reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Witajcie,

Króca, ja dziś rnao się dziwnie czułam jaby na wymioty - ale przeszło - jeszcze w tej ciązy tak nie miałam wogóle inaczej się czuję. A co do mdłości - dziewczyny po co się męczyć ja ostatnio miałam przepisane tabletki na mdłości i niebrałam ich nie wiadomo ile jak tylko coś poczułam to tabletka i na pół dnia starczało.

U mnie z objawów to tylko zmęczenie. JA WSTAJĘ RANO JUŻ ZMĘCZONA :(

Karolcia1125 co tam u ciebie ? tak z inej beczki, a czy Ty urodzona zostałaś 25 listopada? Bo ja tak, a z Twojego nicka tak wnioskuję. Do tego suwaczki z datą takie same.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
witajcie nowe mamusie.....prosze na PW dane jesli cchecie byc na liscie naszej...

dzien dobry:*

Ja dzis znow spac nie moglam do 3 w nocy sie meczylam....

i wstalam o 7 rano....

TZ. jeszcze lulua a ja bede jesc sniadanko i pozniej kosciolek spacerek i do rodzicow jedziemy.....\


milej Niedzieli
 
jeśli chodzi o Monie_86 to zgadzam się z joasiab. Sama miałam podobna sytuacje jakiś czas temu złozyłam podanie o pracę ponieważ mam umowę obecnie na pół etatu. Na rozmowie kwalifikacyjnej wiedziałam o ciązy ale tylko z testu, więc nie informowałam pracodawcy, ale jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży ( potwierdził ją lekarz i USG) to kiedy zadzwonili do mnie, że jestem przyjęta i zaprosili na rozmowę o szczegółach, żebym sobie przyszłam poobserwować jak i czym się rózni moja obecna praca (dodam, że podobna branża, inny pracodawca) od tej nowej, to wtedy na rozmowie powiedziałam pracodawcy , że jestem w ciązy (dodam, że była to kobieta)! Bardzo mi podziekowała za informacje, za lojalność, tymbardziej, że akurat miesiąc temu odeszła osoba im na l4 bo była w ciąży i w czerwcu ma odchodzić druga dziweczyna też w ciąży na L4 i szukaja kogoś kto ich odciązy bo pracuju po 10h dziennie ostatnio... potem dodała: Wysłalibyśmy Cię na kurs i po takim kursie musisz pracować 6 mcy bez przerwy taki jest aneks do umowy. Na poczatek i tak miałam byc umowa 3mce próbna i widać by było ciąże, zwolniliby mnie i zostałabym na lodzie uznana za osobe nielojalną.. tak bym sie czuła bynajmniej! A tak to jestem w starej pracy i tak na L4 więc długo bym w nowej pracy nie popracowała :)
ale sie rozpisałam, mam nadzieje, że nikogo nie uraże,miałam taka sytuacje wiec opowiedziałam!
jak się dzisiaj czujecie kochaniutkie??
A ja popieram Monie, bo trzeba sie chwytac każdej okazji gdy nie ma sie za co żyć. Przeciez ona nie kłamała na rozmowie, że nie jest w ciąży, poprostu sie o to nie pytali, jak to sie mowi że ciąża to nie choroba to dlaczego kobiecie w ciąży zabierana jest możliwość pracowania. Każda z kobiet posiadajacych dzieci musiała kiedys urodzić i byc na macierzyńskim i nie było w tym żadnego problemu, a teraz pracodawcy to patrzą na młode kobiety jak na trędowate. Takze ja jestem zdania, że trzeba walczyć o swoje i chwytac każdej okazji, bo dzidzia jest najwazniejsza.
 
hej..
ja mam znów plamienia od kliku dni, byłam u lekarza, z dzidzią jest ok..jest troche młodsza niż z obliczeń, ale serduszko bije/// leże teraz cały czas w łóżku i łykam leki...
 
Witajcie wszystkie styczniowe mamusie!
Ja jeszcze dokładnie nie znam daty porodu, bo wizyte u gina mam dopiero w środę, ale według moich wyliczeń poród nastąpi ok. 20 stycznia, wiec myślę że mogę do was dołączyć!





