reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Cześć kobietki, dawno się tu nie odzywałam ale odkąd minęły mi mdłości i poczułam powera 2 trymestru :D oddałam się całkowicie porządkom domowym, jodze i spedzaniu czasu na świeżym powietrzu aż do wczoraj gdzie dopadło mnie takie przeziebienie i taki ból zatok, że jęcze jeszcze bardziej aniżeli po tym długotrwalym rzyganku :D

jestem w 24tc , widzę że już szalejecie z pokojami, ja w 12tc dowiedziałam się, że bedzie dziewczynka po czym na prenetalnych wyszło, ze jednak chłopiec, dobrze, że jeszcze nie szalałam z zakupami a wózek kupiłam w kolorze neutralnym brązowym :p

Paracetamol na ból zatok mogę wziąć czy lepiej to skonsultować z lekarzem? :-)
 
reklama
Cześć kobietki, dawno się tu nie odzywałam ale odkąd minęły mi mdłości i poczułam powera 2 trymestru :D oddałam się całkowicie porządkom domowym, jodze i spedzaniu czasu na świeżym powietrzu aż do wczoraj gdzie dopadło mnie takie przeziebienie i taki ból zatok, że jęcze jeszcze bardziej aniżeli po tym długotrwalym rzyganku :D

jestem w 24tc , widzę że już szalejecie z pokojami, ja w 12tc dowiedziałam się, że bedzie dziewczynka po czym na prenetalnych wyszło, ze jednak chłopiec, dobrze, że jeszcze nie szalałam z zakupami a wózek kupiłam w kolorze neutralnym brązowym :p

Paracetamol na ból zatok mogę wziąć czy lepiej to skonsultować z lekarzem? :-)
Ja bym podpytala. Chociaż raz brałam apap w 3 miesiącu bo mnie taka migrena od chemii w pracy złapała że bym zeszła. On chyba na paracetamolu, ale o ile pamiętam to dzwonilam czy mogę jedną tabletkę bo zejde z tego świata.
 
Cześć kobietki, dawno się tu nie odzywałam ale odkąd minęły mi mdłości i poczułam powera 2 trymestru :D oddałam się całkowicie porządkom domowym, jodze i spedzaniu czasu na świeżym powietrzu aż do wczoraj gdzie dopadło mnie takie przeziebienie i taki ból zatok, że jęcze jeszcze bardziej aniżeli po tym długotrwalym rzyganku :D

jestem w 24tc , widzę że już szalejecie z pokojami, ja w 12tc dowiedziałam się, że bedzie dziewczynka po czym na prenetalnych wyszło, ze jednak chłopiec, dobrze, że jeszcze nie szalałam z zakupami a wózek kupiłam w kolorze neutralnym brązowym :p

Paracetamol na ból zatok mogę wziąć czy lepiej to skonsultować z lekarzem? :-)

Hmn. Mi dentysta odradził jakiekolwiek przeciwbólowe. Ostatecznie kazał dzwonić i coś gadał o panadolu, ale zapytalabym gina czy chociaż połozna w rejestracji
 
Hahaha xd
 

Załączniki

  • 71705181_2463351127036536_2785641154538897408_n.jpg
    71705181_2463351127036536_2785641154538897408_n.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 85
Mi ginekolozka pozwolila z przeciwbolowych tylko paracetamol, zero przeciwzapalnych, wiadomo.
Ja od poczatku ciąży paracetamol zjadlam raz czy dwa, i to tylko dlatego ze bardzo cierpialam. Jak cos boli staram sie przetrzymac i nie brac wiecej bo wydaje mi sie ze ten lek "dziala" rowniez na dziecko.
Paracetamol mozna podobno trzy do czterech tabletek na dobe bo jak sie przekroczy zalecana dawke to ma niekorzystny wplyw na nerki? Podobno.
Nie pamietam tylko jaka to dawka - 0,5 gr. czy 1 gr.
Osobiscie wolę unikac wszelkich lekow i jakos sobie radzic bez nich.
Jednak dobrze zasiegnac porady lekarza zanim uzyjemy, bo pewnie raz jak wezmie to jeszcze okej, ale regularnie jak sie bierze to moze sie to niedobrze skonczyc.
Gdzies wyczytalam, ale czy to prawda - nikt do konca nie moze miec pewnosci - ze jak sie zażywa paracetamol regularnie w ciazy ( badania na myszach) to ma to zly wplyw na rozwoj płciowy męskiego płodu.
 
