reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Dziewczyny a np takie zupy krem np. z brokułów zblendowane? Tez odpadają? Jeśli ktoś słodzi herbatę lub kawę to chyba najlepszy będzie ksylitol.

Największy problem mam z obiadem... nie wiem zupełnie co jeść [emoji20] zazwyczaj to było cos smażonego, ziemniaki, makarony...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Z ksylitolem radze uwazac, bo przeczyszcic moze. Mozna wptowadzac po cwiartce lyzeczki
 
reklama
A co do slodzika.. duza jego ikosc moze wywolac bolr brzucha. My w domu uzywamy do herbaty. Wiec ta 1-2 herbaty dziennie nie ma odzwierciedlenia. Cukrzyca ciazowa jest na chwile wiec mozna sie nez tego obejsc. Ale dzieki slodzikowi moje dwa domowe slodziaki moga spokojnie pic popularne napoje b3z obaw
 
@Ropuszka666 właśnie tak apropo to co się dzieje u Maluszka jak przy cukrzycy te cukry skaczą? Bo jedyne co do mnie dotarło to waga urodzeniowa dużo większa, ale takie szczegóły to nic...
Oczywiście u osób które nic nie robią z cukrzyca w ciazy .


Najczęstsze wady dotyczące płodów to:

wady serca
wady nerek
wady ośrodkowego układu nerwowego – wodogłowie, upośledzenie rozwoju tkanki nerwowej.
Oprócz powyższych występują również: niedojrzałość układu oddechowego, zaburzenia metaboliczne, makrosomia (czyli nadmierny wzrost płodu). Ryzyko wcześniactwa w tej grupie jest znamiennie wysokie i wynosi ok. 10-30%. Ze względu na makrosomię w grupie tej obserwujemy też znaczny wzrost urazów okołoporodowych. Do nich należą złamania kości długich i obojczyków, krwiaki pod okostną, urazy nerwów.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a np takie zupy krem np. z brokułów zblendowane? Tez odpadają? Jeśli ktoś słodzi herbatę lub kawę to chyba najlepszy będzie ksylitol.

Największy problem mam z obiadem... nie wiem zupełnie co jeść [emoji20] zazwyczaj to było cos smażonego, ziemniaki, makarony...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Ja jem dużo rzeczy robionych w piekarniku parowym . Ryby , drób ,kalafior ziemniaki mała ilość ale jem , makaron razowy spagethii z pomidorami i mięsem z indyka , fasolka szparagowa, ostatnio robiłam gołąbki z pieczarkami i ryżem , ryż z kefirem i malinami , musisz pamiętać żeby nie rozgotowywać rzeczy musza być na półtwardo bo wtedy nie podnoszą indeksu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rzeczywiście cisza, może wszystkie zajęte zdrowym pichceniem [emoji6]

Przeczytałam post @Ropuszka666 o skutkach cukrzycy i się zestresowałam... ponieważ teoretycznie nie jestem w grupie ryzyka to mi w Irlandii badanie krzywej cukrowej nie przysługuje. Ale polski ginekolog też dziś powiedział, że mam tego badania zażądać, bo to standardowe i konieczne badanie wg standardów europejskich.
Kurde, muszę zadzwonić do rodzinnego w przyszłym tygodniu i chyba mu wiercić dziurę w brzuchu, żeby mi skierowanie na to dał.
 
@Veronique u nas wszystko w porzadku, zamówiłam juz mebelki do pokoiku, bo trzeba na nie trochę poczekać [emoji6] a jak u Ciebie kompletowanie wyprawki? Zamówiłas juz wózek? Ta moja cukrzyca ciążowa to chyba jednak ściema, od środy mierze cukier glukometrem i tylko raz miałam 153 (ale zrobiłam sobie pankejki z trzech łyżek cukru) a teraz ciagle mam w normie, po śniadaniu np 84, po rosole 94, po schabowym z ziemniakami i surówka 114...
A tak poza tym byłam w czwartek na wizycie u mojej ginekolog i dała mi skierowanie do poradni diabetologicznej i mały wazy juz około 1,2 kg [emoji7]
@Kejka faktycznie lepiej zrobić, nawet dla własnego spokoju psychicznego [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Rzeczywiście cisza, może wszystkie zajęte zdrowym pichceniem [emoji6]

Przeczytałam post @Ropuszka666 o skutkach cukrzycy i się zestresowałam... ponieważ teoretycznie nie jestem w grupie ryzyka to mi w Irlandii badanie krzywej cukrowej nie przysługuje. Ale polski ginekolog też dziś powiedział, że mam tego badania zażądać, bo to standardowe i konieczne badanie wg standardów europejskich.
Kurde, muszę zadzwonić do rodzinnego w przyszłym tygodniu i chyba mu wiercić dziurę w brzuchu, żeby mi skierowanie na to dał.
Kejka, ja też nie jestem w grupie ryzyka i cukier na czczo kilka razy robiłam w lab i zawsze ok a na krzywej po 2h 157... glukometr i dieta. Nigdy bym nie pomyślała, że mi takie kwiatki wyjdą...Myślę, że u Ciebie wszystko ok, ale jak masz byc spokojniejsza to sprawdź [emoji5]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry