reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Ann90 ja tez biorę Duphaston 2 x 1, więc jedno opakowanie tylko na 10 dni :/ póki co mam do 16go tygodnia, zależy jak lekarz przepisze, raczej lekarze zalecają do minimum 12 tygodnia póki nie ma łożyska, pozniej jest już bezpieczniej... są apteki że kupisz i za 25 zł jedno.
 
reklama
Już po wizycie. Wszystko zdrowe, czyste jak to powiedział lekarz :) A co do malucha to ma ok 11mm, 7my tydzien. Przepisal mi Duphaston 2x dziennie na pojawiające się plamienia. Swoją drogą nie wiedziałam, że to kosztuje 80 zl (dwa opakowania). Dobrze, ze mam spore oszczedności, z myślą o potomku :) ważne żeby zdrowe było! Dziewczyny, ktore łykają ten lek - wiecie może ile mam tego "wybrać"? W dwoch opakowaniach jest razem 40 tabl. Całość? Z ekscytacji zapomniałam dopytać. No i badania. Na tydzień przed kolejną wizytą - a ta za miesiac :)

40 tabletek masz na 20 dni, więc wybierz najlepiej wszystkie, żeby Ci starczyło do kolejnej wizyty. Nie dostałaś recepty na to? 80 zł to chyba 100%, ja zapłaciłam ok. 40 zł za dwa opakowania.
 
Jestem sina albo te czasy są jakieś inne albo ja jestem przedpotopowa i jest jakaś nowa moda. Czy wy ubezpieczycie niemowlaka? Dzwoni do mnie babka od ubezpieczeń dla dzieci , niewiem skąd wie no i na dodatek jest sens ubezpieczać 7mc dziecko???

My z mężem mamy ubezpieczenie na życie i od wypadków i mamy połączone z nasza córka. Gdyby coś sobie złamała , albo odpukać miała raka pokrywają opiekę lekarska i leczenie, za każda zlamana kostkę dostaje pieniądze No i gdyby nam się coś stało to jest zabezpieczona. Płacimy z nią grosze...


 
A jeśli mogę zapytać co pomogło Ci na zaparcia? Bo ja już próbuję wszystkiego co naturalne...

U mnie było podobnie z mdłościami, ale im dalej tym jest gorzej... :]

Jutro się chyba zbiorę, a jak nie to do piątku i ogarnę te badania bo wizyta coraz bliżej. W środę za tydzień mam umówione USG piersi i wtedy będę miała już wszystkie badania.

Miałam straszne wzdęcia i zaparcia, ale powiem szczerze, że same mi przeszły, nie umiem powiedzieć co mi pomogło. Zazwyczaj po ciezkim jedzeniu był problem, teraz staram sie jednak jesc lżej.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj rano byłam zawieźć mocz na badanie.
Później poszłam na targ i jak zobaczyłam arbuza myślałam że zjem go na miejscu :-D i jeszcze winogron!
Wróciłam po zakupach do domu i jak zjadłam arbuza to mdłości mi przeszły i póki co nic mi nie jest więc może faktycznie dziś jest ten dzień kiedy zakończy się przygoda z nimi :)

Co do kawy, to przed ciążą tez dużo piłam oczywiście z mlekiem i myślałam że nigdy nie będę mogła wytrzymać bez kawy. odkąd jestem w ciąży to wypiłam może z 5 kaw ☺

Nie pamiętam która z Was pisała o duphastonie... ja biorę 3x po jednej tabletce dziennie. z tego co kiedyś usłyszałam to jak się już zacznie brać takie leki to trzeba brać minimum do 12tc bo duphaston to progesteron i jego gwałtowny spadek nie jest bezpieczny.

gratuluję mamuśka po wizytach !! :biggrin2:

I witam nowe mamy !!
 
40 tabletek masz na 20 dni, więc wybierz najlepiej wszystkie, żeby Ci starczyło do kolejnej wizyty. Nie dostałaś recepty na to? 80 zł to chyba 100%, ja zapłaciłam ok. 40 zł za dwa opakowania.
To było wypisane na recepcie... Poszlam do pierwszej lepszej apteki i tak mnie widocznie skasowali, bo do tej mojej nie bylo mi dzis po drodze, a tam gdzie zwykle chodze jest najtaniej. Dramat :D nastepnym razem Was spytam, gdy czegos nie bede pewna. Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam i wracam do garow! Dzis juz jest o wiele lepiej :) troche odpoczywam, bo ostatnio mialam 8 dni pracujacych z rzedu ;)
 
Zastanawiam się nad drewniana kołyską.. co sądzicie, warto?
Tak myślę, że jak będzie niemowlak to łóżeczko drewniane bedzie stalo w sypialni u nas, a kolyske znalazlam fajna, na kółkach, więc mogę ja sobie pojechać czy do salonu czy do kuchni. Ma 90 cm, więc pewnie dzieciaczek szybko wyrośnie, ale to zostanie jeszcze na 2 dziecko :)
 
reklama
hej dziewczyny :)

Ja biore Duphaston 3x1 i tez mnie oczy zabolaly jak zobaczylam ich cene no ale póki co, nie mam zadnych innych wydatkow wiec finansowo nie jest tak zle. Za Wasza rada pobiegłam do rossmana po cukierki imbirowe i kur... nie bylo ;p lekko sie zalamalam. Ale zauwazylam tez ze chyba na mdlosci pomaga mi mirinda, nie wiedziec czemu :)

Jutro wizyta na fotelu dentystycznym a w czw kontrola u gina.
Co dzis zrobilyscie na obiad? Ja pomidorowke na zeberkach z makaronem :)
 
Do góry