reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Dzien dobry dziewczyny. Bądźmy dobrej myśli. Pozytywne myślenie dużo pomaga ale rozumiem że czasem strach jest ponad to... Dostalam randke na 11h30. I odradzono mi hydroterapie na kregoslup. Więc dziś nici z basenu. Od rana nie widzę krwi więc myślę nie będzie tak źle.
Zybulowa@ ja mam 40, też to moja trzecia ciąża, niespodzianka. Mdłości to ja mam bez przerwy, mam lek przepisany przez moja ginekolog, ale ponieważ jest drogi na moja kieszeń to biorę tylko do spania dwie tabletki aby chociaż w nocy w miare odpocząć. Tak, nawet w nocy męczą mnie nudności, to już mam tak trzecią ciążę...Ileż my zniesiemy dla naszych pociech...
Miałam koszmar w nocy i płakałam...śniło mi się że mój prawie 8letni syn zmarł... Istny koszmar ale może to dlatego, że bardzo się bałam tych wczorajszych plamień i że stracę moją fasolkę
Rano wstałam to wysciskalam mojego syna...
A mi jak byłam w 6 tygodniu (wtedy wymiotowałam cały dzień) lekarka powiedziała, że nie ma bezpiecznego leku na mdłości w ciąży i nic mi nie przepisała. Powiedziała, że mogę kupić sobie tabletki ze sproszkowanym imbirem, tylko aby były bez konserwantów (są w sklepach z suplementami).
 
Mdłości na szczęście minęły, jakieś powiedzmy incydenty się zdarzają, ale w porównaniu do tego co było to jest mega poprawa. Teraz to dokucza mi zmęczenie, ciągłe sikanie i właśnie takie uczucie rozpychania się w podbrzuszu, ale to chyba normalne. W nocy wstaję co godzinę albo częściej do toalety, bo aż mnie skręca tak mi się chce siku. Już chyba macica mi na pęcherz naciska. Dziś w nocy 6 razy wstawałam, chyba powinnam spać w łazience;) Też chodzę w jednych spodniach, które mi nie uciskają brzucha. W szafie cała półka spodni, a ja nie mam w czym chodzić;)
Powiedziałaś już w pracy? Ja jeszcze nie, czekam na wyniki badań i jak będzie wszystko dobrze to powiem, ale trochę mnie to stresuje. Muszę w końcu powiadomić szefa, bo pewnie w sierpniu pójdę na zwolnienie, bo już jest mi trudno chodzić po budowach albo budynkach z grzybem. Wejście na 4 piętro to dla mnie wyczyn, a zdarza się, że muszę gdzieś wejść.
U mnie siku w nocy się unormowało do 3 razy o stałych godzinach, za to w dzień czasem co kilka minut mi się chce. Podobno w 12 tyg. Macica do góry się nieco przesunie i już tak bardzo nie będzie uciskać na pęcherz. Z powiedzeniem w pracy na szczescie moge jeszcze poczekac do przyszlego tygodnia jak juz bede po usg genetycznym, szef naciska na rozmowe o moim awansie bo mialam przejac obowiazki osoby która za miesiąc odchodzi więc przeciągam naszą rozmowę ile mogę, ale też nie chce na ostatnią chwilę informować żeby mogli sobie ułożyć wszystko beze mnie. Jakbym pracowała tak jak ty to też od razu bym szła na zwolnienie bo szczególnie w te upały jest ciężkoooo;(
 
Dziewczyny, wy też macie pryszcze, albo podobne zmiany skórne? Mnie to pieroństwo wylazło na czole, teraz głupio wyglądam. Jak macie, to jak sobie z tym radzicie?
 
