reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

reklama
Dokładnie jeden rok i miesiąc temu też miałam laparoskopię. Ale dziewczyny nie było tak źle chociaż bałam się jak cholera:sorry:. Ale dało się przezyć i tak wiemy po co to robimy i wierzcie mi dużo byśmy przeszły po to aby trzymać maleństwo w ramionach:)
 
To w sumie niedlugo. A na badania hormonow wyslal Cie gin, czy sama sobie zafundowalas?

Niestety brakuje mi cierpliwości i sama poszłam- w 2dc na FSH, LH i Estradiol a dziś byłam na prolaktynie i progesteronie, może długo się nie staramy ale wiedziałam, że będą problemy ze względu na te cysty-teraz też mam jedną o średnicy 2cm :-:)-(
Wizyta u gina w styczniu, a wtym cyklu zaczęłam brać duphaston

Maćku ładny masz wykres, u mnie niestety jakoś dużo tych pików
 
Niestety brakuje mi cierpliwości i sama poszłam- w 2dc na FSH, LH i Estradiol a dziś byłam na prolaktynie i progesteronie, może długo się nie staramy ale wiedziałam, że będą problemy ze względu na te cysty-teraz też mam jedną o średnicy 2cm :-:)-(
Wizyta u gina w styczniu, a wtym cyklu zaczęłam brać duphaston

Maćku ładny masz wykres, u mnie niestety jakoś dużo tych pików
To dobrze, ze wszystko sobie sprawdzasz. Bedziesz wiedziec, co trzeba "poprawic"...
Ja mialam zawsze regularne cykle, wykresik ladny a prolaktyna duzo za duza... Fajnie, ze mnie gin na te hormony i hsg wyslal. Teraz wierze, ze sie uda...
Najwazniejsze, zeby sie tempka do gory piela...

wiedziałam, że będą problemy ze względu na te cysty-teraz też mam jedną o średnicy 2cm :-:)-(
A te cysty to podczas zwyklego usg widac? Bo skoro mam wysoka prolaktyne, tez jest opcja, ze u mnie cos nie teges z owulka jest...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ach ta prolaktyna, myślę, że z tym będę miała problem,
maćku ile czasu trzeba na jej obniżenie?
Tak, widać je na USG

One mogą powstawać również przez to że pęcherzyk Graffa nie pęka, generalnie przyczyna powstawania nie jest znana, u mnie w rodzinie tego nie było a u mniejest. Czasem podczas cesarskiego cięcia okazuje się, że są jakieś torbiele
 
Ostatnia edycja:
Ach ta prolaktyna, myślę, że z tym będę miała problem,
maćku ile czasu trzeba na jej obniżenie?
Tak, widać je na USG
Ja dopiero zaczynam leczenie. Ale troche czytalam po roznych forach - jedni praktycznie ciagle musza byc na lekach innym prol spada juz w drugim cyklu brania bromka. To chyba zalezy od przyczyny.
 
maćku, ja też ostatnio zbadałam po raz pierwszy prolaktynę i jest 36,95 więc podobnie jak u ciebie. na razie czekam na wizytę u gina, mam w środę dopiero... tak jak Ty miałam zawsze cykle regularne, z drugą fazą podwyższonych tempek, tarczyca wyszła w porządku, a w 11 dc były dwa ładne pęcherzyki w jajnikach (obydwu :-p )
podejrzewam, że mi też zapisze bromka :tak: a mówił ci lekarz jak długo może potrwać to obniżanie i czy taki wynik jak nasz jest dużo za duży?
 
maćku, ja też ostatnio zbadałam po raz pierwszy prolaktynę i jest 36,95 więc podobnie jak u ciebie. na razie czekam na wizytę u gina, mam w środę dopiero... tak jak Ty miałam zawsze cykle regularne, z drugą fazą podwyższonych tempek, tarczyca wyszła w porządku, a w 11 dc były dwa ładne pęcherzyki w jajnikach (obydwu :-p )
podejrzewam, że mi też zapisze bromka :tak: a mówił ci lekarz jak długo może potrwać to obniżanie i czy taki wynik jak nasz jest dużo za duży?
Niestety nie wiem - ten moj gin to raczej malomowny jest;-) Na razie dostalam recepte na miesiac... Powiedzial mi tylko, ze podwyzszona prolaktyna moze zle wplywac na owulke i w przyszlym cyklu zrobi mi monitoring...
Moze Ty sie w srode wiecej dowiesz. Koniecznie napisz!
 
reklama
nic nie mów, mój też do gaduł nie należy ;-) a poza tym jest z daleka (tzn. ja muszę do niego daleko jeździć) no i dopiero raz byłam u niego, przedtem jakoś zwlekałam z wizytą, byłam jedynie u innego (na nfz) przed rozpoczęciem staranek, czyli w marcu czy kwietniu.
zobaczymy co mi powie w środę...
trzymaj się towarzyszko niedoli ;-):-) jakoś chyba damy radę z tym bromkiem, może akurat po nim się uda...

po wizycie napiszę co mi powiedział i co zapisał!
 
Do góry