reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Ja o prenatalnych dowiem sie na najblizszej wizycie ale chyba lekarz prowadzący to robi. W dodatku minelo mi magiczne 35 lat i nie wiem czy nie rozszerzone to badanie jest. W razie czego bede szukac gdzies indziej ale pamietam z pierwszej ciazy ze moj lekarz to robil.
Monia123 mnie jedne jeansy juz mocno cisną. Lada chwila nie ukryje a wiedza tylko najbliżsi

Ja tez już po 35, wiec myśle o PAPPA w 12-13tc. Na razie kończę 6 tc, wiec przede mna jeszcze drugie tyle do testów... wiem, wiem minie szybciutko.
 
reklama
Lekarz już wam puszczal dźwięk serduszka ? Ja jak byłam w 6t4d to doktorka powiedziała, że na tym etapie nie posłuchamy,bo nie wolno... :) i tylko widziałam na monitorze pikajacy punkcik. :)
Jak byłam w 6tc to tez juz słuchałam serduszka a teraz 9tc to już do karty dr wpisała puls płodu ☺
Ciekawe czemu lekarz powiedział ze nie wolno ?
 
Jak byłam w 6tc to tez juz słuchałam serduszka a teraz 9tc to już do karty dr wpisała puls płodu ☺
Ciekawe czemu lekarz powiedział ze nie wolno ?
Czesc lekarzy tak praktykuje bo do konca 1 trymestru wiele sie moze wydarzyc...

Ja u mojego lekarza serduszka nie slyszalam w poprzedniej ciazy, puscili mi na IP, uslyszalam a godzine później poronilam... Jesli lekarz nie puszcza serduszka za wczesnie to jest dobrym specjalistom, wiem co mowie........
 
A ja zwolniłam sie wcześniej z pracy bo dostałam bardzo uciążliwych kłuć w brzuchu, nie byłam w stanie sie ruszać bo kazdy ruch to tak jakby mi ktoś cos wbijał w brzuch - poszłam do lekarza (nie tego co prowadzi moja ciąże), od razu usg i.... wszystko jest idealnie! Dzidziuś ma 6,6mm... i najpiekniejszy prezent na Dzień Mamy? Zdrowe pieknie bijące serduszko [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Swietny prezent :)
Ja tez juz nie moge sie doczekac srody :d
 
Myślałam, że na mdłościach się zakończy ale niestety. Obudziłam się w strasznym stanie, zrobiłam sobie herbaty i nie zdążyłam dopić szklanki a się herbaty pozbyłam...
Szkoła musi dziś na mnie poczekać

Apropo gotowania, ja po prostu to lubię a do tej pory właściwie nie miałam problemu z zapachami ale od dzisiaj to już nie wiem. I mam jeszcze cholerne poczucie obowiązku, że muszę tego mojego faceta nakarmić :)
 
Witam porannie, odnośnie sluchania serduszka tak wczesnie opisywala mamaginekolog na swoim blogu. Z tego co pamietam sa opinie wśród lekarzy ze moze to zaszkodzić. Bo uzywa sie do tego nie usg tylko innego sprzetu.
 
Witam porannie, odnośnie sluchania serduszka tak wczesnie opisywala mamaginekolog na swoim blogu. Z tego co pamietam sa opinie wśród lekarzy ze moze to zaszkodzić. Bo uzywa sie do tego nie usg tylko innego sprzetu.

Jaki inny sprzęt? Ja usłyszałam serduszko podczas normalnego usg, trwało to pare sekund - jakoś mi sie nie chce wierzyć że to może zaszkodzić, ale dobrze że kazdy ma wybór i jak ktoś nie chce usłyszeć z obawy że cos sie może stać to się na to nie decyduje :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@xssenia nie wiem czy dobrze rozumiem, poronienie nastąpiło z powodu słuchania serduszka ??
Moim zdaniem słuchanie serduszka to indywidualna sprawa. Zależy od samej ciąży, sposobu w jaki się zaszło w ciążę no nie wiem tak na logikę to biorę. ja jestem po iui i u nas wszystko wygląda trochę inaczej, inna tez będzie opieka po ivf a inna w wyniku naturalnych starań.
Trzeba ufać lekarzowi któremu dajemy do opieki swoją ciążę. wiadomo 1 trymestr jest bardzo ważny, ale w życiu różne rzeczy się zdążają i niestety w 2 i 3 tez.
Ważny jest również sam sprzęt którym wykonuje się usg.
 
Ostatnia edycja:
Życzę Wam miłego dnia ☺
U mnie piękna pogoda, słoneczko świeci, ptaki śpiewają.
Dzisiaj dzień sprzątania a później odpoczynek ☺
 
reklama
@xssenia nie wiem czy dobrze rozumiem, poronienie nastąpiło z powodu słuchania serduszka ??
Moim zdaniem słuchanie serduszka to indywidualna sprawa. Zależy od samej ciąży, sposobu w jaki się zaszło w ciążę no nie wiem tak na logikę to biorę. ja jestem po iui i u nas wszystko wygląda trochę inaczej, inna tez będzie opieka po ivf a inna w wyniku naturalnych starań.
Trzeba ufać lekarzowi któremu dajemy do opieki swoją ciążę. wiadomo 1 trymestr jest bardzo ważny, ale w życiu różne rzeczy się zdążają i niestety w 2 i 3 tez.
Ważny jest również sam sprzęt którym wykonuje się usg.
Nie w wyniku słuchania. Ale inaczej sie odbiera taka tragedie jak sie to serce juz slyszalo. A to ze konowal mnie wtedy badal to już inna sprawa
 
Do góry