reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

cisza, cisza.....jeśli o mnie chodzi, to pochłonęły mnie świąteczne przygotowania :-) tydzień przygotowań, dwa dni obżarstwa i teraz miesiąc głodówki :-(
Dżalwia, gratuluję!!!! pisz o postępach Maleństwa i opowiadaj jak wygląda pierwsze stawianie kroczków.
 
reklama
o ja! Dżalwia to szybkie te Twoje dziecie:) moja ma nogi silne ale rece i dupka jeszcze nie ta:) rwie sie na nogi do stania ale raczki za slabe do podciagania sie....ciekawe co Ci teraz powiedza na kontroli w maju...myslisz ze w ciagu dnia bedziecie jeszcze musieli nosic szyne az do roku? u nas nozka wyglada wspaniale...czasami nie moge wyjsc z podziwu:) wczoraj bylismy na komisji orzekajacej niepelnosprawnosc...zobaczymy co tam orzekna....
 
Cześć dziewczęta! U nas po kontroli bez zmian. Szyna całą dobę do roku. Mimo, że mały ciągle by stał, wstaje wszędzie gdzie się da i pierwsze kroki z nim to nie ma szans na wcześniejsze zdjęcie szyny. No i w końcu moje dziecię usiadło!!! Dziś ostatni dzień rehabilitacji. Tzn, mamy za miesiąc wrócić ale trochę odpoczniemy.
 
Witajcie,

my też po kontroli (po dwóch miesiącach noszenia szyny) i wszystko super, Malutek nawet nie drgnął, jak mu profesor stópki na wszystkie strony wykręcał:-). Teraz jeszcze dwa miesiące szyny całą dobę, a od połowy czerwca (jak skończy pół roku) możemy na 3 godziny dziennie zdejmować, już się doczekać nie mogę, szczególnie że jak mu zdejmujemy szynę do kąpieli, to szaleje nóżkami. Mój też śpi na boku teraz sporo, bałam się, czy mu to źle na biodra nie wpływa, ale byliśmy na kontrolnym usg i wszystko dobrze. Dopiero teraz Malutek nam się zbiera do przekręcania (ma już prawie 4 miesiące...), jeszcze mu się nie udało - tylko z pleców na bok daje radę, no ale wszystko w swoim czasie.

Miłych dni wiosennych życzę Wszystkim!
 
widzę, że każdy lekarz pozwala na coś innego. My nosimy szynę dopiero drugi miesiąc i już mamy 4 godziny luzu. nigdy nie mieliśmy szyny na całą dobę. pierwszy miesiąc mieliśmy 21 godzin, teraz 20, za miesiąc 19...i tak każdego miesiąca ujmujemy o 1 godz. A gdy zacznie rwać się do chodzenia, to szynę zakładać będziemy tylko do spania. Nóżka wygląda przepięknie i przy ćwiczeniach wygina się na wszystkie strony.
Co do przekręcania...mój synuś (3,5 miesiąca), gdy ma zdjętą szynę, to obraca się z brzucha na plecy. W szynie nie umie. i śpi tylko i wyłącznie na plecach.
Czy Waszym Pociechom też tak bardzo pocą się stopy?? buty są już bardzo przepocone. Sypię talk do butów i do skarpetek. Codziennie po kąpaniu obsypuję Małemu stópki pudrem i nasypuję go do skarpetek bo pomiędzy paluszkami ma odparzenia, które niezbyt przyjemnie pachną i boję się, że wkradnie się jakaś grzybica czy coś....Jak sobie z tym radzicie??
 
hejka - znowu zamilkłam i pewno już mnie nie pamiętacie ;p

trochę Was pod czytałam ale nie wszystko- przyznaje się ;-)
Trzymam za wszystkie maluszki kciuki i cieszę się z poprawy !


maciejka - a ile ma Twój maluszek ? Mojemu tez się pocą stopy ale nic z tym nie robię, dbam o higienę tylko i na szczęście nic mu nie jest.
Kurcze, moze z tym pudrem coś nie tak ? konsultowałaś to z lekarzem ?

my w sobotę mamy drugą operacje, teraz tylko na jedną nóżkę :-(
 
Mojemu się trochę pocą ale zmieniam często skarpetki i wietrzę, a w nocy stóp nie przykrywam, śpi odkryty i strasznie się kręci. Wczoraj stał już w szynie w łóżeczku a dziś nie mógł więc pomógł sobie zdejmując jeden bucik. Teraz często też klęczy i przesuwa się w ten sposób na klęczący.
 
Mojej Oliwci tez sie strasznie poca stopki ale nic z tym nie robimy tylko dbamy o higiene...bo smierdziuchy straszne sa jak zdejmiemy buciki. He he co prawda to prawda...kazdy lekarz inaczej... my juz mamy 6 godzin bez butkow i z miesiaca na miesiac krocej...
Dzalwia jestem naprawde pelna podziwu dla Twojego synka, cwany i sprytny z niego chlopiec:)
Katatek, 2 miesiace na pewno szybko mina:)
asica a Wam do roczku niewiele juz zostalo:)
ja jestem ciekawa jak to bedzie jak moja Oliwcia zacznie sie rwac na nogi, czy wtedy szyna juz bedzie tylko na noc...
 
elwiwas, mój Maluch ma 3,5 miesiąca. Konsultowałam sypanie pudru do skarpet z dermatologiem. kazał często wietrzyć a po kąpieli sypać talk na stopy i do skarpetek. Powiem Wam, że chyba to jest dobry pomysł, bo dziś stopy wyglądają i pachną lepiej. Po wyjęciu z butów między paluszkami było sucho.
Dżalwia, ale Ci zazdroszczę, że Maluszek już staje. mojemu nawet siadać się nie che ale mówią, że jeszcze ma czas...
Miłego weekendu dla wszystkich
 
reklama
Hej dziewczyny.
Katatek - pomału do celu, każde dzieciątko ma swoje tempo i nie trzeba się spieszyć…
Maciejka - naszemu też się bardzo stopy pociły, po prostu na chwilę zdejmowaliśmy butki i myliśmy nóżki, i wietrzyliśmy butki. Takie małe nóżki nie są przyzwyczajone do butów i to może być przyczyną pocenia. Kochana mój szybciej na nogi stanął niż siadł. Usiadł dopiero w Wielki Pitek więc jak ma już prawie 9 m-cy!!! J
Elwiwas - mocno trzymamy &&&&! Daj znać po wszystkim. Buziaki
Paula - no już nie mogę się doczekać J szkoda tylko że nie będę mogła tej szyny wyrzucić bo na noc będziemy musieli używać… ale to już będzie inaczej J
 
Do góry