reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Eda, ja mam nadzieję że wszystkie dotrwamy pięknie razem do terminów, i już całkiem niedługo będziemy chwalić się maluszkami. Stąd dawaj na liste :-) Każdy jest ważna częścią grupy, niezależnie od tego jakim czasem dysponuje i jak często ma czas na wejście tu. Ja czasem zerkam na liste bo jest nas sporo i czasem mi umyka kto i co... :-)
Dziekuje bardzo, to bardzo mile co napisalas. Wiem ze to nie takie proste dla osoby, ktora zajmuje sie lista, ciagle wlasnie cos umyka, zwlaszcza kiedy nie wszystkie powiadomienia kazdej wiadomosci działają jak trzeba...
U mnie termin na 1 stycznia, pisze tez na grudniowkach, bedzie chlopczyk o imieniu Alexander.
Ha cud ze moj konkubent zaakceptowal to imie bo jako rodowity belg dlugo sie upierał zeby imie brzmialo typowo po francusku "Alexandre". Te dwie ostatnie literki, a jednak dla mnie jako ze jestem polka mają znaczenie. Dwaj synowie mają imiona brzmiące dobrze i po pl. i po fr. Gabriel i Daniel :)
 
reklama
Dziekuje bardzo, to bardzo mile co napisalas. Wiem ze to nie takie proste dla osoby, ktora zajmuje sie lista, ciagle wlasnie cos umyka, zwlaszcza kiedy nie wszystkie powiadomienia kazdej wiadomosci działają jak trzeba...
U mnie termin na 1 stycznia, pisze tez na grudniowkach, bedzie chlopczyk o imieniu Alexander.
Ha cud ze moj konkubent zaakceptowal to imie bo jako rodowity belg dlugo sie upierał zeby imie brzmialo typowo po francusku "Alexandre". Te dwie ostatnie literki, a jednak dla mnie jako ze jestem polka mają znaczenie. Dwaj synowie mają imiona brzmiące dobrze i po pl. i po fr. Gabriel i Daniel :)

U ciebie 3 chłopców, u mnie 3 dziewczyny, wojny nie będzie. A SalsaPl ogarnie, jest świetna w organizacji. Swoją drogą wolałabym żeby urodził się w styczniu czy jeszcze w grudniu?
 
U ciebie 3 chłopców, u mnie 3 dziewczyny, wojny nie będzie. A SalsaPl ogarnie, jest świetna w organizacji. Swoją drogą wolałabym żeby urodził się w styczniu czy jeszcze w grudniu?
Dobre pytanie, smiejemy sie z moim ze nasz maluszek musi sie sam zorganizowac, kiedy chce przyjsc na swiat.
Tutaj w Belgii od 1 stycznia 2020 r. wchodzi w zycie reforma zasilku rodzinnego, to cos jak 500 +. Jej czesc juz jest ustanowiona od tego roku, ta o ktorej piszę druga czesc od przyszlego roku. Wczesniej bylo tak ze z kazdym kolejnym dzieckiem dostawalo sie na dziecko wiekszą kwote tej alokacji rodzinnej, na trzecie dziecko to jest jakies 246 €. Na czwarte ponad 300 itd przy piątym i kolejnym cos ponad chyba 500€... Od stycznia 2020 roku na kazde dziecko, niewazne pierwsze czy piate stawka bedzie wynosic 155€...
Dla mnie to bez znaczenia, wazne by maluszek byl zdrowy...by przyszedl na swiat bez komplikacji, pieniadze sa wazne ale nie najwazniejsze.
...
W sumie jakby sie zastanowic to mnie dziwi dlaczego nie chca wprowadzic tej reformy dla kazdego dziecka ktore ma prawo do tego zasilku, a oni tylko dla tych urodzonych od 1 stycznia 2020, te urodzone przed pozostaja na starym systemie...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam pytanie do dziewczyn którym już płaci zus. Czy dostajecie faktycznie 100% wynagrodzenia (średnia z roku plus premie)? Czy zus coś jeszcze obcina?
 
Do góry