reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

agugula GRATULACJE!!! Koniecznie przyspiesz wizytę, życzymy powodzenia. Trzymajcie się!

Dorota witaj!!! Widzę, że pochodzisz z moich rodzinnych stron;) Czyli Córcia w podobnym wieku jak nasz Bartuś:) Super, że udało się bez zabiegu! Co do butków to mamy ten sam dylemat, jak pewnie czytałaś w grę wchodzą też butki Gucio, Bartek. A od kiedy lekarz zalecił noszenie Memo, tzn. czy córcia już samodzielnie chodzi czy raczkuje?
 
reklama
Kontrole u lekarza mieliśmy 1 lipca. Wtedy okazało się że żadne łuski do chodzenia jej nie potrzebne - tylko polecił butki Memo. Dopiero potem się zorientowałam że będzie problem bo nasza Hania ma maleńkie stopki. Co do chodzenia to wokół łóżeczka i przy meblach już chodzi od miesiąca ale sama się jeszcze nie puszcza. Raczkuje dość chętnie i tylko czasami domaga się prowadzenia za rączki. Mamy jej do tego nie zachęcać. Mam w domu sandałki Elefanten rozmiar 18 ale też są sporo za duże. Bartek też najmniejsze ma 18. Hania ma stopke długości ok. 10,5cm.
Czytałam że ktoś ma butki Gucio - zastanawiam się czy byłyby dobre.
Najgorzej jest na spacerach bo wtedy chciałaby pochodzić po ziemi a nie ma jej w czym puścić.
agugula GRATULACJE!!! Życzę wytrwałości - będzie wam potrzebne. Rodzicom o wiele ciężej przez to przechodzić niż dzieciom.
 
Dorota my mamy buciki Gucio rozmiar 18 a stope Ania ma 11. Teraz juz wyrosla z tego rozmiaru i kupilismy jej 19 :) Sa lekkie i gietkie. Ania chetnie w nich chodzi i nie przeszkadzaja jej w raczkowaniu i podnoszeniui sie przy meblach. lekarz tez nam zalecil kupono memo. Kupilismy 19. jest troche za duza ale Ania niestety nie chce w nich raczkowac ani stawac. Schowalismy je do pudla i czekaja az zacznie sama chodzic. Memo sa twardsze i az nie tak elastyczne dlatego moja niunia sie w nich denerwowala :(
 
Co do elephantow to sa z atestem i rowniez polecane przez lekarzy. maja sztywna zapietke takze mozna je kupic ale uwazam, ze Gucio wygrywa :) jest jeszcze jedna firma ale nie pamietam nazwy. jeszcze lzejsze niz gucie i tansze. jak wroce do domu to sprawdze na zwe i dam wam znac :)
 
dzieki dziewczyny. wizyte mamy w czwartek w prokocimiu. juz nie moge sie doczekac co powie lekarz i jakie sa prognozy oraz ile bedzie trwac leczenie. dam znac po wizycie jak nam poszlo.
 
Dziękuje Magda za odpowiedz. Oglądałam już stronę z butkami Gucio. Bardzo ładne - szkoda że takie drogie. To pewnie je będziemy musieli kupić. Coś muszę kupić żeby miała w czym chodzić zanim nie dorośnie do tej mojej 18 elefantena a potem Memo. Jak teraz jej zakładam Elefantena to też się denerwuje, bo jej niewygodnie w tym raczkować ani wstawać. Zresztą za długie są bo mają długość 12 cm. Hania jak chodzi to stopki raczej ładnie układa ale czasami chodzi na palcach i paluszki jej do środka uciekają.
 
reklama
Do góry