dni życia zaczyna bic już serce (a więc sam zarodek to nawet pewnie chwilę wcześniej). Serce bije już w teorii u 3mm zarodka. Zarodek powinien się pojawić 1-2 dni po pęcherzyku żółtkowym. Wczesna ciąża jest w mojej ocenie zero jedynkowa. Ale trzeba wziąć poprawkę na jakoś sprzętu USG, umiejętność lekarza oraz nasza budowę.

Nie przepadam ale świetnie jest to tutaj opisane Link do: USG wczesnej ciąży - jak je interpretować? - Mamaginekolog
 
To zależy na jaki parametr chcesz patrzeć.
Puste jajo to teoretycznie tak jak napisałam 25mm pęcherzyka (choć według mnie to bardzo na wyrost. Jak chcesz patrzeć na betę to jak dobrze kojarzę 10 tys. Jak chcesz patrzeć na okres zapłodnienia to w 22 dni życia zaczyna bic już serce (a więc sam zarodek to nawet pewnie chwilę wcześniej). Serce bije już w teorii u 3mm zarodka. Zarodek powinien się pojawić 1-2 dni po pęcherzyku żółtkowym. Wczesna ciąża jest w mojej ocenie zero jedynkowa. Ale trzeba wziąć poprawkę na jakoś sprzętu USG, umiejętność lekarza oraz nasza budowę.

Nie przepadam ale świetnie jest to tutaj opisane Link do: USG wczesnej ciąży - jak je interpretować? - Mamaginekolog
jezu Ola, Ty jesteś skrabnica wiedzy! Bez jaj!
To jak ja w piatek mialam bete 750, zakładając, ze przyrasta 170% to ile powinna dzisiaj byc? Ja pieprze, to jest kosmos dla mnie. Umre do 17.40....
 
reklama
Boze, dopiero 13... jeszcze 4,5h...

Wydeło mnie cholernie, nie wiem, czy to od progesteronu, czy co... P juz się śmieje, że może strzelił bliźniaki 🤣🤣
 
Do góry