reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Ja jak zaszłam w pierwsza ciążę to nawet nie sądziłam że poza testem i usg są jakieś inne metody potwierdzania ciąży 😆 ok, wiedziałam że można też potwierdzić przez krew ale nie widziałam że to jest konkretnie "beta" i że trzeba ją zrobić przed wizytą.
Moja lekarka nic nie komentowała ani mnie nie wysyłała na to badanie tak więc dopiero jak odnalazłam to forum to się dowiedziałam że dla starających się oddać krew na betę to jak chleb powszedni.
Teraz w drugiej ciąży po naczytaniu się o ciążach pozamacicznych itp przeszło mi przez myśl żeby wykonać betę bo pierwsza wizytę miałam dopiero w 8 tygodniu, ale rzeczywistość zweryfikowała moje zamiary i w Niemczech nie ma prywatnych laboratoriów i nie miałam jak wykonać krwi, więc gacie mi się trzęsły do ostatniej minuty przed wizytą. 😆

Ja jestem w drugiej ciąży, ale nie robiłam bety. Potwierdziłam sama sobie ciąże testem, a potem czekałam spokojnie 7 tygodni na wizytę żeby lekarz stwierdził czy jest w dobrym miejscu i czy jest serduszko.
Wolałam tak niż się nakręcać, czytać, przeliczać czy wszystko jest ok.
 
reklama
Też myślałam o detektorze, ale mąż przekonuje mnie, że to jeszcze za wcześnie na zakup. W ktorym tygodniu udało Ci sie znaleźć serduszko? :)

Nie pamiętam dokładnie. Chyba około 11 tygodnia ciąży

Ja jestem w drugiej ciąży, ale nie robiłam bety. Potwierdziłam sama sobie ciąże testem, a potem czekałam spokojnie 7 tygodni na wizytę żeby lekarz stwierdził czy jest w dobrym miejscu i czy jest serduszko.
Wolałam tak niż się nakręcać, czytać, przeliczać czy wszystko jest ok.

Wiesz jak ktoś nie ma długiej historii starań czy poronień to wiadomo, że czeka. Ja jestem po ciąży pozamacicznej i całej szczęście, że nie czekałam bo w najlepszym wypadku straciłabym jajowód, w najgorszym życie czekając do 7 tygodnia
 
Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy któraś z Was korzysta z alabu? Badania prenatalne mam w przyszły poniedziałek i zastanawiam się kiedy iść do laboratorium, aby wyniki były jak najbardziej aktualne. Na infolinii alabu dowiedziałam się ze czas oczekiwania to 1 dzień. Jeśli zrobię badania w piątek to do poniedziałkowej wizyty otrzymam wyniki? Może któraś powiedzieć z Waszego doświadczenia jak to wyglądało? 😊
 
Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy któraś z Was korzysta z alabu? Badania prenatalne mam w przyszły poniedziałek i zastanawiam się kiedy iść do laboratorium, aby wyniki były jak najbardziej aktualne. Na infolinii alabu dowiedziałam się ze czas oczekiwania to 1 dzień. Jeśli zrobię badania w piątek to do poniedziałkowej wizyty otrzymam wyniki? Może któraś powiedzieć z Waszego doświadczenia jak to wyglądało? 😊
Może być słabo ja ostatnio dostałam informacje, że wyniki wieczorem i owszem były, ale wieczorem drugiego dnia :/ ostatnimi czasy moim zdaniem ALAB zszedł na psy… Specjalnie poszłam o 7:00 rano, żeby wyniki były napewno tego samego dnia….
 
Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy któraś z Was korzysta z alabu? Badania prenatalne mam w przyszły poniedziałek i zastanawiam się kiedy iść do laboratorium, aby wyniki były jak najbardziej aktualne. Na infolinii alabu dowiedziałam się ze czas oczekiwania to 1 dzień. Jeśli zrobię badania w piątek to do poniedziałkowej wizyty otrzymam wyniki? Może któraś powiedzieć z Waszego doświadczenia jak to wyglądało? 😊
Ja dostaje zawsze wyniki tego samego dnia jeśli robię badania rano :) najdłużej czekałam jeden dzień wtedy to była sobota
 
Może być słabo ja ostatnio dostałam informacje, że wyniki wieczorem i owszem były, ale wieczorem drugiego dnia :/ ostatnimi czasy moim zdaniem ALAB zszedł na psy… Specjalnie poszłam o 7:00 rano, żeby wyniki były napewno tego samego dnia….
To może nie będę ryzykować zmiany terminu wizyty i do laboratorium wybiorę się w czwartek :) dziękuje bardzo za odpowiedz
 
Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy któraś z Was korzysta z alabu? Badania prenatalne mam w przyszły poniedziałek i zastanawiam się kiedy iść do laboratorium, aby wyniki były jak najbardziej aktualne. Na infolinii alabu dowiedziałam się ze czas oczekiwania to 1 dzień. Jeśli zrobię badania w piątek to do poniedziałkowej wizyty otrzymam wyniki? Może któraś powiedzieć z Waszego doświadczenia jak to wyglądało? 😊

Wszystko zależy jakie to są badania. Taka podstawowa morfologia i mocz powinny być w przeciągu 1 dnia, jak zrobisz rano, ale różnie bywa. Mi dla bezpieczeństwa lekarz kazał zrobić ok. 3 dni przed wizytą - nadal będą świeże, jednak w razie czego będzie pewność że dojdą (tym, że ja robi w szpitalu)
 
reklama
Założyłam ten wątek 19 kwietnia. Sama jestem po staracie ciąży pozamacicznej. Grupa prywatna powstała 23 czerwca. Przez dobre kilka tygodni wcześniej informowałam o zasadach, o chęciach dołączenia itd. Dzięki temu były dziewczyny, co wyłapały że jednak by na tej grupie chciały być. Wiele z nas było już w bardzo wysokiej ciąży, po badaniach prenatalnych.
Większość grup zamyka się mega szybko dla przykładu dziewczyny z terminem na luty 2024 zaczęły się zamykać w tym samym momencie co i my, a tam jak ktoś ma termin np. na 29 luty to jest w 5 tygodniu ciąży i mógł nawet nie widzieć zarodka.
W związku z tym po rozmowie na prywatnym nie chcemy dodawać nikogo nowego, zżyłyśmy się, nie ma nas może jakoś dużo, ale liczy się jakość a nie ilość. Grupa publiczna jak widać nadal istnieje, staramy się tu też odpisywać :)
a czy ja moge ma prywatną isc?
 
Do góry