reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Hej

i u mnie z czasem ciężko, tzn na pare minut echodze na kompa ale zaraz trzeba leciec, teraz mały spi, Konrad tez jeszcze nie wstal wiec korzystam.

Marzenixx
ja jestem za, na zamkniety i tak nikt nie zaglada by cos popisac, jedynie zdjeciowy w miare aktywny, ale mysle ze na fb wiecej osob wejdzie:) tylko czy wszystkie dziewczyny maja konta na fb:)

emilia
a moze tesciowie cos pomoga jak M wyjedzie? szkoda ze twoja mama nie chce przyjechac, mnie tez by bylo przykro. Zdrowka Andersowi!

Magda a moze zmiana mleczka podziala? moze cos mu w tym nie pasuje... super dajesz sobie rade, choc wyobrazam sobie ze czasu na odpoczynek masz malo, super ze dziewczynki tak ladnie ci pomagaja:) Konrad tez cos przyniesie jak go poprosze, a jak poloze malego w lozeczku i go nie przykryje to on zaraz kolderka go nakrywa:))

natal moj tez tak "pachnial" ale podejrzewam ze to od stania w magazynach zanim do klienta trafia, albo po prostu nowy material tak daje

bilka no wlasnie nie wiem co z flamandka czy urodzila przed czy po tobie.... musze uzupelnic liste dzieciaczkow:)


wczoraj na urodzinkach bylo fajnie, dzieciaki sobie lataly po sali a my siedzielismy, ja akurat z dwiema mamami polkami z mojej pracy, pogadalysmy, fajnie mi czas minal, troszke oddechu zlapalam i podladowalam akumulatorki:-)

a w ogole dostalam z BB butleke Avent natural 125ml do testowania:)) musialam tylko podac polski adres i przyszla pare dni temu do moich rodzicow, troche w szoku byli bo zapomnialam im powiedziec:-p do tego w gratisie kalendarz i torba:) jak mama do mnie przyjedzie to mi ja wezmie(o ile tesciowie beda jechac bo cos przebakiwali ze malo kasy maja i nie wiedza:dry:)

ok lece budzic Kondzia bo zaraz trzeba sie zbierac do przedszkola
 
reklama
Cześć, mały śpi, więc korzystam z chwili.
Mały płucka wypracował i jak czasem w nocy zawyje to ażgłowę rozsadza – na razie trwa to chwilę ale kto to wie co to będzie ;)
Ogólnie u Nas ok, po za moim średnim samopoczuciem...


Gosia081145 u Nas też na początku synek miał suchą skórę,stosowaliśmy oliwkę, parafinę…, ale to chyba tak dzieci mają po urodzeniu, żenaskórek zrzucają xD bo po 3-4 tygodniach było już ok i nie było potrzebyoliwki stosować.
Ala1911 my dzidzie ubieramy na spacer w body, skarpetki,pajacyk, polakrowy sweterek i kombinezon misiek, na to koc i na buźkę pieluszkętetrową ( moja mama prosiła żebyśmy tak robili – jak mnie werandowała w 2tygodniu życia to załapałam zapalenie oskrzeli, nieinfekcyjne).
Mila83 jeśli to nie problem to ja też bym poprosiła w pdfjęzyk niemowląt ;)
Patiinka od tego roku becikowe nie każdemu się należy ;/ ajak tam wizyta na siłowni? Mnie to tak kręgosłup pobolewa, że szok…. Na pilasteod marca zamierzam chodzić, na razie w mieszkaniu sama coś wydziwiam;)
Biłkabdg u mnie Pani z urzędu telefonicznie na spokojnie poinformowała,co trzeba przynieść do tego becikowego, druki do ściągnięcia były ze stronyurzędu. No, ale jak mówisz, że u Ciebie Panie mało pomocne…, hmm
Natala84 u Nas wózek nie miał żadnego zapachu, ale mimo towywietrzyłam na balkonie go.
Magda_z_uk świetny pomysł z naklejkami, pamiętam, że wpodstawówce mieliśmy coś podobnego na godzinie wychowawczej;)
Sylvanas zdrówka dla Was;*
EmiliaM zdrówka dla synka ;) I na pewno dacie radę !

Pozdrawiam

 
mila83 ja juz całkiem nie wiem od czego on może to mieć. na buzi ma jakby taką kaszke, a buzia ostra jak tarka.. zobacze moze ten krem mu pomoże.. lekarka jak go widziała przed szczepieniem to powiedziała, ze to nie pokarmowe uczulenie tylko od kosmetyków.. Może od moich? Bo ja w sumie jemu tej buzi niczym wcześniej nie smarowałam tylko na spacer jak wychodziliśmy to maścią z wit. A. Nie bardzo orientuje się jak tu można wiadomości wysłać na priv ale jak to ogarne to adres maila Ci pośle :)

czarni
jak to jest z tym usg bioder? To lekarz zleca czy jak? Bo mój Olek już prawie 2 miesiące skończył a lekarka nic na ten temat nie mówiła..

ala1911
my też mamy kombinezon w rozmiarze 62 i Olek w nim tonie, ale nie ma sensu kupować czegoś nowego bo jeszcze chwila i po zimie :) ja ubieram mu body na krótki rękaw, welurowego pajacyka i w ten kombinezon go wkładam ręce nie zawsze ma w rękawach ale jemu chyba wygodnie bo nie protestuje :) do wózka mam jeszcze śpiworek w którym go zapinam i to by było na tyle. Co do becikowego u mnie żadnego zaświadczenia o zarobkach nie trzeba. Lepiej będzie jednak jak się przejdziesz do swojego urzedu lub zadzwonisz i zapytasz dokładnie bo tak jak już pisałam Biłce co urząd to inne dokumenty są wymagane.

