reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Jadę na wizytę która jest na 16 20 wczoraj tylko lekko plamilam ( kawa z mlekiem) dziś już czysto ale lepiej sprawdzić . Powiem wam że przez to że apetyt wraca waze znów 50 kg dziś zrobiłam kolaż ze zdjęć z 6 i 10 tyg tylko muszę go zmniejszyć bo na bb jest za duży rozmiar
 
reklama
Też karmię na noc i ból jest od kilku dni, wiadomo, że każda ciąża inna, ale trzymajmy kciuki za to, aby u ciebie tak nie było 🤣
Mówię córce, że didi ała, głaszcze go, ale mały uparciuch ciągnie dalej 🤪
Haha, no my Te będziemy się powoli odstawiać, ale nie umiem się za to wziąć, bo mi jej szkoda 😁 a ona uwielbia cycusia, to taki mały cycoholik 😄 ale w ciągu dnia się nie karmimy, tylko do drzemek i na noc i w nocy.
 
Haha, no my Te będziemy się powoli odstawiać, ale nie umiem się za to wziąć, bo mi jej szkoda 😁 a ona uwielbia cycusia, to taki mały cycoholik 😄 ale w ciągu dnia się nie karmimy, tylko do drzemek i na noc i w nocy.

Często dzieci same odstawiają się około 20 tygodnia ciąży bo wtedy mleko troszkę zmienia smak 😊
 
Właśnie jestem po wizycie wszystko dobrze bobas rośnie 😍
 

Załączniki

  • 16856312547488790996685176152034.jpg
    16856312547488790996685176152034.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 82
Tak biorę jutro wizyta, ale chodzę jak pijana mogłabym spać całymi dniami i w ogóle nie mam energii 😞
Też mam całe życie problemy z anemią,a do tego z jelitami o żelazo mi tak pogarsza sprawę, że szok 😔
U mnie na USG był 3 mm i biło serce 💜
No i to jest niesamowie 🤩
Tez ostatnie dwa tygodnie to zjazd psychiczny u mnie:( ciezko to nazwac nawet ale chyba połączenie strachu ze na 40tke se dziecko zgotuje z tym ze hormony podwajają moje podejście do problemów które miałam i przed ciąża powodują ze mam takie dni ze mam zupełny zjazd. A zazwyczaj, nawet jak miałam bardzo ciężkie sytuacje w życiu umiałam się stawiać do pionu…ech, mam nadzieje ze to minie.
Ja też sobie zawsze dawałam radę, a teraz jestem totalnie załamana tym jak wygląda moje życie o co ja z nim robię 😔 mam nadzieję, że uda mi się jakoś ogarnąć 🥺 trzymaj się 😘💚
Witam wszystkich, postanowiłam i ja się ujawnić i podzielić swoją historia :) Z mężem staraliśmy się 2 lata i w tym miesiącu udało się pierwszy raz, obecnie 6 tydzień 3 dzień. Beta 18.05 wynik 214,0 i druga 22.05 wynik 1083,0. Dziś pierwsze usg i maleństwo 3,5 mm i widać bijące serduszko 🤍 Mam 2 torbiele na jajniku z czego jeden ma 5 cm, narazie do obserwacji. Wizyta u ginekologa w poniedziałek 05.06 i zobaczymy co dalej :) Dodam jeszcze ze nie mam żadnych objawów ciążowych przez co byłam bardzo zestresowana niepotrzebnie :) Życzę wszystkim dużo zdróka w ten piękny dzień dziecka 🤍
Gratulacje ❤
Też mam córkę z marca 2021, czytałam z ukrycia i powiem ci, że kojarzę twój nick 😅
Czyli jest na cztery z 2latkami 😁 Ps Ja też mam córkę z marca... 2009 😂
Udało się, jutro idę po skierowanie na badania do umowy 😁
Gratulacje ❣️
Dziewczyny.. o ile mdłości w miarę przeszły, tak ból sutków doprowadza mnie do szału 🤪 nie mogę nosić stanika, bo mnie drażni, u was też taki objaw się pojawił? 🤣
Dzisiaj 7+0 ❤️
Mnie bolą całe piersi 🤨
Nie. Każdy lekarz w zależności od specjalizacji ma możliwość wystawiania badań pod daną specjalizację. Lekarz pierwszego kontaktu może wstawić tylko na część tych badań @Mystriousmc o ile dobrze pamiętam o tym pisała.
Lekarze też są rozliczani z recept, skierowań i zwolnień więc nie mogą robić wszystkiego



Co do słuchania serduszka są teraz różne głosy. Kiedy byłam w ciąży w 2011 i 2015 roku już na USG w 6 tygodniu ciąży zostało mi na sekundę puszczone serduszko (obie ciąże zdrowe, bezproblemowe, donoszone). Obecnie lekarze odradzają słuchanie serca tak wcześniej ze względu na ciepło dopplera i głosy, że MOŻE (ale nie musi) być to odpowiedzialne za poronienia na wczesnym etapie. Więc ja mimo, że na ostatni USG widziałam pulsujące serduszko, że zostało zmierzone tętno zarodka, to nie słyszałam go gdyż akurat mój lekarz, jest przeciwnikiem puszczani go przed 11 tygodniem ciąży.



Wedlug najnowszej literatury medycznej serce zarodka zaczyna bić już 16 dni po zapłodnieniu (do tej pory uważano, że 21 dni). Czyli kiedy zarodek ma ledwo 3mm. Ale wszystko zależy od sprzętu, lekarza i też budowy pacjentki

Ja robiłam pappę w każdej ciąży mimo, że w pierwszej miałam niecałe 21 lat (jestem z końca roku). Dla mnie to mimo wszystko nadal bardzo ważne badanie



Powodzenia!



Będzie wątek prywatny :) za jakiś czas - także będzie można się tam spokojnie otworzyć :)



Ja zaczęłam mieć zjazd przez brak USG co tydzień. 9 czerwca chcę pobrać krew na NIFTY i chyba umówię się na USG na 7.06 bo mam jakąś schizę, że pobiorę, a okaże się że serduszko już nie bije czy coś :(



Ja w każdej ciąży mam jakąś torbiel i zawsze mi się wchłania więc nawet nie zarejestrowałam ile moja ma :D



Super!



U mnie odwrotnie. Ja nie noszę stanika od lat i teraz muszę nosić bo od koszulek mnie bolało :D

Ja sobie ściągnęłam taką prostą apkę, gdzie sobie trochę odmładzam ciąże i bawią mnie te porównania :)

Zobacz załącznik 1532585
No i właśnie to jest niesamowite 😳 taki maluszek 3mm,a już ma serce 😱

W którym tygodniu robisz nifty?

i jaka to apka? Bo mi się moja nie podoba 🙄
Witam to i ja się nieśmiało przywitam :) Roksana, lat 28, Irlandia, w stałym związku od lat 10. 20 maja zrobiony test, 2 grube krechy :) szok i niedowierzanie, drugi test clearblue z wykazaniem tygodnia (przez chwile myślałam, ze zle widzę :D) i pokazał 2-3 tydzień. Z racji, ze tu w Irlandii nic się nie zrobi do 12 tygodnia ciąży umówiłam się do polskiego lekarza na 23.06 :)

Pozdrawiam i zdrówka moje panie :*
Gratulacje 💗
Witam się, jestem Ola, lat 27.
Pierwsze pozytywne testy 29 maja.
30 maja beta 88,20 mlU/ml, beta z dzisiaj 221 mlU/ml, przyrost w normie.
Wg aplikacji termin to 9 luty.
Będę was podczytywać, nasz lutowy wątek jeszcze się dobrze nie rozkręcił :)

Pozdrawiam i nudnych ciąż życzę 🍀😘
Gratulacje 💗

Właśnie jestem po wizycie wszystko dobrze bobas rośnie 😍
Piękny 😍
 
reklama
Do góry