reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
reklama
Ależ oczywiście [emoji6] cola zawiera wyłącznie węglowodany proste, a więc powodujące natychmiastowy skok cukru. Natomiast kanapki i frytki z McDonald to już ww złożone, a więc dłużej ulegają trawieniu / uwalnianiu [emoji4] no i litr coli to niemal 100g ww, a żeby tyle dostarczyć z jedzenia nawet w McDonald to trzeba sporo zjeść [emoji6] stąd w diecie cukrzyków wskazane są ww złożone a nie proste [emoji6]

Napisane na G7-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
No gdzie zlozone we frytkach ... maca. One ziemniaka nie widzialy
 
Ostatnia edycja:
No gdzie zlozone we frytkach ... maca. One ziemniaka nie widzialy
Nie tylko ziemniaki są weglowodanami złożonymi [emoji6] mam świadomość z czego są zrobione i nadal to lepszy wybór niż cola. Frytki z McDonald w 100g mają 36g ww, z czego 0,3g cukrów, czyli ww prostych [emoji6]

Napisane na G7-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Imponujące są te rozważania :D tak miło mi się je czyta. W końcu ktoś rzeczowo dyskutuje na temat w którym jestem zielona :) wiele wskazówek dziewczyny dla cukierkowych mam, dziękuje!:tak:
 
Powiem wam dziewczyny ze u Mnie mija trzeci tydzień na diecie i insulinie . Z początku wyeliminowałem wszystko co się dało i 2,5 kg na minusie w tydzień . Dostałam opr od diabetolożki i zamiast 5 posiłków mam jeść 7 . Zabroniła mi owoców całkowicie i zup . Zero produktów przetworzonych itp . W tym momencie testuje . Wprowadziłam mandarynki maliny i borówki . I te owoce nie podnoszą mi aż tak glikemii . Nie ukrywam ze sfiksowałam się na maxa bo lekarka tak mi nagadała o tym co się dzieje z dzieckiem gdy dostaje za dużo glukozy ze byłam przerażona . Dziś już ogarniam lepiej te moje cukry i wiem co mogę zjeść a co nie ale ta moja dieta nie jest już tak drastyczna . Choć czekolada tylko 70% i kostka od czasu do czasu [emoji12]plus taki ze od początku ciąży łącznie nie całe 5 kg na plusie wiec nie będzie aż tak dużo do zrzucenia no i M twierdzi ze mam dużo mniejszy cellulit niż przed ciążą


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Powiem wam dziewczyny ze u Mnie mija trzeci tydzień na diecie i insulinie . Z początku wyeliminowałem wszystko co się dało i 2,5 kg na minusie w tydzień . Dostałam opr od diabetolożki i zamiast 5 posiłków mam jeść 7 . Zabroniła mi owoców całkowicie i zup . Zero produktów przetworzonych itp . W tym momencie testuje . Wprowadziłam mandarynki maliny i borówki . I te owoce nie podnoszą mi aż tak glikemii . Nie ukrywam ze sfiksowałam się na maxa bo lekarka tak mi nagadała o tym co się dzieje z dzieckiem gdy dostaje za dużo glukozy ze byłam przerażona . Dziś już ogarniam lepiej te moje cukry i wiem co mogę zjeść a co nie ale ta moja dieta nie jest już tak drastyczna . Choć czekolada tylko 70% i kostka od czasu do czasu [emoji12]plus taki ze od początku ciąży łącznie nie całe 5 kg na plusie wiec nie będzie aż tak dużo do zrzucenia no i M twierdzi ze mam dużo mniejszy cellulit niż przed ciążą


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Czesto dieta cukrzycowa jest regorystyczna ale idzie sobie dojodzic. Najwazniejsze ze za kilka tygodni minie, wiec spokojnie dasz rade.

Sprobuj sobie dobrej jakosci lodow waniliowych - takich aby w 100g bylo wiecej niz 50g tluszczu. Mala porcja nie powinna podniesc Ci poziomu cukru.

Mozesz poszukac np. Galaretki bez cukru i zrobic na slodzikach - pycha!

Co do zup.. hmm mysle ze kapusniak z mala iloscia marchewki i ziemniakow. Spokojnie miska krupniku, ogorkowa, rosolek, pomidorowka ale z makaronem orkiszowym (smaczniejszy od razowego) - zobacz w rossmannie.
Oczywiscie zupy bez maki itd.

Z owocow ew. Maliny, pol jablka.

Z wazyw uwazaj na fasole, marchew, buraki
 
Czesto dieta cukrzycowa jest regorystyczna ale idzie sobie dojodzic. Najwazniejsze ze za kilka tygodni minie, wiec spokojnie dasz rade.

Sprobuj sobie dobrej jakosci lodow waniliowych - takich aby w 100g bylo wiecej niz 50g tluszczu. Mala porcja nie powinna podniesc Ci poziomu cukru.

Mozesz poszukac np. Galaretki bez cukru i zrobic na slodzikach - pycha!

Co do zup.. hmm mysle ze kapusniak z mala iloscia marchewki i ziemniakow. Spokojnie miska krupniku, ogorkowa, rosolek, pomidorowka ale z makaronem orkiszowym (smaczniejszy od razowego) - zobacz w rossmannie.
Oczywiscie zupy bez maki itd.

Z owocow ew. Maliny, pol jablka.

Z wazyw uwazaj na fasole, marchew, buraki

Moja diabetolog twierdzi ze najgorsza rzeczą w cukrzycy ciążowej jest słodzik i zakazuje go . Akurat nie należę do pożeraczy słodyczy i jakoś tego mi nie brak ale zupki uwielbiam . Do stycznia już nie długo . Tyle zniosłam by mieć ta moja córcię to i z tym dam radę [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a np takie zupy krem np. z brokułów zblendowane? Tez odpadają? Jeśli ktoś słodzi herbatę lub kawę to chyba najlepszy będzie ksylitol.

Największy problem mam z obiadem... nie wiem zupełnie co jeść [emoji20] zazwyczaj to było cos smażonego, ziemniaki, makarony...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry