reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Malwinka niestety nadal zajmują mnóstwo miejsca, więc chyba są wklejone w złym miejscu.
rany, to Ty się zaczęłaś starać o dziecko mając 17 lat??? szok! nie żeby to coś złego było, tylko jak sobie wyobrażę siebie w wieku 17 lat... :-)

za kilka dni mam urodzinki ale chcialabym miec 17:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:,kurcze jestes taka mloda ,moze przemysl ta decyzje,wyszalej sie najpierw:tak:;-);-):-)
 
reklama
kurcze nie obraz sie ale Ty sama jestes jescze dzieckiem...ja rozumiem ze ludzie wpadaja:tak:kurcze to od kiedy Ty wspolzyjesz?ja bylam gruuuuuuubbbbbbbboooooooo po 18 jak zaczelam przytulansko:sorry::sorry::sorry::sorry:moze jakas zacofana jestem ale kurcze nie usmiechaloby mi sie sie zeby moje dziecko w wieku 18 lat powiedzialo mi bedziesz babcia:no::no::no::no::no::no::no::no:kurcze bo jakby co zostalo mi jeszcze 12:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
pzrepraszam ze wypowiedz to nie moja sprawa,jezeli bardzo tego chcesz i bedziesz szczesliwa to ja Ci zycze tego dzidziusia,ale lepiej to przemysl,buzka:-)moja reakcja byla taka bo sama mam dziecia starszy ma prawie 6 lat i tak sobie pomyslalam ja szybko ten czas leci...ja nie chce byc tak szybko babcia,jakbyco co przepraszam-ja bardziej z troski o Ciebie...
 
Hej dziewczynki:) U mnie zdecydowanie lepiej:) Rano obudziłam sie z @ ale byłam na to gotowa wiec jest ok:) Dziś nie bedę się odzywać bo mamy przeprowadzkę:( Moze uda mi sie Was odwiedzić jak wrócę do domku...Buziaki:* Miłego dnia:)

Fajnie Wisienko ze troszke lepiej;-)

za kilka dni mam urodzinki ale chcialabym miec 17:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:,kurcze jestes taka mloda ,moze przemysl ta decyzje,wyszalej sie najpierw:tak:;-);-):-)

;-)ja tez za kilka dni mam urodzinki :)

Ja tez urodzinkuje niedlugo:tak: Iwcia my ten sam rocznik to jeszcze urodzinki blisko siebie:-)
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------to fluidki niestety nie umiem zrobic fal robia mi sie paski;-)
 
Witajcie moje kochane. Gratulacje jeszcze raz PATI!!!!!!!I zycze z całego serca córeczki!! a jak będzie chłopiec to będziecie polowac na czwarte..córcię?:-):-)

Pati gratulacje, nie mialam watpliwosci, ze jestes najbardziej plodna na naszym watku :-))))

Emilko przytulam Cie kochana. no jak sie czlowiek nakreci to boli potem bardzo, ale czasem nie da sie tego uniknac. wiem ze Twoje starania wydaja Ci sie teraz wiecznoscia, ale naprawde 5 m-cy to jest nic i nie ma zadnych powodow zebys myslala ze juz nigdy sie nie uda. po prostu tak jest ze zdrowej parze starania zajmuja srednio 6 miesiecy, a srednia wychodzi stad ze jednym zajmuje to miesiac a innym rok. i jest to normalne i typowe. nie smuc sie.

Wisienko chyba jestes troche zbyt niecierpliwa, przeciez w lipcu mialas 15-dniowa lutealna (pierwszy wykres na Twojej stronie), nie wspominajac o tym ze stala lutealna to nie znaczy ze zawsze ma dokladnie tyle samo dni, tyle ze ma +/- 2 dni. niestety wydaje mi sie, ze ta @ przyjdzie :( jesli nie wychodza testy a tempka jest w gorze to mozna miec nadzieje jak najbardziej (i tak miala Dorkaa), ale negatywny test plus spadajaca tempka wrozy wg mnie tylko jedno.

Kiciaq jasne ze test moze wyjsc 6 dni przed @ ale samo reklamowanie go w ten sposob jest bez sensu- bo wazne jest ile minelo dni od zaplodnienia a nie ile zostalo do @.