Ja dziś wizytę mam na 14tą....boję się, zawsze do 16tygodnia mam mega stres co będzie. To moja trzecia ciąża, mam 37 lat, więc już siły nie te :-) czuje się mega ospała, generalnie przespalabym 24godziny :-) czuje czasem lekkie kłucie, ale chyba tak powinno być... No zobaczymy co dziś lekarz powie
Witaj. W podobnym wieku jestesmy ;) tez jestem ospała. Normalnie z lozka bym nie wychodziła, a jak musze gdzies podjechac to drzemki nawet w aucie zaliczam
Dziewczyny, wy też macie pryszcze, albo podobne zmiany skórne? Mnie to pieroństwo wylazło na czole, teraz głupio wyglądam. Jak macie, to jak sobie z tym radzicie?
Mialam pryszcza jak na okres.. i tak mi zostało. Niestety hormony robią swoje
 
Dziewczyny, wy też macie pryszcze, albo podobne zmiany skórne? Mnie to pieroństwo wylazło na czole, teraz głupio wyglądam. Jak macie, to jak sobie z tym radzicie?
Też ostatnio na czole mi kilka takich wrednych pryszczy wyszło i kilka jak się włosy zaczynają. Tak właśnie się zastanawiałam czy to przypadek czy hormony, ale wcześniej tak nie miałam, więc pewnie hormony.
Jeśli jest coś blisko wierzchu to próbuję wycisnąć, inaczej dziadostwo kilka tygodni nie chce zejść, innej rady nie mam:(
 
Hej dziewczyny, witam nowe mamusie . Wczoraj miałam wizytę lekarz obejrzał moje wyniki krwi wszystkie w normie. Jedyne co to nie przechodzilam toksmoplazmozy więc trzeba uważać. Dzidziuś rozwija się prawidłowo widziałam jak rusza rączkami i nóżkami . Kolejna wizyta 25.06 wtedy dostanę skierowanie na prenatalne z racji wieku (36) będę mieć refundowane. Dziewczyny jak macie ze spaniem? Ja wogole nie mogę spać... Kręcę się w nocy z boku na bok a jak już uda mi się zasnąć to i tak zaraz muszę wstawać na siku... Dodam że nie robię sobie żadnych drzemek w ciągu dnia. W poprzedniej ciąży miałam spanie na zawołanie a teraz całkiem inaczej.
 
Hej dziewczyny, witam nowe mamusie . Wczoraj miałam wizytę lekarz obejrzał moje wyniki krwi wszystkie w normie. Jedyne co to nie przechodzilam toksmoplazmozy więc trzeba uważać. Dzidziuś rozwija się prawidłowo widziałam jak rusza rączkami i nóżkami . Kolejna wizyta 25.06 wtedy dostanę skierowanie na prenatalne z racji wieku (36) będę mieć refundowane. Dziewczyny jak macie ze spaniem? Ja wogole nie mogę spać... Kręcę się w nocy z boku na bok a jak już uda mi się zasnąć to i tak zaraz muszę wstawać na siku... Dodam że nie robię sobie żadnych drzemek w ciągu dnia. W poprzedniej ciąży miałam spanie na zawołanie a teraz całkiem inaczej.
U mnie tak średnio ze spaniem, dużo się kręcę i wybudzam się, wiecznie siku mi się chce i kursuję do łazienki, więc potem w dzień jestem zmęczona.
 
Witam się po dłużej przerwie :) te upały mnie wykończą w domu upał za oknem budowa więc na dłuższą mete nie da się dłużej siedzieć przy otwartym oknie ze względu na hałas...
Dziewczyny mam straszne wyrzuty sumienia moja córeczka cały czas chce być u mnie na rączkach tylko u mnie zasypia i widzę że potrzebuje tej bliskości a jak dłużej ją ponoszę to czuję że boli mnie brzuch i kręgosłup to jednak jest 7kg. Mąż stara się mi pomóc ale Mała ewidentnie chce żebym to ja Ją nosiła
 
reklama
Dziewczyny, wy też macie pryszcze, albo podobne zmiany skórne? Mnie to pieroństwo wylazło na czole, teraz głupio wyglądam. Jak macie, to jak sobie z tym radzicie?
Witam nowe mamy... Ja mam okropnie na twarzy pryszcze że masakra jak narazie +1 kg nie mam wagi w domu... Ostatnio juz lepiej się czuje. W nocy to masakra z tym siku a teraz wody pije więcej. W czasie upałów idziemy z córką do wody
 
Do góry