reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

co polecacie na zaparcia? przed ciąża miała już problemy a teraz to dramat. :/ siemie, śliwki, laktuloza, laximama, duphastan, to wszystko nie pomaga za bardzo bo wizyta w toalecie raz. na 2 tygodnie to nie ma szału :/ macie coś jeszcze co możecie polecić?
Czasem działa jak zjesz kilka owoców kiwi. Jeśli pijesz kawę do zjedz do niej kilka kostek czekolady, powinno podziałać. Wiadomo jogurty, kiszonki. A jak jest bardzo źle to w marketach można dostać w butelkach sok z kiszonej kapusty. Pijesz szklankę lub dwie i efekt natychmiastowy murowany;)
 
reklama
co polecacie na zaparcia? przed ciąża miała już problemy a teraz to dramat. :/ siemie, śliwki, laktuloza, laximama, duphastan, to wszystko nie pomaga za bardzo bo wizyta w toalecie raz. na 2 tygodnie to nie ma szału :/ macie coś jeszcze co możecie polecić?
Ja biorę czopki glicerynowe. W pierwszej ciąży mnie ratował i teraz w tej.
 
Mam pytanie do mamusiek, które czują już ruchy swoich maleństw. Powiedzcie mi czy czujecie je codziennie, systematycznie? Bo ja już mam trochę stresa, bo ostatnio jakoś moja malutka nie jest zbyt ruchliwa i się martwię . Najlepiej już bym do mojej gin dzwoniła
Ja czuję czasem, nie cały czas i nie codziennie. Zależy jak się ułoży. Teraz nie czułam przez 3 dni a dziś czuję. Więc różnie.
 
Pytanie odnośnie 1 ciąży. W którym tygodniu poczulyscie pierwsze ruchy ? :-)

Przy pierwszym książkowo około 20 tygodnia pojawiło się.uczucie motyla. Przy drugim nie pamiętam, a przy trzecim.... Tracę cierpliwość czytając że już od 16 tygodnia możliwe jest wyczucie pierwszych ruchów. Takze indywidualna sprawa.
 
reklama
Do góry