reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Inesita77 macie sks? Jeżeli tak to proponowałbym zmianę szyny i lekarza bo ta szyna nie jest do leczenia tej wady i może narobić więcej szkody niż pozytku[emoji17]
 
reklama
Cześć, nasza córeczka będzie mieć gipsy pierwszy raz zmieniane w przyszłym tygodniu. Niestety kolejki ogromne i pani dr nie miała czasu na żadne wyjaśnienia, w związku z tym pytanie czy jakoś się przygotować, będzie można jakoś obmyć nóżki chociaż, coś ze sobą dodatkowego zabrać, może można nakremować?

Dziecko ma półtora miesiąca, niestety nóżki nie były ćwiczone przed zagipsowaniem, a dopiero wczoraj przeczytałem w poradniku dra Napiontka, że to bardzo ważne i teraz się martwię, że leczenie nie będzie tak skuteczne jak powinno. Na szczęście wada nie jest wielka. Jak to u was wyglądało, ćwiczyłyście wcześniej?

Wiem, że pewnie podobne pytania już tu padały, ale nie jestem w stanie się przez tyle stron przebić.

Pozdrawiam, życzę powrotów do zdrowia i wytrwałości. Wojtek
Po zdjęciu gipsu mozna umyć nóżki i nakremowac bo 30 min muszą nóżki odpocząć przed założeniem ponownego gipsu
 
Inesita77 ponieważ ta szyna nie utrzymuje prawidłowego zagięcia grzbietowego i wgl nie leczy tej wady czesto buty spadają. Proponuję stronę clubfoot na fb tam wszystko jest co dotyczy tej szyny wady i jej leczenia. A czy lekarz wie co robi... Hmm nie każdy lekarz zna się na tej wadzie i na jej poprawnym leczeniu[emoji17]przepraszam nie chciałam urazić tylko uswiadomic
 
Inesita77 ponieważ ta szyna nie utrzymuje prawidłowego zagięcia grzbietowego i wgl nie leczy tej wady czesto buty spadają. Proponuję stronę clubfoot na fb tam wszystko jest co dotyczy tej szyny wady i jej leczenia. A czy lekarz wie co robi... Hmm nie każdy lekarz zna się na tej wadzie i na jej poprawnym leczeniu[emoji17]przepraszam nie chciałam urazić tylko uswiadomic
Hej rozumiem ale wada wadzie nierówna lekarz ma dobre opinie w leczeniu tej wady
 
Inesita77 jeżeli macie sks to nie ważne jaki stopień wady leczenie ponsientim jest jedno i odpowiedni sprzęt do tego. Teraz może być ok a za jakiś czas niestety może nastąpić nawrót przez źle stosowanie szyny która nie służy do leczenia wady sks[emoji17]niestety taka jest prawda naprawdę zapisz się na tą stronę co podałam na fb i poczytaj o tej wadzie o jej leczeniu i sprzęcie. Zobaczysz ile jest tam rodziców którzy zmagał się z nawrotem właśnie przez tą szynę.. To tylko taka mała sugestia życzę oczywiście powodzenia w leczeniu i zdrowych stópek[emoji8]
 
Inesita77 jeżeli macie sks to nie ważne jaki stopień wady leczenie ponsientim jest jedno i odpowiedni sprzęt do tego. Teraz może być ok a za jakiś czas niestety może nastąpić nawrót przez źle stosowanie szyny która nie służy do leczenia wady sks[emoji17]niestety taka jest prawda naprawdę zapisz się na tą stronę co podałam na fb i poczytaj o tej wadzie o jej leczeniu i sprzęcie. Zobaczysz ile jest tam rodziców którzy zmagał się z nawrotem właśnie przez tą szynę.. To tylko taka mała sugestia życzę oczywiście powodzenia w leczeniu i zdrowych stópek[emoji8]
Ale ta szyna sprzedawana jest jako szyna do leczenia sks. Nawrot choroby jest możliwy do 3 lat i czy to wina szyny myslisz ? Lekarka powiedziała nam ze Nawrot jest możliwy ze trzeba monitorować non stop. Itd do grupy chętnie dołączę i poczytam pozdrawiam
 
Inesita77 do leczenia sks jest szyna Mitchella i denisa Browna a ta co wy macie jeżeli dobrze kojarzę to jest tibax_bebax ale pewności nie mam[emoji848]ale jeżeli to jest ta szyna to ona służy do leczenia przywiedzenie przodostopia. Ale naprawdę warto poczytać ta stronę tam udziela konkretnych informacji. Jeżeli tam dostaniesz odpowiedź że ta szyna jest ok to przepraszam z góry za wprowadzanie w "błąd" ale to poprostu instynkt i czerwona lampka z mojej strony[emoji17]daj znać co się dowiedziała na temat tej szyny jeżeli będziesz chciała. Pozdrawiam
 
Inesita77 do leczenia sks jest szyna Mitchella i denisa Browna a ta co wy macie jeżeli dobrze kojarzę to jest tibax_bebax ale pewności nie mam[emoji848]ale jeżeli to jest ta szyna to ona służy do leczenia przywiedzenie przodostopia. Ale naprawdę warto poczytać ta stronę tam udziela konkretnych informacji. Jeżeli tam dostaniesz odpowiedź że ta szyna jest ok to przepraszam z góry za wprowadzanie w "błąd" ale to poprostu instynkt i czerwona lampka z mojej strony[emoji17]daj znać co się dowiedziała na temat tej szyny jeżeli będziesz chciała. Pozdrawiam
Hej mamy szynę ortopedyczna dynamiczna DOMO MD TRANS 1100 ZŁ I ORTEZA POLSZTYWNA na ogień i stopę Henry koszt 840 zl . Sorry za capslook
 
reklama
Do góry