Cześć kobietki, dawno się tu nie odzywałam ale odkąd minęły mi mdłości i poczułam powera 2 trymestru :D oddałam się całkowicie porządkom domowym, jodze i spedzaniu czasu na świeżym powietrzu aż do wczoraj gdzie dopadło mnie takie przeziebienie i taki ból zatok, że jęcze jeszcze bardziej aniżeli po tym długotrwalym rzyganku :D

jestem w 24tc , widzę że już szalejecie z pokojami, ja w 12tc dowiedziałam się, że bedzie dziewczynka po czym na prenetalnych wyszło, ze jednak chłopiec, dobrze, że jeszcze nie szalałam z zakupami a wózek kupiłam w kolorze neutralnym brązowym :p

Paracetamol na ból zatok mogę wziąć czy lepiej to skonsultować z lekarzem? :-)
Oczywiście ze możesz paracetamol :) do 4g na dobre. Po 500mg badz 1g. Co do rozwoju plciowego niestety nie wiem, ale jak ktos ma artykul z checia przeczytam :) Zazywam paracetamol na początku ciazy. Goraczka czy przewlekły stan podgoraczkowy jest problemem w ciazy i zle wplywa na płód.
 
Hej. Ja mam ostatnio takiego wku... rwa że bez kija to lepiej nie podchodzić tak działa mi na nerwy m. Tydzień urlopu miał już mnie szlak trafia. A że ja na l4 to nic nie robi nawet szklanki i talerza nie wyniesie. Chodzę i ciągle się wdzieram.
Dziewczynki. Mam dylemat.
20 lat temu wanienka do kąpania wyglądała jak wanienka. I takową funkcję pełniła.
Kompletuje wyprawke z działu "pielęgnacja" i... zgłupiałam [emoji23][emoji23][emoji23]
Czy tez macie jakieś wynalazkowe czy klasyczne
Ja mam tradycyjna zwykła wanienke, z synem też miałam zwykła.
Celia ja przed porodem myślałam , że darcie się może pomóc, takie wyładowanie emocji i jednocześnie czułam , że ja to raczej będę się krepowala tak wydzierac..A jak przyszlo co do czego to nie potrafilam przestać krzyczeć..już po zastanawiałam się "po co ja się tak darlam?!" [emoji14] i teraz obiecuję sobie to powstrzymywać, ale życie pokaże.. :p
Ja podczas porodu nie wydalam z siebie ani jednego dźwięku. Pozna Mówił że to najcichszy poród w dziejach tego szpitala [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] mam tylko nadzieję że teraz z drugim pójdzie jeszcze szybciej.


Ja dziś piore ciuszki 4 pralki a jutro będę to prasowa [emoji26][emoji848]


Jutro mam wizytę na 17.45 nie mogę się doczekac
 
reklama
Hej. Ja mam ostatnio takiego wku... rwa że bez kija to lepiej nie podchodzić tak działa mi na nerwy m. Tydzień urlopu miał już mnie szlak trafia. A że ja na l4 to nic nie robi nawet szklanki i talerza nie wyniesie. Chodzę i ciągle się wdzieram.Ja mam tradycyjna zwykła wanienke, z synem też miałam zwykła. Ja podczas porodu nie wydalam z siebie ani jednego dźwięku. Pozna Mówił że to najcichszy poród w dziejach tego szpitala
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
mam tylko nadzieję że teraz z drugim pójdzie jeszcze szybciej.


Ja dziś piore ciuszki 4 pralki a jutro będę to prasowa
emoji26.png
emoji848.png



Jutro mam wizytę na 17.45 nie mogę się doczekac
Ja swojemu daje podpalić za zarazenie mnie. Mówi że pół dnia choroby a jestem nie do wytrzymania weltrzmerz, dekadentyzm i depresja oraz pytania z cyklu kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, po co to wszystko, każdy i tak umrze xd
 
Do góry