reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Dzien dobry :-)
januarka toz ja bym nawet nie pomyslala zeby o osmej rano przebierac sie z pizamy :-D Kurde dobrze, ze napisalas o tych rybkach bo wlasnie sobie uswiadomilam, ze ja tez nie jem, w ogole nie lubie jakos ryb z wyjatkiem sledzikow i wedzonego lososia, ale cos w ciazy nie mam za bardzo ochoty.
MAMAAGA ja jak gole nogi pod prysznicem to za kazdym razem mam wrazenie, ze sie przewroce :szok: A w ogole to strasznie mi teraz wanny brakuje, tak bym sobie polezala...

Kurde jak mi sie nie chce dzis isc do pracy, 6 godzin... a ja juz zmeczona jestem. Narzekam, ze mam tylko 20 godzin w tym tygodniu, ale chyba i tak bym nie wyrobila wiecej.
 
reklama
mamaaga4 powodzenia :) A co do tych butelek swietna naprawde oferta, tylko nie moge znalezc informacji na temat tego trojprzeplywowego smoczka czy one tez maja te funkcje?
 
januarka mi sie wydaje, ze trzeba kupic same smoczki osobno, a poza tym nie wiem czy istnieja te trojprzeplywowe smoczki do tych butelek Avent Natural, chyba tylko do tych zwyklych Avent, trzeba sie Magdy spytac, ja nie znalazlam.
 
Dzień dobry dziewczynki:happy2:


Widzę, że ruch tu już od rana. Ja kiepsko spałam, więc znowu będę dziś do pupy, no ale trudno. Pogoda tez mnie jakoś pozytywnie nie nastraja....Dobrze, że chociaż jest forum i człowiek ma zajęcie:-)


Ada ja z cc tutaj najmilej wspominam, jak mi zaraz po operacji przynieśli świeżutkie, cieplutkie tosty, masło, dżem i kawkę. Ja taka głodna i juz przygotowana na dietę ścisłą taką jak w Pl, a tu jeszcze mnie babka przeprasza, że dziś tylko tyle:szok::-) To były najlepsze tosty jakie w życiu jadłam:happy2: Daj znać później, jak tam mąż po szkoleniu.


Januarka
ja jem ryby w postaci śledzia czasami i filetów, albo pstrąga tęczowego w całości, tyle że nie za często. Jadłam tak we wszystkich ciążach i suplementów żadnych nie brałam. Dzieciaczki mam zdrowiutkie.
Co do tych bananów, to sprawdź je, jak już będziesz mieć glukometr. Bo winogron faktycznie mi wywala cukier wysoko, ale banan nie. Z tego, co wiem, to banany mają dobre węglowodany i powolutku uwalniają cukier do krwi. Póki nie masz glukometru znajdź sobie jakiś indeks glikemiczny. Produkty poniżej 55 mają niski i powinny być bezpieczne dla cukrzyka. U mnie np. kilka produktów z wyższym też daje radę. Wszystko zależy od organizmu. Tu masz jeden całkiem fajny:

Indeks glikemiczny - TABELA

Co do tych nowych butelek Aventa, to już szukałam tych smoczków trójprzepływowych, ale póki co nie widzę. Ja zostanę przy tym zwykłym modelu, Poza tym, ten nowy Avent bardzo podobny jest do TT, do którego się bardzo zraziłam, bo mi się lało z tych butelek.
Ja pościeli nie używałam na początku. Poduszki wcale do 6 miesiąca i kołderkę gdzieś od 4. Na początku tylko kocyk. Później miałam po 3 komplety pościeli. Rożków moje dzieci nie lubiły. Poza tym, jak mojej koleżance urodził się duży maluszek, to szybko z rożka wyrósł. Jeśłi jednak już, to sama kupiłabym ze 2. Tak,jak piszesz. Dziecko ulewa itp.


Szylwias
super, że tak się szybko udało załatwić mężowi termin. Trzymam za Was kciuki &&&&&&&&&& Oby skończyło się wszystko jak najszybciej i pomyślnie!:happy2:


MAMAAGA
dbaj tam o siebie, czyli rób ustawowe minimum, a sama się kuruj. Powodzenia na wizycie. Daj oczywiście znać co i jak. Aha! I gratuluję poprawy przepływów u córci, bo zapomniałam napisać:-)


Marta jeśli tylko możesz, to nie rób nic. Leż i koniecznie ciśnij lekarzy o usg. Jeszcze tylko 3 miesiące:tak: Sama siebie tak pocieszam;-)


Kaju zdrówka w dalszym ciągu:happy2:


Aninek wcale Ci się nie dziwę, że nawet te 6 godzin, to dużo dla Ciebie. Dobrze, że już niedługo odsapniesz od pracy. Tak, jak pisałam Januarce, to nie znalazłam na razie do tych nowych butelek smoczka trójprzepływowego. Poza tym, nie pisałam Wam, że ja Nelci podawałam mleczko probiotyczne i ono ma troszkę gęściejszą konsystencje i wtedy właśnie zakupiłam pierwszy raz ten smoczek. Spisał się idealnie. Miłej pracy i udanego odpoczynku PO:happy2:


Miłego dnia dla wszystkich oczywiście!
 
