reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Straszna pomyłka, piwo 4,5 zamiast 0,0 w 21 tyg, błagam o pomoc

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Różne są przypadki- ja się spotkałam z dzieckiem z fas, gdzie matka twierdzi że raz się napiła w ciąży.
A co ma teraz wszystkim otwarcie mówić, że to nie był raz? Skoro już zrobiła krzywdę dziecku tym FAS to chyba proste jest, że będzie szła w to, że to był jeden raz. I ciekawe co ten jeden raz znaczy. Bo jak całonocne chlanie to jednak co innego niż jednorazowa przypadkowa akcja 😏
 
reklama
Dzien dobry, dziękuję tym wszystkim Paniom, które postanowiły mnie wesprzec. Przepraszam bo nie chciałam aby mój post był powodem kłótni. Dotarłam do końca "internetow" jeśli chodzi o wszystkie możliwości i ryzyka. Postanowiłam skonsultować się z lekarzem aby rozwiał moje wątpliwości (czekam na wizytę) i pewnie to jemu najbardziej będę starała się zaufac (ciężko jest mi funkcjonować z tymi wszystkimi treściami z internetu i moim strachem, być może słowa lekarza mnie uspokoją - mam nadzieję). Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim - zwłaszcza dwom Paniom, które przyblizyly swoje osobiste (lub najbliższych) historie, które działały budujaco. Dziękuje, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Uprzejmie proszę Panią @aniaslu o zamknięcie wątku.
 
@Owulacja też byłam zdziwiona, gdy pierwszy raz usłyszałam, że od jednorazowej konsumpcji pojawił się FAS i też pomyślałam, że matki kłamały ze wstydu. Ale to były dane z wywiadów medycznych opracowane statystycznie. Wnioski medyczne - rzetelne - powinny brać pod uwagę ludzką chęć wybielania swoich czynów i skłonności do kłamania. I wnioski są takie, że nie ustalono bezpiecznej dawki. Na pewno to nie chodzi o jedną panią, która powiedziała drugiej pani, że wypila tylko raz łyk wina.
 

Jak w tych opracowaniach zweryfikowano czy deklaracje badanych kobiet pokrywają się z rzeczywistością?
Myślę, że jedyne wytłumaczenie to:
  • Ilość spożytego alkoholu: Większa ilość alkoholu spożyta jednorazowo zwiększa ryzyko.
  • Czas spożycia alkoholu: Pierwszy trymestr jest najbardziej krytyczny dla rozwoju mózgu i organów dziecka.
  • Indywidualna reakcja organizmu: Niektóre kobiety i ich płody mogą być bardziej podatne na negatywne skutki alkoholu.
  • I zamykam wątek @aloalo - trzymam mocno kciuki i przykro mi, że masz takie przeżycie. Bardzo Ci współczuję. Zadbaj o siebie. I mam nadzieję, że lekarz Cię dodatkowo wesprze.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry