reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

KropeczkaAntek u nas gipsy byly zakladane w 10tej dobie, ordynator, u ktorego leczymy powiedzial, ze to pozno. Oczywiscie nie bardzo pozno, bo lecza tez od zera polrocznego chlopca, ale inni trafiali tam wczesniej. Jesli nie boisz sie trasy to Wawy z takim maluszkiem i chcesz jak najwczesniej, to od razu po urodzeniu dzwon na nieklanska. Wpisza Cie na najblizszy piatek albo srode.
Ale mysle, ze do tej 10tej doby mozesz zaczekac. Tylko w szpitalu w ktorym urodzisz, jesli zaproponuja Ci wizyte masazysty i "prostowanie" tym stop, to ja nie polecam. U nas Pani byla 2 razy, Maly darl sie wnieboglosy, kazala mi tak robic pozniej po kilka razy dziennie. Robilam moze ze 3 razy. Plakalam i ja i Maly, ale skoro tak trzeba, to trzeba-tak wtedy uwazalam. Tylko, ze doktor przy gipsowaniu poiedzial, ze to bylo bez sensu. Wiec nie ma co malucha meczyc.
 
reklama
Witam Was serdecznie. Muszę przyznać, że gdyby nie Wy wszyscy i te wasze wpisy przeplakalabym dziś cała noc! Dziś wróciliśmy z usg na którym się okazało że nasza córcia ma skrzywione stopki tz stopa końsko szpotawa. Załamałam się strasznie ale dzięki wam jest już we mnie pełno nadziei że może być wszystko dobrze i że nam się rowniez uda. Dlatego z calego serca Wam dziękuję za to ze jestescie i ze powstało to forum!
 
Adeee będzie dobrze. Pamiętam te nerwy jak się dowiedzieliśmy, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Podstawą leczenia jest to żebyś będąc jeszcze w ciąży znalazła jak najwięcej informacji o wadzie i znalezienie lekarza specjalisty który zajmie się wami jak najszybciej po urodzeniu dzidzi.
 
Adeee pewnie i tak popłaczesz, bo to zrozumiałe. Ale faktycznie, nastaw się do tego trochę zadaniowo. Będziesz miała po prostu nieco inne w obsłudze dziecko niż większość :) da się przez to przejść i nawet się nie obejrzysz jak najgorsze będzie już za Wami. Szpital, a przynajmniej oddział ortopedii w tym szpitalu, w którym leczy AmMaWi i my nie ma atmosfery typowego szpitala. Większość lekarzy jest tam Młodych, może są dość specyficzni, ale dodają trochę luzu do całej sytuacji. Nie ma tego dystansu lekarz-pacjent, na każde pytanie odpowiedzą (mniej lub bardziej optymistycznie, ale jednak), nie ma najmniejszego problemu z przełożeniem wizyty, raz musiałam o coś dopytać, to przez telefon najpierw wyjaśniła mi większość oddziałowa, a jak czegoś nie wiedziała to telefon przejął zastępca ordynatora i wyjaśnił wszyściutko. Jak nie masz daleko do Warszawy, to naprawdę polecam Niekłańską. Tych dzieciaczków tam jest mnóstwo, więc chyba są skuteczni, ja w tej kwestii pewnie będę mogła się wypowiedzieć za kilka lat. Lekarz zapytany o skuteczność odpowiedział mi, że 85% udaje się bezoperacyjnie wyprowadzić. I że nawet jak są potrzebne operacje, to są na tyle skuteczni, że 100% dzieciaczków chodzi. Więc to chyba dobre wyniki.
 
adee ja się dowiedziałam o tym że synek ma SKS obustronne dopiero po porodzie[emoji17]byłam kompletnie załamana płakałam całymi dniami i nocami aż do pierwszej wizyty w Poznaniu. Dopiero tam dr mi wszystko wytłumaczył powiedział na czym polega leczenie wyjaśnil wszystko i co najważniejsze powiedział że synek bd biegał...dziś mój synek kończy 2 latka a stopki ma prosciutkie biega skacze wspina się wszędzie i ktoś kto nie wie że urodził się z wadą nigdy by nie powiedział że ja miał..także zobaczysz że ta wadą chodź wygląda strasznie tak naprawdę nie jest taka ty masz ten plus że już w ciąży wiesz o niej masz czas żeby poczytać dowiedzieć się gdzie leczyć itp ja tej możliwości nie miałam także jeżeli musisz popłakać płacz (wiadomo że im mniej stresu tym lepiej dla dzidzi) ale czasami nie jesteśmy wstanie zapanować nad emocjami życzę wam jak najlepiej [emoji4]jak bd miała pytania pisz śmiało my ci pomozemy doradzimy a przede wszystkim wesprzemy[emoji6]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja cały czas mam nadzieję że to się okaże nie prawda że niunia tylko na tym badaniu tak sobie stopki ułożyła. Bo na poprzednich przecież było ok. Ale wiem że to złudne. Niestety jestem z okolic Wrocławia. Nie wiem jak to u nas z ortopedia. Ale jak trzeba będzie to nawet do Poznania pojadę (w koncu to tylko 200km) albo i dalej byleby moje dziecko było zdrowe. Wiadomo że Wrocław byłby najkorzystniejszy i mniejsza droga dla malucha. A z tego co czytam na waszym forum to nikt się tam nie podjął leczenia.
 
1513333933-6b84b7edddf1c769-aaaaaa.jpeg
tak wyglądały stopki synka po porodzie

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry