reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
@Katarina91 jest seria syropów P re na len (?) Dla kobiet w ciąży. W lupke u nas na forum sobie wpisz hasło np gardło i już było pisane co która miała. Z domowych sposobów to syrop z cebuli, czosnek, herbata z lipy z sokiem malinowym etc. Na gardło tantum verde w spreju, paracetamol na ból głowy i gorączkę.

Napisane na 2014813 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny pomocy!
Co na przeziębienie w ciąży? Meczy mnie katar i ból głowy póki co i trochę drapie w gardle. Wzięłam na noc 1 Apap i rano tez jeden.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
W aptece są dostępne preparaty dedykowane kobietom w ciąży i karmiącym. Ale niestety sporo kosztują.
Z domowych sposobów:
- jedz surowy czosnek
- pij dużo ciepłych herbat - owocowych np. z miodem
- zadbaj o odpowiednią podaż wit. C - jedz surową paprykę czerwoną, pomarańcze
- ssanie kostek gorzkiej czekolady pow. 70% zaw. kakao - sama czynność ssania łagodzi odczuwanie dyskomfortu ze strony gardła, a zawarta w kakao teobromina działa przeciwkaszlowo
- na katar inhalacje parowe z olejkiem mentolowym

Mi to wszystko pomogło w 15tc jak miałam przeziębienie z gorączką sięgającą do 39st.
 
Dziewczyny pomocy!
Co na przeziębienie w ciąży? Meczy mnie katar i ból głowy póki co i trochę drapie w gardle. Wzięłam na noc 1 Apap i rano tez jeden.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja wczoraj wypilam mleko z miodem i czosnkiem i porządnie nagrzałam sobie w pokoju przed spaniem żeby się wypocić. Dzisiaj czuję się już dużo lepiej [emoji4] zamierzam powtórzyć ten sam manewr.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny :)
Za 1.5 godziny mam wizytę. Pewnie będzie pomiar szyjki. No i mam nadzieję, że Mała ma się dobrze
Spałam dzisiaj jak zabita.
Niektóre noce są takie, że obudzę się i dręczy mnie miliard myśli (nie związanych z ciąża) i nie mogę spać, później chodzę jak zombie.
 
Cześć Dziewczyny :)
Za 1.5 godziny mam wizytę. Pewnie będzie pomiar szyjki. No i mam nadzieję, że Mała ma się dobrze
Spałam dzisiaj jak zabita.
Niektóre noce są takie, że obudzę się i dręczy mnie miliard myśli (nie związanych z ciąża) i nie mogę spać, później chodzę jak zombie.

Trzymam kciuki [emoji846]też mam takie gonitwy myśli. Wcześniej były fantasy sny teraz takie "atrakcje".


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na przeziębienie przy goraczce mozna wziac paracetamol, tak mowil moj lekarz. Jesli jednak to tylko gardlo i katar to najlepsze sa domowe sposoby (czosnek, cytryna, sok malinowy, syrop z cebuli) ale o tym juz pisalyscie powyzej :)
Jak wizyty? :)
 
reklama
@Veronique jak wizyta? Jak maleństwo? :)

Hej,
Dziękuję, właśnie wróciłam bo byłam jeszcze w sklepie.
Przytyłam :) osiągam już prawie wagę z 6 tygodnia ciąży :)
Szyjka sie nie skraca, w badaniu zamknięta.
Mam niestety cały czas utrzymujący się bialkomocz, więc kolejna wizyta za 2 tygodnie i w międzyczasie zlecone badania krwi, bo posiewy mam czyste. I z szyjki macicy i posiew moczu.
Póki co łożysko się nie podnosi i nadal tendencja do przodowania. No ale nie można mieć wszystkiego :))))
 
Do góry