reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Witam dziewczyny, mam termin na granice stycznia z lutym, wiec chyba jeszcze się łapię w tym wątku…mam pytanie. Jeśli dziecko nie będzie przekręcone w dobra stronę, to kiedy lekarz decyduje kiedy będzie cesarka? W którym tygodniu? Pozdrawiam wszystkie nowe mamy ❤️
 
reklama
38+3 a maluszek tak intensywnie się wierci. Wszędzie czytam, że ruchy dziecka w tym okresie są.juz znacznie ograniczone. Sama zauważam, że maluch ma dłuższe drzemki w brzuchu na przemiennie z aktywnością. A jak tam Wasze maluszki w brzuchu? Aktywne? Czy spokojnie czekają na godzinę zero?
Mój był mega ruchliwy do samego porodu.
 
38+3 a maluszek tak intensywnie się wierci. Wszędzie czytam, że ruchy dziecka w tym okresie są.juz znacznie ograniczone. Sama zauważam, że maluch ma dłuższe drzemki w brzuchu na przemiennie z aktywnością. A jak tam Wasze maluszki w brzuchu? Aktywne? Czy spokojnie czekają na godzinę zero?
U mnie z każdym kolejnym dniem coraz bardziej aktywne więc też się dziwię jak wszędzie pisze że już od dwudziestego-któregoś tygodnia aktywność się zmniejsza :D
 
Mój był mega ruchliwy do samego porodu.
U mnie też już od dłuższego czasu bardzo mocno i intensywnie, świętuje każda ,,drzemkę" .Ale zdaza się tylko np jak ja dwie nocy z rzędu już nie śpię. A jak to wtedy wygląda po porodzie? Bo boje sie że będzie miało ADHD, że coś napewno nie tak🤦‍♀️. Na dodatek mam wyrzuty sumienia że to napewno przez moja jedyna poranna, słaba kawe z mlekiem z której tak ciężko mi zrezygnować 😔
 
Moja przez weekend była mniej ruchliwa,wczoraj jeszcze na wieczór chciałam jechać na ktg, ale zaczęła się ruszać jak ja trochę poszturchalam. Też nie zawsze mam nawyk sprawdzania tych ruchów a potem sobie przypominam, kiedy się ruszała i panikuje czy to była godzina czy dwie temu bo np. coś wtedy robiłam. Dziś już ja czuję normalnie ale wydaje mi się, że inaczej się wtedy obróciła i była mniej odczuwalna, nawet mówiłam swojemu że mi tak kopniaków pod żebra nie daje a się okazało, że nóżki jakoś przesunęła i dawała mi kopance w bok. Dziś mam wizytę u ginekologa, mam 39+2tc, ponownie chyba zapytam o te ktg, bym się chyba mniej niepokoiła jakbym co 2 czy 3 dni jednak chodziła...
 
Czy dziecko trzeba zawsze odbijac? Je z butelki moje mleko, ale zasypia zaraz po jedzenie. Czy powinnam go budzić i odbijac?
Ja swojego nie odbijałam, parę razy spróbowałam, ale mu się nie odbijało i odpuściłam. Myślę że warto, kiedy odłożone będzie ulewało.
Moja koleżanka miała tak samo, że nic się nie odbijało, więc nie odbijała na siłę. Obie karmiłyśmy bezpośrednio z piersi. Nie wiem jak to jest przy butelkach.
 
Ostatnia edycja:
Ja swojego nie odbijałam, parę razy spróbowałam, ale mu się nie odbijało i odpuściłam. Myślę że warto, kiedy odłożone będzie ulewało.
Moja koleżanka miała tak samo, że nic się nie odbijało, więc nie odbijała na siłę. Obie karmiłyśmy bezpośrednio z piersi. Nie wiem jak to jest przy butelkach.
No wlansie mnie to stresuje. Ciężko na go ułożyć do odbijania, a i tak nie odbija. Udało się tylko kilka razy. Jednak czasami mu leci i to nawet nosem mu 2x wyleciało mleko. No nic, będziemy dalej próbować, bo z butli pije szybko.
 
U mnie też już od dłuższego czasu bardzo mocno i intensywnie, świętuje każda ,,drzemkę" .Ale zdaza się tylko np jak ja dwie nocy z rzędu już nie śpię. A jak to wtedy wygląda po porodzie? Bo boje sie że będzie miało ADHD, że coś napewno nie tak🤦‍♀️. Na dodatek mam wyrzuty sumienia że to napewno przez moja jedyna poranna, słaba kawe z mlekiem z której tak ciężko mi zrezygnować 😔
Mój jest aktywny, ale ładnie śpi i w dzień i w nocy. Wybudza się praktycznie co 3h z zegarkiem w ręku, wiec nie ma tragedii :)
 
reklama
Dziewczyny, ja to wiem że wy już macie tego mojego spojenia dość.. Ale byłam u fizjoterapeutki jej na usg w piątek wyszło 1,4 cm.. Więc dziś znów do ortopedy z luxmed i mu wyszło 0,4 cm... I bądź tu mądry, teraz już całkiem zgłupiałam o_o co radzicie? Co mam zrobić dalej?
 
Do góry