reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Teoretycznie tak, z tym że mnie taka ocena nadal boli :-( :( mama bardzo mnie kontroluje, jak pomoże w czymkolwiek to potem wypomina, ja sie wsciekam, nikt tego nie rozumie. Nie wiem jak to opisać, mimo prawie 40 na karku czuje się jak dziecko zależne. Szkoda gadać. Dzieci nie są naszą własnością. Wiem że to dziwne, ale tak się czuję, jak jej własność. Ona też uważa że ma prawo wlazic z buciorami. Dodam tylko że ulubione slowa matki to wstyd i obrzyliwosc. Ok. Ulalo mi się, przepraszam, to problem nierowiazywalny niestety. Trza się skupić na książce.
Heh leżę juz w piżamie :-)
... ja tez przez to przechodzilam. Bolalo mnie to ze tak jest jak jest... Dzis widzę to inaczej. Na pewne sprawy trzeba czasu a same sie rozwiązą.
I do pewnych spraw musimy dojrzec, takie moje zdanie.
Wrzucilam na luz z pewnymi ludzmi i dobrze sie czuje a nawet jest lepiej bo nikt mi nie podnosi cisnienia, no moze poza moimi chlopakami ale to najblizsze osoby wiec normalka :p
 
reklama
Spore :-) 31 tydzień, czyli już niedługo... 6,7 tygodni i donoszone.. Boisz się już?
Powoli do mnie dociera, ze chyba najtrudniejsze przede mna...
Cala ta ciaza to taki czas wypierania roznych mysli - troche odrealnione. Czasem mam wrazenie, ze uwierze jak dziecko bedzie na swiecie.
 
Ja też od razu kopniaki, tzn wcześniej "coś" czułam ale nie byłam pewna czy to nie praca jelit więc stwierdziłam że to nie to :p

Macie skurcze przepowiadające? Ja mam od ok 2 tyg, nagłe silne bóle podbrzusza, takie opasające. Podobne do porodowych ale dużo mniej bolesne no i oczywiście nieregularne, tak z 4-5 razy na dobę. W pierwszej ciąży mnie to ominęło.
Ja kilka razy dziennie mam takie twardnienie, spinanie brzucha, takie właśnie opasajace. Nie wiem czy to skurcze przepowiadające ;)
 
Wlasnie troszke duza waga Twojego maluszka, bo mamy zblizony termin porodu a gine mi wpisala w karte ciazy iz malenstwo (chlopiec) wazy 1,3 kg (tydzien temu). Nie mam cukrzycy ciazowej.
Pierwszy syn urodzony z wagą 4,010 kg, drugi 3,680 kg... Na tym etapie wg mnie w zeszlym tyg. wazyl jakies 1,5 kg. Ale to symulacja wiec komputer tez moze sie pomylic +-15%.
Nie bede sie bila z moja gine, przyjmuje to info z przymruzeniem oka :D
Tez nie mam cukrzycy ciazowej.
Jesli mala idzie w moja rodzine to ma szanse na ponad 4kg, jesli w meza to bedzie bardziej standardowa.
Wiem, ze z przymrozeniem oka - ale i tak ciesze sie, ze rosnie :) bo u mnie klopot z jedzeniem i ciagle slucham 'dobrych rad'.
 
Hmmm a co to gotowy glukotest:):):)
Ooo kochana chyba najlepsze udogodnienie dla kobiet w ciąży do.robienia krzywej cukrowej.
Gotowy roztwór różne smaki pomarańczowy, coca cola lub cytryna. Wypijasz 300 ml w 4 minuty oczywiście już po glukozie na czczo :) pomarańczowy smakuje jak wygazowana fanta.
 

Załączniki

  • Screenshot_2019-10-30-22-30-11.png
    Screenshot_2019-10-30-22-30-11.png
    68,5 KB · Wyświetleń: 42
To pyszny napoj :-) ja mialam pomaranczowy smakuje jak stezona mirinda. :)
Poszlam do apteki i pytalam o glukoze w plynie - sa jeszcze o smaku coli i cytrynowym. Koszt ok 14 zl.
Hehe sorry zdublowalam Cię :p
Witam wszystkie nowe dziewczyny :)
Ale piszecieee..wchodzę , kilka stron do nadrobienia, czytam i albo skończę albo nie i juz sie muszę oderwać bo cos :D i nie ma kiedy napisać..
Teraz synek śpi, ja ogarnelam co mialam ogarnąć i lecę spać..ale cos mnie zgaga meczy, ehh..
Dobrej nocy Mamusie :)
Dobranoc :)) śpij dobrze
 
reklama
Wlasnie troszke duza waga Twojego maluszka, bo mamy zblizony termin porodu a gine mi wpisala w karte ciazy iz malenstwo (chlopiec) wazy 1,3 kg (tydzien temu). Nie mam cukrzycy ciazowej.
Pierwszy syn urodzony z wagą 4,010 kg, drugi 3,680 kg... Na tym etapie wg mnie w zeszlym tyg. wazyl jakies 1,5 kg. Ale to symulacja wiec komputer tez moze sie pomylic +-15%.
Nie bede sie bila z moja gine, przyjmuje to info z przymruzeniem oka :D
Ja na usg byłam w czwartek, to był mój 30t0d i mały miał 1700g. Lekarz powiedział, że waga jest dobra i mieści się na siatkach centylowych. Średnia dla tego tygodnia to ok. 1500g, a maksimum coś ok. 1900g, minimum 1290g, więc nie ma co stresować koleżanki zoja81, bo przecież 1800g mieści się na siatkach centylowych dla tego tygodnia :)
 
Do góry