Jagodko poszperalam w necie na temat cycloprogynovy, bo sama chce zaczac stymulacje, a ja lekarzom nie ufam na tyle zeby brac co przepisza, tylko musze sama wszystko sprawdzic. ta progynova podawana jest generalnie w menopauzie, przy wygasajacej czynnosci jajnikow i z tego co wyczytalam to zajscie na niej w ciaze jest bardzo rzadkie, jesli juz to raczej zdarza sie w cyklu z odstawienia. czy u Ciebie problem jest az tak powazny? bo co innego brak @ z powodu np PCO a co innego wygasajaca czynnosc jajnikow. jakie masz FSH? Znalazlam wypowiedz eksperta z Naszego Bociana (to jeden z najbardziej doswiadczonych ginekologow w Polsce, przeprowadzal pierwsze in vitro w PL) na temat tego leku:

Leki te [cycloprogynova i cyclomenorette] to po prostu substytucja hormonów jajnikowych i bierze się je żeby zapobiec niedoborowi estrogenów. Leki te także nie działają antykoncepcyjnie i pacjentki w starszym wieku należy ostrzec że mogą zajść w ciążę. Odbywa sie to na zasadzie wywołania pozytywnego sprzężenia zwrotnego w przysadce i spowodowaniu dobrej owulacji. Niestety zdarza się to bardzo rzadko i nie jest to metoda leczenia niepłodności nie potrafiłbym nawet odpowiedzieć po jakim czasie przyjmowania tych leków należałoby przyjąć, że sprzężenie zwrotne już nie wystąpi. Jacek Szamatowicz

nie wyglada to zachecajaco, ale skoro ciaza na cycloprogynovie sie zdarza, to trzeba wierzyc, ze trafi sie akurat Tobie. ale ja jednak zdecyduje sie na clo.

Emma- ja też dużo czytałam o tych hormonach...i tą wypowiedź również znalazłam,ale jak poszukasz jeszcze głębiej to znajdziesz np kobietę która w pierwszym cyklu brania zaszła w ciąże! :szok: więc zdania są podzielone. Mója gin powiedziała,ze mam brać 3 miesiące i zajść w ciąże,jeżeli nie to będziemy robić dalej inne badania np przeswietlenie macicy(brzmi groźne i nie wiem jak to wygląda) Badań hormonalnych nie miałam robionych,ale jak się nie uda to wtedy napewno zrobię. Ja generalnie miałam podejrzenie o PCO,ale jak zmieniłam gina to nie powteirdził tego i jak odstawiłam anty tabsy to w drugim cyklu starań zaszłam w ciąże. Moja gin mówi teraz ze na tych hormonach bardzo ładnie zachodzi sie w ciąże i nie miała na mysli odstawienia ich...ale ja stwierdziłam,że jak podczas brania ich sie nie uda to wtedy poczekam jeden miesiąc i spróbuje w cykly po odstawieniu jak się nie uda to pójde do niej i poproszę o inne badania...

W tej chwili mam bardzo mokro a to dopiero 12dc,a śluż przezroczysty i ciągliwy miałam ok 10dc....chyba,że to co innego....nie wiem...ja się nie nastawiam na nic...narazie nie ma dramatu. nie mierze tempek i nic nie obserwuje bo jak widzę jak to dziewczyny przezywają to ja nie chce tak.....za dużo rozczarowań złego mnie spotkało do tej pory.

Zobaczymy jak bedzie....

pzrepraszam ze wypowiedz to nie moja sprawa,jezeli bardzo tego chcesz i bedziesz szczesliwa to ja Ci zycze tego dzidziusia,ale lepiej to przemysl,buzka:-)moja reakcja byla taka bo sama mam dziecia starszy ma prawie 6 lat i tak sobie pomyslalam ja szybko ten czas leci...ja nie chce byc tak szybko babcia,jakbyco co przepraszam-ja bardziej z troski o Ciebie...

Ja niestety zgadzam się z PATI....17 lat jak miałam to szalałam i nie myślałam ani o łóżku ani o dzieciach......to poważna decyzja!I na całe życie....a życie nie jest usłane różami,z dziećmi to szara rzeczywistość i wiele problemów ale także wiele radości....czasami jest bardzo ciężko!A czy twój narzeczony jest na tyle dojrzały i silny aby to wszystko udźwignąć???Pomyśl!Może życie chce zadecydowac za was i narazie nie ma być dzieci.....?Los czasem wybiera za nas!
 
:-):tak:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------to fluidki niestety nie umiem zrobic fal robia mi sie paski;-)

Ja już trochę złapałam :-);-):tak: dzięki
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------to fluidki niestety nie umiem zrobic fal robia mi sie paski;-)

Mam nadzieje ze wystarczajaco nalapalam:rofl2:

:rofl2::rofl2: Ja mam 28 :) Może razem będziemy świętować :) hhihi

No nie:sorry: ja juz pazdziernik:rofl2:
 
reklama
Do góry