Witajcie wtorkowo :)

Ja dzisiaj pospałam, aż wstyd się przyznać, ale do godz. 11 :D
Ale ze mnie leniuch i śpioch :/ Urodzi się maluszek to się skończy spanie do takich godzin.
Mam do was pytanko miałam dziwaczne sny: pchły śniły mi się i krew.
Co to znaczy???

Dzisiaj muszę skupić się na obowiązkach domowych.
Ugotuję zupę ogórkową na obiadek i posprzątam mieszkanko pięknie:)
Mam jakiś dzisiaj zapał do sprzątania :p



A wy jakie plany drogie mamuśki?


Powodzenia wam życzę na dzisiejszych wizytach u ginekologa :)
Do usłyszonka później - mykam działaĆ z porządkami :D
 
aninek, magda z uk tak wlasnie myslalam,ze do tych buelek niema tego smoczka, wiec jednak nie skusze sie na az tyle naraz choc ofert, ktora przeslala Mamaaga4naprawde kusi :)
Co do poscieli to wlasnie slyszalam, ze nie uzywa sie na poczatku przynajmniej poduszek,ale jak juz kupowac to tylko w komplecie bo najtaniej ale kolderka myslalam,ze przyda sie odrazu ;p tak wiec zakupie jeden komplecik tylko , co niepotrzebne napewno uzyjemy potem, ale cale szczescie przynajmniej narazie pocieszylas mnie tym, ze kieszen nie opustoszeje:) rozek wlansie mam tylko jeden taki fajny cieplutki nie usztywniany bo te oodonbno sie nei sprawdzaja, moze on tez sluzyc za kolderke do wozka np jesli nie za rozek tak wystarczy nam ten jeden mysle wiec tez wiecej nie zakupuje ;)
Dzieki wielkie za tabele napewno bardzo mi sie przyda, juz mykam robic obiad zgodnie z nia :)
 
Ja rożki używałam przez 1 miesiąc a potem wyprułam te rzepy i był jako kocyk, przewijak, do wózka pod spód itp miał wiele zastosowań.Ogólnie miałam 3 rożki bo jednak się brudzą.

Moje dziecko ulewało więc jak używałam poduszkę klin, dziecko spało w rożku przykryte kocykiem ewentualnie a potem pod kołderką.
 
Kaju nie biorę nic przeciwbólowego bo wychodzę z założenia, że może pomoże mi na godzinkę - dwie, a potem znowu będzie bolało, więc nie chcę nas faszerować lekarstwami...poza tym już jest lepiej...leżę od rana , właściwie od wczoraj ;p bo w nocy też leżałam, ale obudziłam się bardzo obolała, w każdym razie - po kilku godzinach leżenia jest lepiej - nawet wstałam i się ubrałam;) i chyba jednak przejrzę ubranka półsiedząc- półleżąc :) mam sporo odziedziczonych ubranek więc niektóre są zmechacone, ale mam taką golarkę do swetrów więc pewnie dzisiaj się tym pobawię;)
 
Biłka jak ja bym chciała wiedzieć co znaczą moje sny to pewnie bym szybko popadła w jakąś chorobę:szok::confused::-) Nie myśl o tym, co Ci się śniło, bo w ciąży to normalne;-)


Januarka ile mam , tyle opinii. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że lepiej się wstrzymać z pewnymi zakupami, bo można na darmo kasę tylko wydać. Wiadomo, że pościel będzie Ci potrzebna, ale przecież nie koniecznie od razu. Można też podpowiedzieć coś komuś, jeśli zapyta, co byście chcieli na prezent. Ja lubię kupować komuś właśnie takie rzeczy, bo to bardzo odciąża budżet tej osoby. Z drugiej strony, już po kilku dniach sama zobaczysz, co się przydaje, a co jest zbędne. Można sobie upatrzyć w sklepie, czy na necie i potem szybciutko dokupić potrzebne rzeczy. Ja w sumie przy 1 córce wydałam dużo pieniędzy na zbędne rzeczy. Przy drugiej obyło się bez takich nie potrzebnych wydatków.
Co do tabelki, to zwróć uwagę na warzywa. Ja byłam w szoku, jak zobaczyłam ze np. fasolka szparagowa ma aż tak wysoki indeks:szok:
 
reklama
Marta mi na te bóle pozwolili brać tabletki nawet silniejsze niż paracetamol, ale z doświadczenia wiem, że jest to niebezpieczne. Nie chodzi o to, że zaszkodzą dziecku, bo dziecko jest chronione przez łożysko, ale miałam raz pacjentkę na rehabilitację po złożeniu miednicy i długim unieruchomieniu. Ona miała właśnie takie rozejście w czasie ciąży i takie bóle, że brała bardzo dużo tabletek. Efekt był taki, że znieczuliła się tak skutecznie, że nie czuła bólu i nieświadomie łamała tę granicę bólu każdego dnia. Dzieciątko donosiła, urodziło się zdrowe, ale ona później spędziła 2 miesiące w gipsie i 3 na wyciągu, bo taki miała problem z kośćmi miednicy:baffled: Dlatego ja osobiście nie lubię, kiedy ktoś mi mówi, że dałam się zastraszyć i pewnie nie jest to takie straszne i lekarze przesadzają, bo wiele kobiet boli w ciąży spojenie itd. Mając styczność z takimi przypadkami wolę uważać.
 
Do góry