gosia ja miałam dla Olka krem na odparzenia z Musteli, ale nie byłam z niego zadowolona, ciężko było go rozsmarować, zostawiał białe ślady a jak było go zbyt dużo to odparzał niemiłosiernie. Ja Olka żadnym kremem na odparzenia nie smaruje, bo on się nie odparza. Sporadycznie po kupce pojawia się zaczerwienienie więc wtedy smarujemy sudocremem.

maonka spokojnie kochana my się nigdzie nie wybieramy, ogarnij sobie wszystko na spokojnie i wracaj do Nas :) faktycznie maluch ładnie przybrał na wadze, widać mamine mleczko mu służy!

natal84 ja kochana śpie z Olkiem ale on śpi pod swoją kołderką a ja pod swoją. Przykryć mu się jeszcze nie zdarzyło, ale się skubany przekręca w poprzek i do dziś nie wiem jak on to robi :-)

EmilaM
zdrówka dla Andersa! Nie martw się nawet jak mama nie przyjedzie Ci pomóc to na 100% sobie ze wszystkim poradzisz, pewnie na początku będzie ciężko, ale ludzie w ekstremalnych warunkach lepiej potrafią się ze wszystkim zorganizować. Może poproś mame żeby przyjechała skoro sama nic nie proponuje :)



my dzisiaj noc ładnie przespana tylko pobudka o 2 i o 6 na jedzonko ale Olek do 9 dał poleżeć w łóżku także dzisiaj mam pełno energii :) wsadziłam go w huśtawke ale widze, że już mu coś tam nie pasuje wiec lece sie nim zajac. Do pózniej!
 
Dziewczyny ależ się cieszę że jestescie za!! Myślalam ze mnie pogonicie z kolejnym pomyslem haha :-D w takim razie utworze grupę, najpierw zaprosze Czarni bo tylko ja mam w znajomych na fejsie , reszta albo musi do mnie napisac albo jak macie czarni to przez nią itd....
Ta grupa będzie Tajna! Czyli nikt oprocz nas nie bedzie widzial co tam piszemy i ze wogole nalezymy do takiej grupy! A potem stwoerzymy sobie tam dokument z imionami zeby sie połapac która jest która :tak:
 
anetka ooo.. a tego nie wiedziałam, w urzędzie nic mi babka nie mówiła, może przez to, że Olek urodzony w 2012 roku? Sama nie wiem. Na siłownie nie dotarłam, bo nie mam adidasów, ale dzisiaj planuje po wizycie u dentysty jechać po adidasy i od razu siłownie wieczorem zalicze :biggrin2: mój kręgosłup też już ledwo zipie, dlatego trzeba się za siebie zabrać!

marzenixx
pomysł fajny tylko co z tymi osobami które konta na fb nie mają? Bo ja na przykład nie mam i nie zamierzałam zakładać, a jak wszystkie mi stąd znikniecie to co ja zrobie? :-)
 
kogo miałam to dodałam która chce niech pisze bo wszystkich was nie mam...
Patinka wow szacun za brak konta na fb :D ale może jednak założysz jak mojego meża namówiłam to już uważam za wielki sukces :)
 
Czarni heh ja też kiedyś uważałam, że jak się nie ma konta na fb to się nie żyje. Ale miałam takie awantury z moim zazdrośnikiem przez fb, że dla własnego spokoju usunęłam konto :)
 
Wiedziałam, że nie będzie dziś łatwo...Tymek czuwa, jakaś kupcia się chyba kręci, poczekam chwilę, może jeszcze coś zrobi. Ja mam dziś oczy na zapałki.

No i na złość chyba nie miałam dziś pokarmu:( piję dziś anatola, natala, wodę mineralną, staram się jeść regularnie, a to chyba najtrudniejsze:( macie jeszcze jakieś pomysły na podtrzymanie laktacji?

Patiinka - ja też nie miałam dłuuugi czas konta na fb. Wcześniej miałam ale zlikwidowałam, bo nie chciałam aby ludzie w pracy dowiedzieli się w ten sposób o mojej ciąży. Teraz weszłam, aby wspierac ma tki 1 kwartału. A co kombinezonu, to nawet nie zamierzam kupować nowego:) Szukam tylko alternatywy, ale widzę, że większość z Was ubiera też duże kombinezony.

Czarni - nam o usg bioderek powiedziała położna już na pierwszej wizycie. I zaraz po jej wyjściu dzwoniłam, aby go zarejestrować. Kontrolę mamy jutro. Skierowanie dostaniesz od pediatry. Najlepiej zadzwoń do przychodni i dowiedz się, gdzie się to robi. Wiesz, co przychodnia to inne obyczaje:)

Tymcio marudzi, lecę:)
 
reklama
ojj tak Czarni jak facet się na coś uprze to trudno mu przetłumaczyć, że to tylko fb a nie portal randkowy :) wyobraźnia jednak działa u facetów w dziwny sposób, nic na to nie poradze, taki już trudny gatunek..
jak wszystkie się zdecydujecie to ja po prostu założe sobie fikcyjne konto i tyle.. jak bedzie wątek zamknięty to i tak bede mogla wrzucic zdjęcie i tylko wy bedziecie je widziały :)
 
Do góry