reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Ja też mam zwierzątko. Płeć nie znana, nie da się odróżnić. Może dla niektórych to tylko ryba, ale ona cieszy się kiedy wstaję rano żywo reagując, że zaraz dostanie jeść i tak kilka razy dziennie. Pięknie mi wyrosła ukazując swój welon. Mówię do niej "Narybciu" chociaż jest już dorosła :D odpręża mnie, kiedy patrzę jak sobie pływa :)
 

Załączniki

  • IMG_20190913_210703-01.jpeg
    IMG_20190913_210703-01.jpeg
    391,5 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Ja też mam zwierzątko. Płeć nie znana, nie da się odróżnić. Może dla niektórych to tylko ryba, ale ona cieszy się kiedy wstaję rano żywo reagując, że zaraz dostanie jeść i tak kilka razy dziennie. Pięknie mi wyrosła ukazując swój welon. Mówię do niej "Narybciu" chociaż jest już dorosła :D odpręża mnie, kiedy patrzę jak sobie pływa :)
Fakt u ryb ikrowych, czy jak to ująć, płeć jest ciężka do rozróżnienia. Niby taka pucolowata :D więc może być samiczką, ale eskpertem nie jestem. Żyworodne to rozróżniam z placem w ... Mieczyki, Molinezje, Zmienniaki, Głupiki etc etc. Też mam 3 rybki w kuli. Samiczki bojownika, był tam jeszcze samiec Franiu, ale go zeżarły i za karę nie mają chłopa.
 
Jak czytam Wasze historie to pierwszy raz w życiu cieszę się że pracuję w korpo, tu kasa musi być na czas. Powodzenia dziewczyny!
Ja też w korpo i do tej pory wszystko się zgadzało, a w lipcu nagle porządnie okrojona wypłata .. Poprosiłam o wyjasnienie, okazało się że nie zaplacili mi za 12 dni..:/ bo mialam L4 do 19.07 (piątek) i potem w poniedzialek poszłam do gin i dostalam L4 wstecz od 20.07. A oni mi w pracy od 20.07 do 31.07 wpisali urlop wychowawczy...miałam co prawda być na wychowawczym, ale już w czerwcu mailowo, a w lipcu przez recepcję przekazałam wniosek z rezygnacją w związku z kolejną ciąża...no i tak do dziś ich męczę i nie racza mi odpisać :/
 
No właśnie, mi się marzy sesja ciążowa... To piękna pamiątka. W sumie myślałam o 3... pierwsza zaraz romatyczne plenery jesienne w wawie z partnerem, druga późna ciąża studio beauty, fashion i akt wnętrza. ALe nie wiem czy będę się mogła pochwalić zdjęciamy na face czy raczej do szuflady.
Co do kontroli i pracy, nie każda ciężarna idzie na l4 bo jest ciąża wysokiego ryzyka... Stres, chemia - kosmetyczki, fryzjerki, stojąca praca po 8 h - galerie, chłodnie, prace w sys. zmianowym, rozładunek cięzarów na magazynie, praca ze zwierzętami, które mogą być nosicielami chorób np: wet... albo sobie wyobraźcie taką Panią Policjant czy ochroniarz :D jak leci z brzuchem, pościg za złodziejem w 7 miesiącu:D
Sa prace gdzie nie dalo by sie pracowac na swoim stanowisku. Ale zgodnie z prawem pracy pracodawca ma obowiazek zmirnic stanowisko bracy badz jesli to nie mozliwe mimo wszystko placic ekwiwalent ciezarnej.a ze malo ktory pracodawca to robil i czesto mowili prosze isc na l4 pomimo ciazy wyokiego ryzyka to niestety nie dziwie sie ze ZUS kontroluje kobiety a NFZ lekarzy. Sami niesty do tego doprowadzilismy.
 
Normalnie ze zdjęć - akrobata. Widzisz a tak się martwiłaś, a tymczasem Synuś pięknie rośnie i pięknie fika.
Kochany mój dzidzioszek. Ale fakt, jestem spokojna, nie ma rozszczepu i wszystko gra.
Gratuluję :-) A prenatalne miałaś na NFZ ? ja mam we wtorek :-) :)
NFZ Pani była bardzo miła, ciągle nas czymś rozśmieszała, a ja nie mogłam tak za bardzo z tym aparatem usg na brzuchu :D
Fakt u ryb ikrowych, czy jak to ująć, płeć jest ciężka do rozróżnienia. Niby taka pucolowata :D więc może być samiczką, ale eskpertem nie jestem. Żyworodne to rozróżniam z placem w ... Mieczyki, Molinezje, Zmienniaki, Głupiki etc etc. Też mam 3 rybki w kuli. Samiczki bojownika, był tam jeszcze samiec Franiu, ale go zeżarły i za karę nie mają chłopa.
Ruba, bo spasiona. Bardzo lubi jeść. Za jedzenie odda wszystko ;) już trzeci raz zmieniałam jej rośliny, bo wszystkie zeżarła :p
Miałam w życiu 3 Bojowniki, oczywiście w odstępie czasu. Piękne ryby, ale lubią mieć granicę i nie wszystkie ryby tolerują, zawsze trzymałam w głównym akwarium. No niestety lubią bojować, szczególnie ze sobą. Aż się zastanawiam, jak one się rozmnażają, skoro potrafią się zabijać...
 
reklama
Nie tylko, bo dochodzą jeszcze karyny które nigdy nie schanbily się pracą. Poszły po znajomości i spisały umowę, a dzień potem na l4 :)
Stad pisalam ze lekarze tez nie chca wyposywac l4. Jak poszlam potwierdzic ciaze z wynikiem bety a na usg byl zarodek zadnego l4 nie dostalam, a lekarz wiedzial i pytal gdzie pracuje. Dostalam zaswiadczeniebo ciazy do kadrm lecz niestety zle ske czulam i poszlam do lekarza 1 kontaktu i juz mialam ctk ponad 150i na to dostalam l4 . Stricte na ciaze niebma l4 tylko na jakies konkretne uciazliwe dolegliwosci
 
Do góry