reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

starania się - watpliwości..

Eh dziewczyny ciężko mi :zawstydzona/y: Ja naprawdę nie lubię kiedy on wychodzi i zostawia mnie samą :zawstydzona/y: Całymi dniami siedzę sama w domu, rzadko wychodzę, a jak już to na uczelnię... On dzisiaj wyszedł przed 8, pojechał do szkoły po wpis, potem na zakupy (i w sumie nic ważnego nie kupił :baffled:), potem znowu do szkoły... wrócił niedawno, a już przed chwilą znowu wyszedł :zawstydzona/y: Pojechał spotkać się z kolegą i omówić pracę w przyszłym tygodniu... Nie lubię jak wychodzi, jak znowu zostaję sama w tych czterech ścianach... Od rana sprzątam, a on tylko wpadł i wypadł... Wiem, że go ranię kiedy jestem smutna i się z nim nie żegnam jak wychodzi (np. tak jak teraz, ale naprawdę chciałabym żebyśmy spędzili razem czas, robiąc coś we dwoje, żebym czuła, że jego uwaga jest tu...)... On chce mi poprawić humor jak może, ale mam wrażenie, że ja jestem na końcu listy jego priorytetów :zawstydzona/y: Rzadko się kochamy, chociaż on wie jakie to dla mnie ważne, on wie, że uwielbiam kiedy mnie dotyka, ale co z tego skoro i tak musze go zawsze prosić żeby mnie pomacał :baffled: A miałam już przez chwilę dobry humor... nie lubię zmian, nie lubię kiedy coś psuje nasz rytm tygodniowy, do którego jestem już w miarę przyzwyczajona... źle mi :zawstydzona/y: a przecież to nie jest normalne, to nie tak powinno być :zawstydzona/y: nie powinnam go tu więzić i jednocześnie unieszczęśliwiać samej siebie :zawstydzona/y: Ale czemu to znajomi z gg mają być dla mnie ciągłym towarzystwem, a nie ten, za kogo wyszłam?... Siedzę prawie cały czas przed kompem i tylko patrzę, czy ktoś jest dostępny, zagaduję, chcę choć trochę mieć wrażenie, że liczę się dla kogoś, że ktoś ma czas na to żeby ze mną porozmawiać o czymkolwiek... Chciałabym być silniejsza i żyć własnym życiem, oderwanym psychicznie od życia M, żeby jego obecność lub nieobecność nie sprawiała, że tracę grunt pod nogami... oj ciężko mi dziewczęta, ciężko.... :zawstydzona/y:
Bardzo mi przykro, ze tak sie czujesz. Rozmawialas z M o tym, co Cie boli ? Wiesz faceci sa raczej prostymi istotami i jak im czegos dokladnie nie wytlumaczysz, to sami sie nie domysla. On nie potrafia czytac miedzy wierszami tak jak my. Kochana, grunt to dobra komunikacja.
Mysle tez, ze sama musisz zaczac wychodzic czesciej z domu. Wez przyjaciolki i wyjdzcie sobie na damski wieczor chociaz raz w tygodniu. Kazdemu zwiazkowi pomaga krotka rozlaka. Jak juz ktoras z dziewczyn napisala "kota tez mozna zaglaskac".
Oczywiscie latwiej powiedziec, niz zrobic ale my kobietki jestesmy silne z natury wiec wiem, ze dasz rade :-) Przytulam mocno
P.S. A propos serduchowania, to u mnie tez to sie nie dzieje codziennie. Tym akurat sie nie przejmuj.
P.S. Widze ze napisalysmy z Kingus bardzo podobnego posta :)

Zapomnialam sie przywitac.
Dzien dobry wszystkim :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej haj heloł:-);-)
Ja dziś też tylko wpadłam się przywitać i zyczyć miłego weekendu... znowu zalatany dzien... może późnym wieczorem wpadne...

Widze chyba nowe mamusie? Witam wszystkie!!!

papapa!!!
:-)
 
Witajcie Dziewczynki :-)

A masz na kolejny cykl metformax?


Zrobiłam dziś test i niestety tylko jedna krecha :zawstydzona/y:


Mam kochana jeszcze metformax bo kupilam dwa opakowania po 30 tabletek a jem tylko po jednej na noc :blink:

Przytulam kochana, teraz dostaniesz Clo i beda bliznieta :tak:;-)

A tak wogole to strasznie chcialabym byc listopadowa mamusia i to trojacza, MARZA MI SIE TROJACZKI :tak: Jest to moj i mojego brata miesiac urodzenia (8.11) ( jestem z blizniat ) i moj kochany tatus tez urodzil sie w listopadzie ( 20.11 ) :tak: a jak sobie obliczalam na BB to miala bym termin porodu na 18.11.2009 :zawstydzona/y: zarowno blisko mojej daty urodzenia jak i daty tatusia :-D


Wczoraj zbadalam sobie szyjke i to co poczulam normalnie mnie zszokowalo :szok: myslalam ze wczesniej mialam otwarta szyjke ale wczoraj pobila sama siebie, za przeproszeniem paluch by mi tam wszedl, taka dziura ! :szok:
 
Ostatnia edycja:
Marzenixx gdzie jesteś????