 
Ostatnia edycja:
hej babeczki,

popieram cię Monia, po pierwsze dlatego, że nabierzesz doświadczenia, zostanie ci ślad w cv. Kaska na wyprawkę się przyda A jak ciebie przyjmą i będziesz się dobrze czułą to możesz pracować.
Ja pracowałam prawie do samego porodu, może tego akurat nie pochwalam, ale jak wszystko jest si, to nie widzę w tym nic złego, żeby długo pracować.
Trzymam za ciebie kciuki. Powodzenia.

Jak ja wam zazdroszczę, że widziałyście już swoje fasolki. Ja muszę się chyba zapisać prywatnie, bo na razie nie mam na co liczyć, abym prowadziła ciążę na Karowej.
 
Zielona 2909 jestem swiadoma tego że może być różnie, wiem że po 3 miesiącach okresu próbnego mogą mnie zwolnić,

no więc nie mogą cię zwolnić, bo masz umowę czasową na ponad miesiąc, a przy jej końcu będziesz po 3 miesiącu ciąży. Więc jeśli nie podpadniesz do końca 3 miesiąca ciąży, to mają obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.
I może się to pracodawcy podobać albo nie, może Ci dać tego słowny wyraz, ale takie jest prawo i musi się do niego stosować.
Przyznam, że nie jest to może najwygodniesza sytuacja ani dla ciebie, ani dla szefa, ale masz do tego pełne prawo. a oni nie mogą pytać o ciążę na rozmowie.
Cóż, takie prawo. Ciebie obowiązuje tak samo jak ich.
 
Mi dzis w kosciele bylo slabo- jadlam godzine wczesniej sniadanie i jakos szybko zglodnialam. Musialam po mszy kupic batona i wode bo bym do domu nie doszla. Pozniej tez kiepsko sie czulam i TZ musial obiad robic. Wczoraj powiedzielismy jego rodzicom o ciazy- fajnie to przyjeli. U nas wiec juz wszyscy wiedza. Nio i trwaja przygotowania do slubu :-D.

Mi dzis w kosciele bylo slabo- jadlam godzine wczesniej sniadanie i jakos szybko zglodnialam. Musialam po mszy kupic batona i wode bo bym do domu nie doszla. Pozniej tez kiepsko sie czulam i TZ musial obiad robic. Wczoraj powiedzielismy jego rodzicom o ciazy- fajnie to przyjeli. U nas wiec juz wszyscy wiedza. Nio i trwaja przygotowania do slubu :-D. Tez wam puchna dlonie i stopy? Mi strasznie. Co do tego suwaczka to dobrze date wpisywalam ale jakis blad wychodzil. Odpuscilam go sobie ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
macie racje dziewczyny próbować trzeba ale ja opisałam tylko swoją sytuacje, a kciuki trzymam za wszystkie z Nas i za nasze przedsięwzięcia! Każda z Nas jest inna ale to jest fajne bo możemy poznać opinie różne na każdy temat:) a po to tu jestesmy, żeby sobie pomagać:))
Monia_86 pamiętaj że mocno trzymam kciuki bo najważniejsze, zebyś była szczęśliwa, pamiętaj ja tylko opisałam swoją sytuacje też miałam mase dylematów. ( Bo teraz zarabiam 500zł czasem do 700zł na rękę z premia na poł etatu a tam bym zarabiala 1700zł więc bez porównania! Miałam wiele dylematow! A też Nam się nie przelewa kupiliśmy w grudniu mieszkanie na kredyt i mamy rate 700zł + opłaty!! Dlatego jestesmy tu żeby się wspierać;)
Śliczna pogoda dziś chociaż burzowo :) spacerek no i niestety odwiedziny w szpitalu u babki mojego męża jutro ma operacje na nogę! zapachy takie że mdłości mnie odrazu złapały:( ale tak to miły dzionek ... a Wy jak się dzis czulyśmy :)

MolaGo ja podobnie jak sic1982 tez wysłałam Ci inf na priv dwukrotnie a na liście mnie nadal nie ma.
 
Do góry