Zrobiłam dziś test i niestety tylko jedna krecha :zawstydzona/y:

jestem kochana jestem... musialam sie ogarnąć troszkę... jestem w plecy z terminem oddania pierwszego rozdzialu pracy licencjackiej i musze dzis to zrobic wkoncu , wiec nie bedzie mnie troszke na BB :-( ale podczytuje was kochane caly czas....
przykro mi słońce ze jedna krecha tylko..... nie martw sie , u mnie tez...... zbliza sie @ wieeeelkimi krokami.....
buziaki dla was dziewczyny :****** lilu, bablyss..... :****
 
Przytulam kochana, teraz dostaniesz Clo i beda bliznieta :tak:;-)

A tak wogole to strasznie chcialabym byc listopadowa mamusia i to trojacza, MARZA MI SIE TROJACZKI :tak: Jest to moj i mojego brata miesiac urodzenia (8.11) ( jestem z blizniat ) i moj kochany tatus tez urodzil sie w listopadzie ( 20.11 ) :tak: a jak sobie obliczalam na BB to miala bym termin porodu na 18.11.2009 :zawstydzona/y: zarowno blisko mojej daty urodzenia jak i daty tatusia :-D
MOJA CóRCIA JEST Z LISTOPADA FAJNY MIESIąC NA DZIDZIę:tak:

Wczoraj zbadalam sobie szyjke i to co poczulam normalnie mnie zszokowalo :szok: myslalam ze wczesniej mialam otwarta szyjke ale wczoraj pobila sama siebie, za przeproszeniem paluch by mi tam wszedl, taka dziura ! :szok:[/quote]
MAM PYTANIE JAK MOżNA ZBADAć SOBIE SZYJKę? TZN. JAK Ją WYCZUć I BYć PEWNYM żE TO WłAśNIE TO? WIEM żE PODOBNO JEśLI JEST OTWARTA TO Są DNI PłODNE?
 
MAM PYTANIE JAK MOżNA ZBADAć SOBIE SZYJKę? TZN. JAK Ją WYCZUć I BYć PEWNYM żE TO WłAśNIE TO? WIEM żE PODOBNO JEśLI JEST OTWARTA TO Są DNI PłODNE?

Badanie szyjki macicy poleca sie kobietom w okresie premenopauzy, po porodzie oraz przy trudnościach z poczęciem.
Samobadanie robi się raz dziennie, o tej samej porze, niekoniecznie wieczorem. Badania przeprowadza się przez wprowadzenie jednego lub dwóch palców do pochwy i wychucie szyjki. Nie ma niebezpieczeństwa jakiejkolwiek infekcji, jeżeli badanie przeprowadzamy czysto umytą ręką. Szyjkę mozna wyczucbardziej do przodu i nie zawsze w linii środkowej ciała. Szyjka może być łatwo rozpoznawalna w czasie badania, ponieważ jest twarda w odróżnieniu od
otaczajacej ją miękkiej pochwy. Aby ułatwić sobie przeprowadzenie tej obserwacji, kobieta może oprzeć stopę o brzeg krzesła lub wanny.
Jesli ktoś zamierza uczyć się badania szyjki, zalecane jest rozpoczęcie obserwacji w drugiej fazie (progesteronowej) cyklu, kiedy szyjka położona jest nisko i łatwo wyczuwalna.
Obserwacja zmian szyjki nie jest zalecana jako pojedynczy tzw. objaw, ponieważ badanie to obarczone jest dużym subiektywizmem.



OBSERWACJA SZYJKI MACICY
1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.

3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.

4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

 
Witam po południowo!!! ja wczoraj trochę świętowałam bo miałam imieninki... miło było! :tak:
Kinguś przykro mi z powodu testu... następnym razem się uda, może obie będziemy mamami listopadowymi!?:-D
Lilu19 ładna z ciebie dziewczyna!!!:tak:
witam nową staraczkę Wictorie!!!:-)
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny Marzenix, Babyless, Elisabeth, Kapryche, Mężatkę, Romkę.Sisi i całą resztę... kurczę ile was już jest... ;-)
I JAK DUŻO BĘDZIE FASOLEK!!!!:-D:-)
 
Czesc dziewczynki!witam sie zimowo!mam pytanko.czy moglybyscie mi cos napisac na temat castangusa,czy rzeczywiscie pomaga?ciesze sie ,ze widze tutaj moje stare znajome ze staraczek 2008,fajnie,ze nie tylko ja jestem jeszcze ciagle staraczka.pozdrawiam cieplutko!odezwe sie jeszcze napewno dzisiaj.pa!pa!:tak::tak::tak:
 
Martyna222- Dziekuje :zawstydzona/y:

emma2- Ja bralam kiedys castagnus na wlasna reke, ale czy mi pomogl to nie wiem bo nie robilam zadnych badan :sorry2:
Marzenixx dla Ciebie kochana rowniez mac buzakow :-******

kingus- hello gdzie sie podziewasz ?


vvictoria- Dla Ciebie jeszcze obrazki ;-)
 

Załączniki

  • 22cm.jpg
    22cm.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 34
  • 11zh.jpg
    11zh.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 79
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry